Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł

kredyt konsolidacyjny 300 tys złKredyt konsolidacyjny 300 tys zł na skonsolidowanie zadłużenia bankowego jest możliwy tylko w formie kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to kredyt, który jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.

Na portalu można zapoznać się z ofertą kredytów konsolidacyjnych. Korzystając z takiego kredytu można spłacić wiele różnych innych zobowiązań bankowych, chociażby jak: debet na rachunku bankowym, pożyczki i kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, ratalne, limity na rachunku, zadłużenie na kartach kredytowych i inne.

Wyróżniamy kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz hipoteczne. Najbardziej popularne są oczywiście gotówkowe, ponieważ z reguły nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Maksymalna kwota takiego kredytu wynosi 200 tys. zł, a okres kredytowania nie przekracza 10 lat.

Poniżej znajduje się zestawienie kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł HIPOTECZNY

Dużą zaletą wyboru kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest długi okres kredytowania, który sięga nawet 30 lat, wysoka kwota konsolidacji (przekraczająca nierzadko 200 tys. zł) oraz znacznie niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Konsolidacja kredytowa powoduje obniżenie miesięcznych obciążeń z tytułu regulowania zobowiązań. Co jest ważne, a często nie jest brane pod uwagę, że celem kredytu konsolidacyjnego to obniżenie wysokości płaconych rat kredytowych. Kredyt konsolidacyjny nie spowoduj, że koszt kredytu będzie mniejszy.

Konsolidowanie powoduje, że okres spłaty zobowiązań ulega wydłużeniu (aby obniżyć wysokość raty miesięcznej), a tym samym klient banku zapłaci w sumie wyższe odsetki od kredytu, a co za tym idzie koszt obsługi zadłużenia wzrasta.

Mimo wszystko jednak, obniżenie płaconych dotychczas rat miesięcznych np. o połowę poprawia bieżącą płynność finansową. I dodatkowo o czym wiele osób sobie nie zdaje sprawy: poprawia również zdolność kredytową.

Banki mogą stawiać różne ograniczenia i wymogi udzielając kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Ustalana jest minimalna wysokość kredytu (podobnie jak to ma miejsce przy kredytach hipotecznych). Z reguły dolny limit wynosi ok. 20 tys zł. Maksymalna wysokość jest wyznaczona najczęściej na poziomie 70-90% wartości nieruchomości, będącej zabezpieczenie kredytu.

Kierowanie się opinią na temat banków, nie jest najlepszym sposobem, aby wybrać korzystny kredyt. Najlepszą metodą jest porównanie kredytów i banków.