Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł

Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł na skonsolidowanie zadłużenia bankowego jest możliwy tylko w formie kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to kredyt, który jest zabezpieczony hipoteką na nieruchomości.

kredyt konsolidacyjny 300 tys zł

Na portalu można zapoznać się z ofertą kredytów konsolidacyjnych. Korzystając z takiego kredytu połączysz (spłacisz) wiele różnych innych zobowiązań bankowych (nowym kredytem). Może to być, poza kredytem hipotecznym (mieszkaniowym):

 • debet na rachunku bankowym,
 • pożyczki i kredyty gotówkowe,
 • kredyty samochodowe,
 • ratalne,
 • limity na rachunku i zadłużenie na kartach kredytowych.

Zakres dopuszczalnej konsolidacji zależy od prowadzonej przez bank polityki kredytowej.

Wyróżniamy kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz hipoteczne. Najbardziej popularne są oczywiście gotówkowe, ponieważ z reguły nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Maksymalna kwota takiego kredytu wynosi ok. 250 tys. zł, a okres kredytowania nie przekracza 10 lat.

Poniżej znajduje się zestawienie kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny 300 tys zł HIPOTECZNY

Dużą zaletą wyboru kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest długi okres kredytowania, który sięga nawet 30 lat, wysoka kwota konsolidacji (przekraczająca nierzadko 200 tys. zł) oraz znacznie niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Jakie jest oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego hipotecznego? Oprocentowanie kredytu jest ustalane przez bank w oparciu o stawkę WIBOR, np. 3M lub 6M, powiększone o marżę banku. Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne.

Konsolidacja kredytowa powoduje obniżenie miesięcznych obciążeń z tytułu regulowania zobowiązań. Co jest ważne, a często nie jest brane pod uwagę, że celem kredytu konsolidacyjnego to obniżenie wysokości płaconych rat kredytowych. Kredyt konsolidacyjny nie spowoduje, że zaoszczędzimy na spłacie zobowiązań.

Konsolidowanie powoduje, że okres spłaty zobowiązań ulega wydłużeniu (aby obniżyć wysokość raty miesięcznej), a tym samym klient banku zapłaci w sumie wyższe odsetki od kredytu i powoduje to, że koszt obsługi zadłużenia wzrasta.

Niewielki kredyt gotówkowy? 16000 zł na 5 lat wyszukasz z wyszukiwarką kredytową. Dodatkowe środki finansowe, czyli tzw. dodatkowa gotówkowa na dowolny cel, jest również możliwa do uzyskania w ramach przeprowadzanej konsolidacji i decydując się na kredyt konsolidacyjny.

Mimo wszystko jednak, obniżenie płaconych dotychczas rat miesięcznych np. o połowę poprawia bieżącą płynność finansową. I dodatkowo o czym wiele osób sobie nie zdaje sprawy: polepszy również zdolność kredytową. Dlatego banki chętnie proponują również dodatkową gotówkę, ale czy warto z niej skorzystać, to już inna sprawa – bardzo indywidualna.

Banki mogą stawiać różne ograniczenia i wymogi udzielając kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Ustalana jest minimalna wysokość kredytu (podobnie jak to ma miejsce przy kredytach hipotecznych). Z reguły dolny limit wynosi ok. 20 tys zł. Maksymalna wysokość jest wyznaczona najczęściej na poziomie 60-80% wartości nieruchomości, będącej zabezpieczenie kredytu.

Kierowanie się opinią na temat banków, nie jest najlepszym sposobem, aby wybrać korzystny kredyt. Najlepszą metodą jest porównanie kredytów i banków.

Jakie są warunki otrzymania kredytu konsolidacyjno-hipotecznego?

 • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa,
 • udokumentowane źródło (źródła) dochodów,
 • pozytywna ocena wiarygodności kredytowej w BIK, brak wpisów a bazach dłużników,
 • zabezpieczenie na hipotece nieruchomości.

Ile wynosi maksymalna kwota kredytu konsolidacyjno-hipotecznego?

Minimalna kwota kredytu konsolidacyjno-hipotecznego jest ustalana przez konkretny bank, ale zdarzają się propozycje z minimalną kwotą nawet 20 000 zł.

Dla kredytu konsolidacyjnego ten minimalny próg jest zdecydowanie niższy i spotyka się propozycje nawet i od 1000 zł. Ale może to być również i 10 tys. zł.

Maksymalna kwota kredytu? 700 000 zł? 1 mln? Zależy od wyceny nieruchomości będącej zabezpieczeniem spłaty kredytu. Z reguły nie przekracza 60-70% jej wartości, ale może być i niższa.

W sytuacji kiedy konsolidowany jest również kredyt hipotecznym, to liczona jest z reguły cała wysokość tej nieruchomości.

Jakie są formy zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego hipotecznego?

Między innymi są to:

 • hipoteka ustanowiona na wybranej nieruchomości,
 • cesja praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości, będącej zabezpieczeniem spłaty kredytu,
 • weksel in blanco kredytobiorcy wraz z wypełnioną deklaracją wekslową,
 • inne zabezpieczenia zaakceptowane przez bank.

zalety kredytu konsolidacyjnego 300 tys zł

Aktualizacja: grudzień 2022 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok