Kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat. Raty: 540 zł do 602 zł

2023-07-18 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat lub pożyczka konsolidacyjna na spłatę innych kredytów i pożyczek bankowych? Jest to możliwe w kilku bankach. Sprawdź dodatkowo, ile może wynieść nowa rata kredytowa.

kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat

Kredyt konsolidacyjny i konsolidacja, to przede wszystkim dobry sposób na:

  • zmniejszenie liczby zobowiązań, które masz do regulowania w każdym miesiącu,
  • obniżenie raty kredytowej – może być ona dużo niższa od sumy miesięcznej rat konsolidowanych kredytów,
  • zwiększenie zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat

Kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat, to 72 raty kredytowe. Jest to bardzo długi czas kredytowania i kredyt o dużej wysokości.

W jakim banku można zapytać o możliwość skonsolidowania kredytów? Jest kilka banków, które mogą przeprowadzić proces „połączenia kredytów” (tak potocznie mówi się o konsolidowaniu kredytów). W Banku Pekao S.A. jest atrakcyjne oprocentowanie, w Santander Bank kredyt można uzyskać nawet na kwotę dziesięciokrotnie większą, a w Alior Bank konsolidację przeprowadzisz przez internet.

O połowę mniejszy kredyt? Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł – wyliczenia rat i kosztów odsetkowych.

Kredyt konsolidacyjny z mniejszą ratą

Dla dużej większości kredytobiorców najważniejszym elementem konsolidacji jest zmniejszenie raty kredytowej i tym samym strony wydatkowej w domowym budżecie. Nie ma zatem konieczności np. zwiększania dochodów czy zmniejszania wydatków.

Niemniej jednak warto jest pomyśleć o zmniejszeniu również innych wydatków, aby umożliwić utworzenia tzw. finansowej poduszki bezpieczeństwa.

W jaki sposób następuje zmniejszenie raty? Tylko poprzez odpowiednie wydłużenie spłaty zobowiązania. Nie ma inne możliwości, jeżeli oczekujemy odpowiednio niskiej raty.

Uwaga. Niekiedy mówi się, że jest to kredyt konsolidacyjny oddłużeniowy, co jednak nie odpowiada prawdzie. W przypadku kredytów oddać należy nie tylko pożyczony kapitał, ale i koszty kredytowe. A to jedna oznacza, że najczęściej wysokość zadłużenia zwiększy się po konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat

To jaka mogłaby być rata kredytowa dla kredytu konsolidacyjnego na 72 miesiące zależy oczywiście od samej oferty kredytowej banku. Jednak chcąc ją obliczyć, to należy przyjąć określone założenia.

Załóżmy, że jedynym kosztem będą odsetki, a więc bank ustala oprocentowanie nominalne, które jest podstawą do obliczenia kosztu odsetkowego. Jeżeli nie ma innego elementu kosztowego, np. prowizji lub ubezpieczenia, to koszt odsetkowy równy jest kosztowi całkowitemu kredytu.

Wyliczenia rat równych i kosztów odsetkowych dla oprocentowania nominalnego (RSO). Kredyt konsolidacyjny 72 raty:

9%: 540,77 zł – 8 935,16 zł.
10%: 555,78 zł – 10 015,81 zł.
11%: 571,02 zł – 11 113,61 zł.
12%: 586,51 zł – 12 228,42 zł.
13%: 602,22 zł – 13 360,07 zł.

Różnica w ratach być może nie robi jakiegoś niesamowitego wrażenia, ale 1000 zł w koszcie odsetkowym przy zmianie oprocentowanie o 1% już na pewno. To jest jeden z argumentów, który przemawia zawsze za porównywaniem ofert kredytowych.

Całkowity koszt kredytu zawiera wszystkie koszty, które bank pobiera w związku z udzieleniem finansowania. Do porównywania ofert można również stosować wskaźnik RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat. Raty: 540 zł do 602 zł”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok