Kredyt konsolidacyjny 60000 zł w banku. 1 rata = 1 mniejsza

2023-05-10 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 60000 zł dla konsumentów. Przeznaczony jest na spłatę innych zobowiązań kredytowych, niezwiązanych z finansowaniem działalności gospodarczej.

kredyt konsolidacyjny 60000 zł

Jakie kredyty i pożyczki podlegaj konsolidowaniu?

Gama produktów kredytowych i pożyczek, które można skonsolidować jest bardzo szeroka:

 • kredyty/pożyczki gotówkowe,
 • kredyty ratalne,
 • pożyczki i kredyty samochodowe,
 • kredyty mieszkaniowe,
 • pożyczki hipoteczne,
 • inne kredyty i pożyczki konsolidacyjne,
 • limity kredytowe w rachunku bankowym,
 • karty kredytowe.

Ale czy wszystkie to powyższe kredyty i pożyczki są przez banki konsolidowane? Niekoniecznie. Banki prowadzą własną politykę udzielania kredytów i autonomicznie podejmują decyzję.

Pozytywna decyzja kredytowa uzależniona jest oceny kredytowej konsumenta. Zdolność i wiarygodność kredytowa to dwa najważniejsze czynniki, które banki biorą przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych.

Sprawdź, gdzie po kredyt konsolidacyjny 60000 zł

Chcesz skonsolidować zobowiązania i niekoniecznie ma to być kredyt konsolidacyjny na 60000 zł? Oczywiście, że nie ma żadnego problemu, aby wysłać wniosek z zapytaniem do dowolnego banku.

Najmniejszy kredyt konsolidacyjny to ok. 1000 zł, a największy gotówkowy nie przekracza 250 tys. zł.

Bardzo często jest również możliwość uzyskania dodatkowego finansowania potrzeb własnych, na dowolny cel w ramach konsolidacji. Jest to tzw. kredyt konsolidacyjny 60000 zł z dodatkową gotówką.

Jakie kredyty konsolidacyjne może wyróżnić?

Banki oferują w zasadzie 2 rodzaje kredytów konsolidacyjnych, ale oczywiście można rozszerzyć nieco zakres na:

1. Standardowe – cała procedura odbywa się w oddziale banku.
2. Przez internet – wniosek kredytowy wysyłany jest przez internet, procedura jest przeprowadzana telefonicznie i online, a umowa jest podpisywana w oddziale banku, elektronicznie lub przez kuriera.

3. Gotówkowe – nie wymagają przeważnie dodatkowych zabezpieczeń, poza standardowymi. Kredyty konsolidacyjne gotówkowe są nazywane kredytami konsolidacyjnymi bez hipoteki. Najbardziej popularne bez możliwości skonsolidowania produktów hipotecznych.
4. Hipoteczne. Nazwa jasno wskazuje, że zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Przy tego rodzaju kredycie można produkty hipoteczne, a czas kredytowania może być znacząco dłuższy niż 10 lat, jaki obowiązuje przy konsolidacji gotówkowej.

Jeden kredyt konsolidacyjny – jedna rata

Czy kredyty konsolidacyjne to korzystne rozwiązanie? Jeżeli posiadasz zatem kilka kredytów, a łączna wysokość rat kredytowych jest dla ciebie zbyt dużym miesięcznym obciążeniem, to wówczas skutecznym rozwiązaniem takiej sytuacji może być kredyt konsolidacyjny.

Połączenie kilku kredytów w jeden, pozwoli przede wszystkim obniżyć wysokość raty i zmniejszyć ryzyko, że obsługa domowego zadłużenia zachwieje stabilnością budżetu.

Uwzględnij jednak to, że dłuższy okres kredytowania, to droższy niestety kredyt. Dlaczego tak jest? Spłacając dłużej zobowiązanie zapłacimy więcej odsetek.

Decydując się na konsolidację, nie musisz również pamiętać o kilku terminach spłaty raty i przechowywać stosy dokumentów kredytowych. (Ale niekiedy warto to zrobić. Poszukaj w internecie, jak długo przechowywać dokumenty, jeżeli nie wiesz).

Nie można dopuścić do opóźnień w spłatach rat, bo będzie to miało wpływ na historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Posiadanie pozytywnej wiarygodności jest bardzo ważne, jeżeli w przyszłości będziemy chcieli wziąć kolejny kredyt lub pożyczkę. Negatywna historia kredytowa wyklucza nas z możliwości uzyskania kredytowania z jakiegokolwiek banku.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych na 60000 zł

Jaki jest tani kredyt konsolidacyjny na 60000 zł? Oczywiście kredyt, który będzie miał najniższe koszty całkowite oraz RRSO. Zasada jest jedna: im niższe będzie RRSO kredytu lub/i koszt całkowity w porównaniu dwóch ofert, to taki kredyt jest tańszy.

Nie powinniśmy wysyłać zapytań do zbyt wielu banków. A niestety tak często robimy w sytuacji, kiedy szukamy kredytu w banku. Każde kolejne zapytanie,wymaga weryfikacji danych z BIK przez bank, i ma to wpływ na naszą historię kredytową i zmniejsza szanse na kredyt z banku! I to dotyczy zarówno kredytów konsolidacyjnych, jak i gotówkowych.

O tym czym kredyt konsolidacyjny otrzymamy, na jakich warunkach uzależnione są nie tylko od wyboru banku, ale i także od wyniku przeprowadzonej przez bank analizy zdolności kredytowej na podstawie przekazanych przez niego informacji oraz sprawdzenia wiarygodności kredytowej w BIK.

Ile wyniesie rata kredytu na 60000 zł?

Przedstawione poniżej wyniki wyliczenia raty kredytu mają charakter wyłącznie przykładowy. Bank może przedstawić odpowiednie wyliczenia dopiero prezentując ofertę po przeprowadzonej ocenie zdolności kredytowej.

Przyjmując pewne założenia ratę można oczywiście obliczyć.

Oprocentowanie roczne 11,55%. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem i nie ma prowizji i ubezpieczenia.

Wysokość raty równej dla kredytu konsolidacyjnego na 60000 zł oraz kosztu odsetkowego:

4 lata: 1 566,81 zł – 15 206,68 zł,
5 lat: 1 321,06 zł – 19 263,78 zł,
6 lat: 1 159,02 zł – 23 449,32 zł.
7 lat: 1 044,78 zł – 27 761,45 zł.

Jeżeli chcesz sprawdzić jak będą się kształtować raty przy prawie dwukrotnie większym kredycie, to sprawdź kredyt gotówkowy 150 tys. zł.

Jakie są potrzebne dokumenty, aby ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych niezabezpieczonych hipoteką, wystarczy dokument tożsamości, umowy dotyczący konsolidowanych kredytów, zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu i zarobkach.

W zaświadczeniu od pracodawcy będą musiały znaleźć się następujące dane:

 • dane zakładu pracy,
 • nasze imię i nazwisko, PESEL ,
 • od kiedy jesteśmy zatrudnieniu i na jakim stanowisku,
 • rodzaj umowy o pracę (na czas nieokreślony lub określony, z podaniem dnia wygaśnięcia umowy, czy jest to pierwsza czy kolejna umowa),
 • średnie miesięczne wynagrodzenie netto z ostatnich 3 miesięcy z uwzględnieniem średniego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego z ostatnich 3 miesięcy i dodatkowych stałych składników wynagrodzenia netto,
 • wypłacone premie, prowizje, diety (przeważnie dotyczy to kierowców zawodowych), trzynastki/czternastki oraz inne stałe składniki wynagrodzenia netto,
 • informacje dotycząca ewentualnego wypowiedzenia o pracę, urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego, zwolnienia lekarskiego powyżej 30 dni,
 • informacje dot. obciążeń wynagrodzenia z tytułu egzekucji, spłaty kredytów i pożyczek, inne obciążania,
 • forma wypłaty wynagrodzenia (na rachunek bankowy, w kasie),
 • informacja dot. zakładu pracy o ewentualnym stanie upadłości, likwidacji lub postępowaniu naprawczym.

Druk zaświadczenia otrzymamy z banku, a o jego wypełnienie należy poprosić księgową.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok