Kredyt konsolidacyjny 36 tys. zł

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 36 tys. zł w banku w celu skonsolidowania zobowiązania bankowego, które wynika ze spłacania kilku kredytów i pożyczek. Przegląd najnowszych ofert kredytowych w bankach.

kredyt konsolidacyjny 36 tys. zł

Jaki jest najtańszy kredyt konsolidacyjny na 36 tys zł? Oczywiście najtańszy kredyt konsolidacyjny, to kredyt z najniższym RRSO (Rzeczywiste Roczne Oprocentowanie).

Porównując dwa takie same kredyty konsolidacyjne, czyli np. kredyt konsolidacyjny w wysokości 36 tys. zł na 8 lat, to tańszy będzie ten, którego RRSO jest niższe. Np. RRSO w banku A wynosi 21%, a w banku B 15%, to oczywiście kredyt w drugim banku jest tańszy.

Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć na skonsolidowanie kilku kredytów i pożyczek i wówczas płacimy tylko jedną ratę w jednym banku. A poprzez wydłużenie okresu kredytowania zmniejszamy wysokość raty kredytowej.

Jedna rata będzie oczywiście wówczas, kiedy spłacone kredytem konsolidacyjnym będą wszystkie kredyty i pożyczki.

Co podlega konsolidacji? Najczęściej konsolidowane są pożyczki i kredyty gotówkowe, ale również popularne są kredyty mieszkaniowe, samochodowe i zadłużenie na kartach i rachunkach bankowych.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny 36 tys zł

W propozycjach banków dostępne są zarówno kredyty konsolidacyjne, jak i pożyczki konsolidacyjne. Podstawowa różnica pomiędzy nimi jest taka, że pieniądze z kredytu konsolidacyjnego nie otrzymujemy na konto, a z pożyczki pieniądze są przelewane.

Wybierając kredyt, to bank spłaca samodzielnie zobowiązania przedstawione do konsolidacji, a w przypadku pożyczki robi to pożyczkobiorca.

Kredyt konsolidacyjny 36 tys. zł i rata kredytowa

Niezmiernie ważne pytanie: ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu konsolidacyjnego na 36 tys. zł? Odpowiedź: w zależności od tego, jaką ofertę przedstawi bank. To, po pierwsze. A po drugie, wysokość raty zależeć będzie od czasu kredytowania oraz rodzaju rat (malejące lub stałe)

Zakładając, że kosztem kredytu – jedynym – są są odsetki, to przy oprocentowaniu nominalnym 11,99%, raty (równe) wyniosą:

Kredyt konsolidacyjny 36000 zł. RSO 11,99%. Raty równe.

  • 5 lat – 800,62 zł,
  • 6 lat – 703,62 zł,
  • 7 lat – 635,31 zł,
  • 8 lat – 584,90 zł.

Kredyt konsolidacyjny 36 tys. zł i koszt całkowity

Kosztem kredytu będzie koszt odsetkowy. Nie ma innych opłat, prowizji i ubezpieczenia. Zatem będzie to również koszt całkowity.

Kredyt konsolidacyjny 36000 zł. RSO 11,99%. Koszt odsetkowy – koszt całkowity kredytu.

  • 5 lat – 12 037,09 zł,
  • 6 lat – 14 660,62 zł,
  • 7 lat – 17 365,69 zł,
  • 8 lat – 20 150,83 zł.
Dodatkowe informacje i rozszerzenie tematu konsolidacji, znajdziesz m.in.:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok