Kredyt konsolidacyjny 60000 zł w banku. 1 rata = 1 mniejsza

Kredyt konsolidacyjny 60000 złKredyt konsolidacyjny 60000 zł dla konsumentów. Przeznaczony jest na spłatę innych zobowiązań kredytowych, niezwiązanych z finansowaniem działalności gospodarczej, z tytułu:

 • kredytów/pożyczek gotówkowych,
 • kredyty ratalne,
 • pożyczki i kredyty samochodowe,
 • kredyty mieszkaniowe,
 • pożyczki hipoteczne,
 • inne kredyty i pożyczki konsolidacyjne,
 • limity kredytowe w rachunku bankowym,
 • karty kredytowe.

Sprawdź, gdzie po kredyt konsolidacyjny 60000 zł

Bardzo często jest również możliwość uzyskania dodatkowego finansowania potrzeb własnych, na dowolny cel w ramach konsolidacji. Jest to tzw. kredyt konsolidacyjny 60000 zł z dodatkową gotówką.

Jakie konkretnie zobowiązania kredytowe możemy skonsolidować, będzie to już zależało od danego banku.

Kredyt konsolidacyjny najczęściej jest dostępny na okres od 6 do 120 miesięcy, a kwota kredytu może wynieść nawet do 200 000 zł. Banki oferują kredyty konsolidacyjne:

 • standardowe – cała procedura odbywa się w oddziale banku.
 • przez internet – wniosek kredytowy wysyłany jest przez internet, procedura jest telefoniczna, a umowa jest podpisywana w oddziale banku, elektronicznie lub przez kuriera.
 • gotówkowe – nie wymagają przeważnie dodatkowych zabezpieczeń, poza standardowymi.
 • hipoteczne – zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Jeden kredyt – jedna rata

Konsolidacja kredytów to przede wszystkim jeden kredyt i jedna, niższa rata. A im dłuższy jest okres spłaty kredytu, to i tym rata będzie znacznie niższa.

Uwzględnij jednak to, że dłuższy okres kredytowania, to droższy, niestety, kredyt. Dlaczego tak jest? Spłacając dłużej zobowiązanie zapłacimy więcej odsetek.

Decydując się na konsolidację, nie musisz również pamiętać o kilku terminach spłaty raty i przechowywać dużą ilość dokumentów.

Kredyt konsolidacyjny na 125 000 zł, przeczytaj więcej: Kredyt Konsolidacyjny 125 tys zł.

Jeżeli posiadasz zatem kilka kredytów – czy to będą kredyty i pożyczki gotówkowe czy też kredyty ratalne, a łączna wysokość rat kredytowych jest dla ciebie zbyt dużym obciążeniem to wówczas najprostszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny.

Połączenie kilku kredytów w jeden, pozwoli przede wszystkim obniżyć wysokość raty i tym samym mniejsza rata, to mniejsze ryzyko opóźnienia w spłacie i mniejsze obciążenie domowych finansów.

Nie można dopuścić do opóźnień w spłatach rat, bo będzie to miało wpływ na naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Posiadanie pozytywnej historii kredytowej w BIK jest bardzo ważne, jeżeli w przyszłości będziemy chcieli wziąć kolejny kredyt lub pożyczkę. Negatywna historia kredytowa wyklucza nas z możliwości uzyskania kredytowania z jakiegokolwiek banku.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych na 60000 zł

Jaki jest tani kredyt konsolidacyjny na 60000 zł? Oczywiście taki kredyt, który będzie miał najniższe koszty całkowite oraz RRSO. Zasada jest jedna: im niższe będzie RRSO kredytu lub/i koszt całkowity, to taki kredyt będzie tańszy.

I w tym przypadku niezbędne jest porównanie kredytów konsolidacyjnych na 60000 zł w bankach. Aby wybrać korzystny kredyt na skonsolidowanie zadłużenia, nie jest jednak konieczne porównywanie 20 banków. Wystarczy niekiedy maksymalnie 2-3 banki.

Podobny temat: Czy Kredyty Konsolidacyjne to Korzystne Rozwiązanie?

Nie powinniśmy wysyłać zapytań do zbyt wielu banków. A niestety tak często robimy w sytuacji, kiedy szukamy kredytu w banku. Każde kolejne zapytanie,wymaga weryfikacji danych z BIK przez bank, i ma to wpływ na naszą historię kredytową i zmniejsza szanse na kredyt z banku! I to dotyczy zarówno kredytów konsolidacyjnych, jak i gotówkowych.

O tym czym kredyt konsolidacyjny otrzymamy, na jakich warunkach uzależnione są nie tylko od wyboru banku, ale i także od wyniku przeprowadzonej przez bank analizy zdolności kredytowej na podstawie przekazanych przez niego informacji oraz sprawdzenia wiarygodności kredytowej w BIK.

Jakie są potrzebne dokumenty, aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny 60000 zł?

W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych niezabezpieczonych hipoteką, wystarczy dokument tożsamości, umowy dot. konsolidowanych kredytów, zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach.

W zaświadczeniu od pracodawcy będą musiały znaleźć się następujące dane:

 • dane zakładu pracy,
 • nasze imię i nazwisko, PESEL ,
 • od kiedy jesteśmy zatrudnieniu i na jakim stanowisku,
 • rodzaj umowy o pracę (na czas nieokreślony lub określony, z podaniem dnia wygaśnięcia umowy, czy jest to pierwsza czy kolejna umowa),
 • średnie miesięczne wynagrodzenie netto z ostatnich 3 miesięcy z uwzględnieniem średniego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego z ostatnich 3 miesięcy i dodatkowych stałych składników wynagrodzenia netto,
 • wypłacone premie, prowizje, diety (przeważnie dotyczy to kierowców zawodowych), trzynastki/czternastki oraz inne stałe składniki wynagrodzenia netto,
 • informacje dotycząca ewentualnego wypowiedzenia o pracę, urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego, zwolnienia lekarskiego powyżej 30 dni,
 • informacje dot. obciążeń wynagrodzenia z tytułu egzekucji, spłaty kredytów i pożyczek, inne obciążania,
 • forma wypłaty wynagrodzenia (na rachunek bankowy, w kasie),
 • informacja dot. zakładu pracy o ewentualnym stanie upadłości, likwidacji lub postępowaniu naprawczym.

Druk zaświadczenia otrzymamy z banku, a o jego wypełnienie należy poprosić księgową.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok