Kredyt konsolidacyjny 55 tysięcy złotych

Kredyt konsolidacyjny 55 tysięcy złotych jest przeznaczony dla kredytobiorców mających „na głowie” aktualnie kilka kredytów i którzy chcą nie tylko zmniejszyć ich liczbę, ale i jednocześnie obniżyć ratę.
kredyt konsolidacyjny 55 tysięcy złotych
Kredyt konsolidacyjny 55 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Taki kredyt pozwala spłacić różne kredyty konsumpcyjne, od gotówkowych, poprzez kredyty i pożyczki samochodowe, a kończąc na limitach wykorzystanych w kartach kredytowych i na kontach bankowych.

Konsolidacja kredytów może być atrakcyjna także dla tych kredytobiorców, którzy zamierzają zwiększyć zdolność kredytową i np. skorzystać z dodatkowej gotówki.

Przed podjęciem decyzji należy dokładnie przeanalizować sytuację finansową i dokładnie określić cel jaki zamierzamy osiągnąć.

Oferty różnych banków, w których można również zapytać o kredyt konsolidacyjny w wysokości 55000 zł, znajdują się poniżej w zaprezentowanym zestawieniu:

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego na 55 tysięcy?

Kredyt konsolidacyjny nie ma zalet… Konsolidacja kredytów ma kilka. Podstawowa wada jest taka, że jest to nowy kredyt i w oczywisty sposób zostaną naliczone koszty kredytowe. Mogą to być tylko odsetki, ale i czasami będzie to również prowizja kredytowa czy konieczność wykupienia ubezpieczenia.

Wszystkie poszczególne koszty kredytowe wpływają na całkowity koszt kredytu, a zatem na jego cenę. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że im dłuższy czas spłaty, to z jednej strony mniejsza rata, ale z drugiej – większy koszt odsetkowy.

Pożyczając zatem 55 tys. zł kapitału, musimy oddać więcej ponad tę kwotę. Ile więcej, to już zależy nie tylko od parametrów kredytu, ale i czasu kredytowania.

Jaka będzie rata kredytowa dla konsolidacji na 55 tysięcy? Dokładnie wyliczyć to może tylko bank, który zaprezentuje ofertę. My tutaj możemy jedynie obliczyć raty dla określonych założeń.

Przyjmując, że jest to kredyt konsolidacyjny 55 tysięcy złotycf z oprocentowaniem nominalnym w skali roku wynoszącym 11,00%, bez kosztów dodatkowych (występują tylko odsetki), rata równa wraz z kosztem całkowitym wyniesie:

 • 5 lat: 1 195,83 zł – 16 750,00 zł.
 • 6 lat: 1 046,87 zł – 20 374,95 zł.
 • 7 lat: 941,73 zł – 24 105,66 zł.
 • 8 lat: 863,96 – 27 940,49 zł.

Na podstawie powyższych wyliczeń widać jasno, że rata zmniejsza się z każdym dodatkowym rokiem spłaty, ale i rośnie koszt zapłaconych odsetek. Konsolidacja kredytów w tym konkretnym przypadku jasno wskazuje, że całkowite zadłużenie kredytobiorcy się zwiększy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów związanych z obsługą zadłużenia.

Obliczenia rat dla konsolidacji 35000 zł: Kredyt konsolidacyjny 35 tysięcy złotych.

Kredyt konsolidacyjny 55 tysięcy złotych. Ile trzeba zarabiać netto?

Przyjęte zostaną następujące założenia do oszacowania wysokości zarobków netto dla konsolidacji:

 • kredyt konsolidacyjny 55000 zł bez dodatkowej gotówki.
 • Konsolidacja obejmuje wszystkie zobowiązania kredytowe, w tym także limity w koncie i karcie kredytowej.

Okres kredytowania – wysokość zarobków netto dla SINGLA.

 • 4 lata: 3500 zł.
 • 5 lat: 2900 zł.
 • 6 lat: 2600.
 • 7 lat: 2400 zł.

Okres kredytowania – wysokość zarobków netto dla RODZINA 2 + 1.

 • 4 lata: 5100 zł.
 • 5 lat: 4800 zł.
 • 6 lat: 4700 zł.
 • 7 lat: 4600 zł.

Przypomnijmy, że powyższe wyliczenia są szacunkowe. Dokładne wyliczenia zdolności kredytowej, a tym samym i wysokość zarobków netto, obliczy wybrany bank. W każdym z banków zdolność kredytowa będzie nieco inna.

Kredyt lub pożyczka gotówkowa w banku? Przeczytaj: Co trzeba mieć żeby wziąć kredyt gotówkowy?

Ocena kredytowa również w przypadku kredytu konsolidacyjnego

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, banki analizując zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, biorą pod uwagę kilka czynników, a dochód netto jest tylko jednym z kilku. Oczywiście jest bardzo ważny, ale należy również wspomnieć, że istotne są także:

 • Stałe miesięczne wydatki.
 • Zobowiązania finansowe, takie jak: spłacane inne kredyty, pożyczki czy limity w rachunkach i na kartach kredytowych.
 • Wiek: Młodsze osoby mogą mieć trudniejszy dostęp do kredytu.
 • Liczba osób w gospodarstwie domowym.

Stałe wydatki miesięczne zawsze obniżają zdolność kredytową.

Historia kredytowa w BIK ma również wpływ na całościową ocenę kredytową. Wiarygodność kredytowa zwiększa szanse na otrzymanie kredytu.

Ostateczną decyzję o wysokości kredytu podejmuje bank po dokładnej analizie wszystkich tych i kilku innych czynników.

Aby uzyskać indywidualne informacje dotyczące zdolności kredytowej oraz zarobków netto, należy skonsultować się z wybranymi bankami. Powyżej znajdują się szacunkowe wyliczenia zarobków netto dla konsolidacji na 55 tysięcy złotych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok