Kredyt konsolidacyjny 30000 zł

2023-05-27 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 30000 zł lub pożyczka konsolidacyjna na 30000 zł z dodatkową gotówką? W jakim banku wziąć kredyt na skonsolidowanie wybranego zadłużenia?

kredyt konsolidacyjny 30000 zł

Kredyt konsolidacyjny można przeznaczyć na spłatę kredytów gotówkowych, limitów w ROR i kart kredytowych. Jeszcze inne banki pozwalają na skonsolidowanie również kredytów samochodowych, innych kredytów konsolidacyjnych, czy nawet i kredytów hipotecznych.

Kredyt konsolidacyjny 30000 zł i przegląd banków

Poniżej znajduje się lista banków, do których można wysłać wniosek w sprawie konsolidacji na 30000 zł.

Konsolidacja kredytowa, czyli tzw. połączenie kilku kredytów w jeden, nie tylko pozwala na znacznej zmniejszenie liczby posiadanych zobowiązań, ale również:

 • obniżyć nową ratę, co powinno wpłynąć na polepszenie sytuacji domowego budżetu,
 • uzyskać dodatkowe środki finansowe w ramach kredytu: potocznie mówi się, że jest to kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.

Ta ostatnia możliwość powinna być jednak brana pod uwagę tylko przez osoby z bardzo dobrą zdolnością kredytową, dla których ewentualna większa rata nie spowoduje nadmiernego wzrostu obciążeń w domowych finansach.

 • Nie musisz wychodzić z domu aby skontaktować się z wybrany bankiem – wystarczy wypełnić formularz online.
 • Konsolidacja może być znacznie większa niż 30000 zł.
 • Okres kredytowania to nawet 10 lat.

Jaka rata dla kredyt konsolidacyjnego na 30000 zł?

Jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego na 30000 zł? Poprzez wydłużenie okresu kredytowania można w znaczący sposób zmniejszyć comiesięczną ratę. Wysokość raty obliczy bank przy konkretnej ofercie.

Zakładając jednak, że kredyt ma określone parametry, ratę również można obliczyć.

Szacunkowe wyliczenia rat kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny 30000 zł. RSO 11,49% – jedyny koszt to odsetki. Raty równe:

 • 48 miesięcy – 782,52 zł,
 • 60 miesięcy – 659,63 zł,
 • 72 miesiące – 578,58 zł,
 • 84 miesiące – 521,43 zł,
 • 96 miesięcy – 479,22 zł.

Należy jednak zdawać sobie jasno sprawę, że zmniejszenie wysokości raty jest możliwe ze względu na wydłużenie czasu spłaty nowego kredytu.

Kredyt konsolidacyjny jest z reguły tańszy od kredytu gotówkowego, ale nie wpływa to w istotny sposób na mniejszą ratę.

Jaki będzie koszt dla kredyt konsolidacyjnego na 30000 zł?

Jaki będzie koszt zapłaconych odsetek przy konsolidacji 30000 zł? Jedno jest pewne: im dłuższy jest okres kredytowania, to tym więcej odsetek należy zapłacić.

Większy koszt odsetkowy, to oczywiście większa kwota do oddania poza tym co zostało pożyczone. To wszystko powoduje, że ogólny poziom zadłużenia wzrasta i może być znacząco większy niż przed konsolidacją.

Taka jest istota kredytu. Cechą charakterystyczną jest oprocentowanie, a odsetki są ceną za pożyczony kapitał.

Koszt odsetkowy kredytu konsolidacyjnego przy założeniach, jak powyżej:

 • 48 miesięcy – 7 561,14 zł,
 • 60 miesięcy – 9 577,66 zł,
 • 72 miesiące – 11 657,75 zł,
 • 84 miesiące – 13 800,52 zł,
 • 96 miesięcy – 16 004,92 zł.

Czy konsolidacja się opłaca? W sytuacji, kiedy jeden albo więcej „starych” kredytów miało zdecydowanie wyższe oprocentowanie niż zaproponowane przez bank obecnie. Aby zaoszczędzić dodatkowo na kredycie, można dodatkowo skrócić okres jego spłaty i zwiększyć ratę.

Podsumowanie

Konsolidacja kredytów to łączenie kilku wybranych bankowych zobowiązań w jeden nowy kredyt. Inaczej mówiąc: zaciągany jest kredyt po to, aby bank spłacił kredyty przedstawione do konsolidacji. I w ten prosty sposób mamy tylko jeden kredyt i jedną ratę.

Nowe miesięczne obciążenie będzie niższa dzięki dłuższemu okresowi kredytowania. Możliwe jest zmniejszenie wysokości raty nawet o 20%-30% w stosunku do sumy rat, które płaciliśmy poprzednio. Jednakże wydłużenie czasu spłaty, to także droższy kredyt ponieważ musimy zapłacić więcej odsetek.

Niemniej jednak, jeżeli zależy nam na zmniejszeniu obciążeń finansowych z powodu spłacanych kredytów, warto jest zastanowić się nad skonsolidowaniem zadłużeń bankowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok