Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł

Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł na skonsolidowanie zadłużenia bankowego jest możliwy tylko w formie kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to kredyt, który jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.

kredyt konsolidacyjny 300 tys zł

Na portalu można zapoznać się z ofertą kredytów konsolidacyjnych. Korzystając z takiego kredytu połączysz (spłacisz) wiele różnych innych zobowiązań bankowych (nowym kredytem). Może to być, poza kredytem hipotecznym (mieszkaniowym):

  • debet na rachunku bankowym,
  • pożyczki i kredyty gotówkowe,
  • kredyty samochodowe,
  • ratalne,
  • limity na rachunku i zadłużenie na kartach kredytowych.

Zakres dopuszczalnej konsolidacji zależy od prowadzonej przez bank polityki kredytowej.

Wyróżniamy kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz hipoteczne. Najbardziej popularne są oczywiście gotówkowe, ponieważ z reguły nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Maksymalna kwota takiego kredytu wynosi 200 tys. zł, a okres kredytowania nie przekracza 10 lat.

Poniżej znajduje się zestawienie kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł HIPOTECZNY

Dużą zaletą wyboru kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest długi okres kredytowania, który sięga nawet 30 lat, wysoka kwota konsolidacji (przekraczająca nierzadko 200 tys. zł) oraz znacznie niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Konsolidacja kredytowa powoduje obniżenie miesięcznych obciążeń z tytułu regulowania zobowiązań. Co jest ważne, a często nie jest brane pod uwagę, że celem kredytu konsolidacyjnego to obniżenie wysokości płaconych rat kredytowych. Kredyt konsolidacyjny nie spowoduj, że koszt kredytu będzie mniejszy.

Konsolidowanie powoduje, że okres spłaty zobowiązań ulega wydłużeniu (aby obniżyć wysokość raty miesięcznej), a tym samym klient banku zapłaci w sumie wyższe odsetki od kredytu, a co za tym idzie koszt obsługi zadłużenia wzrasta.

Niewielki kredyt gotówkowy, np. 16000 zł na 5 lat wyszukasz z wyszukiwarką kredytową.

Mimo wszystko jednak, obniżenie płaconych dotychczas rat miesięcznych np. o połowę poprawia bieżącą płynność finansową. I dodatkowo o czym wiele osób sobie nie zdaje sprawy: polepszy również zdolność kredytową. Dlatego banki chętnie proponują również dodatkową gotówkę, ale czy warto z niej skorzystać, to już inna sprawa – bardzo indywidualna.

Banki mogą stawiać różne ograniczenia i wymogi udzielając kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Ustalana jest minimalna wysokość kredytu (podobnie jak to ma miejsce przy kredytach hipotecznych). Z reguły dolny limit wynosi ok. 20 tys zł. Maksymalna wysokość jest wyznaczona najczęściej na poziomie 70-90% wartości nieruchomości, będącej zabezpieczenie kredytu.

Kierowanie się opinią na temat banków, nie jest najlepszym sposobem, aby wybrać korzystny kredyt. Najlepszą metodą jest porównanie kredytów i banków.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Przykładowy rozkład kosztów

Jak mogą prezentować się koszty w takim kredycie, prezentuje poniższy przykład reprezentatywny.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny na 100 tys. zł na 116 miesięcy.

Rzeczywista Roczna Stopa oprocentowania (RRSO) 6,93%. Oprocentowanie kredytu: 6,20% w skali roku. 115 rat po 1 148,43 PLN i jedna rata 1 163,79 PLN.

Całkowity koszt kredytu 35 452,24 PLN, w tym:

  • odsetki 33 233,24 zł,
  • prowizja (nie kredytowana) za udzielenie kredytu 2 000 zł.
  • koszt ustanowienia hipoteki: 200 zł,
  • podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC-1): 19 zł.

W całkowitym koszcie nie uwzględniono kosztu ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości oraz jej wyceny.

Całkowita kwota do zapłaty wynosi: 135 452,24 zł.
Wyliczenia dla kredytu konsolidacyjnego hipotecznego na dzień 24 kwiecień 2021 r.

zalety kredytu konsolidacyjnego 300 tys zł

Aktualizacja: marzec 2022 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok