Kredyt konsolidacyjny 35000 zł. Połączenie kredytów w 1 ratę

Kredyt konsolidacyjny 35000 złKredyt konsolidacyjny 35000 zł, to kredyt, który ma na celu połączenie kilku kredytów w jeden kredyt. Skonsoliduj zobowiązania, aby płacić mniejszą ratę kredytową, a tym samym odzyskamy płynność finansową oraz zwiększymy zdolność kredytową.

Konsolidacja kredytów zwana jest często błędnie kredytem oddłużeniowym lub refinansowym. Konsolidacja kredytu nie ma nic wspólnego z oddłużeniem – dług pozostaje, tylko, że zamiast kilku kredytów mamy jeden. Nie jest to i kredyt refinansowy, ponieważ refinansowaniu podlega pojedyncze zobowiązanie – najczęściej są to kredyty hipoteczne, zaś w przypadku konsolidacji, do czynienia mamy z kilkoma kredytami, zaciąganymi na różne okresy i często w różnych bankach.

Największa zaleta konsolidacji? Niższa rata kredytowa

Wiemy już, że konsolidacja to takie połączenie kilku zobowiązań kredytowych w jedno. Wiemy już, że pozwala ona obniżyć wysokość miesięcznych rat kredytowych. Ale konsolidacja nie obniża kosztów związanych ze spłatą! Wręcz przeciwnie: łączne koszty kredytu konsolidacyjnego najprawdopodobniej wzrosną. Dlaczego? O tym za chwilę.

Szukasz kredytu konsolidacyjnego w Bydgoszczy? Sprawdź Kredyty Konsolidacyjne Bydgoszcz.

Konsolidacji podlegać mogą praktycznie wszystkie kredyty i pożyczki bankowe. Między innymi:

 • pożyczki i kredyty gotówkowe,
 • kredyty samochodowe,
 • hipoteczne: kredyty i pożyczki,
 • zadłużenie na karcie kredytowej i debet w ROR.

Ale i tak, jakie produkty można skonsolidować w ramach kredytu na 35000 zł, zależy i tak od konkretnego banku.

Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny 35000 zł

Proces ubiegania się o kredyt konsolidacyjny jest podobny, jak w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy. Dodatkowo tylko należy przygotować dokumenty potwierdzające fakt posiadania i spłaty zobowiązań.

Dokumentem potwierdzającym posiadanie i spłatę zobowiązania kredytowego może być:

 • umowa kredytowa,
 • wyciąg z konta bankowego,
 • historia konta osobistego,
 • dowód wpłaty,
 • książeczka spłat,
 • potwierdzenie przelewu,
 • wyciąg z rachunku osobistego lub kredytowego,
 • historia rachunku kredytowego,
 • wyciąg z rachunku karty kredytowej,
 • historia rachunku karty kredytowej.

Środki z kredytu konsolidacyjnego nie są wypłacane na nasze konto bankowe, ale trafiają na rachunki bankowe poprzednich kredytodawców.

Czy warto jest skonsolidować zadłużenia?

To jest bardzo ważne pytanie, które powinniśmy zadać sobie, zanim zaczniemy przeglądać propozycje kredytowe.

Konsolidacja nie zawsze i nie dla każdego będzie dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest połączenie zobowiązań w jeden kredyt oraz obniżka raty kredytowej. W ten sposób możemy odzyskać płynność finansową i zbilansować budżet.

Uruchomienie takiego kredytu jest jednak dodatkowym kosztem. wynikającym z kosztów kredytowych. Ale i obniżka raty nie bierze się z niczego, tylko z wydłużenia okresu kredytowania – a to oznacza, że więcej odsetek należy zapłacić od pożyczonego kapitału.

Sprawdź również Duży Kredyt Konsolidacyjny 80 tys. zł.

Czasami wystarczy ograniczyć wydatki, aby poradzić sobie ze spłatą rat kredytowych. Ale nie zawsze jest to możliwe.

Konsolidacja kredytów pozwala ograniczyć ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużeniową. Zdarza się przecież, że pożyczamy pieniądze np. w firmach pożyczkowych, tylko po to, aby zapłacić ratę kredytową.

Kredyt konsolidacyjny ma swoje zalety, ale i wady. Z pewnością warto rozważyć skorzystanie z takiej propozycji bankowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze banku, należy dokładnie porównać kredyty konsolidacyjne na 35000. zł, tak, aby wybrać najbardziej korzystną ofertę.

2 komentarze do “Kredyt konsolidacyjny 35000 zł. Połączenie kredytów w 1 ratę”

 1. Potrzebujesz pilnie kredytu konsolidacyjnego? Nie starcza do pierwszego? Nie martw się więcej, ponieważ rozwiązanie jest tutaj. Skontaktuj się ze mną już dziś w sprawie wszelkiego rodzaju pożyczek.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok