Kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł z małą ratą

Publikacja: 2019-04-08. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł, ale i pożyczkę konsolidacyjną, można przeznaczyć na skonsolidowanie zadłużenia bankowego. Gdzie dokonać konsolidacji naszych kredytów i pożyczek bankowych?
kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł
Kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł z małą ratą. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Jeśli masz kilka kredytów lub pożyczek, które jeszcze spłacasz, a suma, która pozostaje jeszcze do uregulowania wynosi ok. 30 tys. zł, to możesz zastanowić się nad konsolidacją. Oznacza to, że posiadane kredyty i pożyczki zamienisz na jeden kredyt konsolidacyjny.

Z kredytu konsolidacyjnego możliwe jest wcześniejsze zamknięcie bieżących i spłacanych regularnie:

  • kredytów ratalnych,
  • kredytów, pożyczek gotówkowych,
  • kredytów samochodowych.

Co więcej, można zamknąć nareszcie karty kredytowe i limity w kontach ROR. Konsolidacja umożliwia zatem ograniczenie rat do jednej w miesiącu.

Dodatkowo pojawia się możliwość uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel (tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką).

Kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł w banku

Kredyt konsolidacyjny na 30 tysięcy, to duża konsolidacja, dlatego tak bardzo istotne jest, aby wybrać możliwe najbardziej korzystny kredyt.

Przy konsolidacji na 30 tysięcy złotych w zasadzie skorzystać można tylko z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. Jeżeli konsolidacja byłaby znacznie wyższa i zabezpieczeniem spłaty byłaby nieruchomość, to wówczas mielibyśmy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym. Taki kredyt jest niżej oprocentowany, udzielany na zdecydowanie większe kwoty, okres kredytowania przekracza 10 lat.

Jeżeli zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny gotówkowy nie są wymagane zazwyczaj dodatkowe zabezpieczenia. Czasami może być wymagane wykupienie ubezpieczenia.

Kredyt konsolidacyjny na tę kwotę, jak i na mniejszą i dużo większą, znajdziesz w wielu bankach. Z bieżącymi propozycjami zapoznasz się poniżej:

Konsolidacja w praktyce

Skonsolidowanie zadłużenia polega na połączeniu kilku kredytów w jeden, czyli na zamknięciu wybranych zobowiązań zaciągając nowy kredyt.

Oczywiście wymaga to złożenia wniosku kredytowego wraz z wymaganymi dokumentami i uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Wybierając Kredyt konsolidacyjny można spłacić wcześniej kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne i samochodowe. Jak również konsolidacji podlega zadłużenie na kartach kredytowych czy w rachunkach ROR.

Bank z reguły nie spłaci pożyczek pozabankowych, ale możliwe jest ich uregulowanie z dodatkowej gotówki, którą możemy otrzymać w ramach kredytu konsolidacyjnego. Jest to nowa pożyczka, która jest automatycznie konsolidowana.

Jaka rata kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł?

Kredyt konsolidacyjny skutecznie pozwala na zmniejszenie raty kredytowej – dzięki odpowiedniemu wydłużeniu czasu spłaty. Po przeprowadzonej konsolidacji, zamiast kilku rat, mamy tylko jedną i najczęściej jest ona mniejsza od sumy rat, które płaciliśmy dotychczas. Oczywiście wymaga to odpowiedniego wydłużenia okresu kredytowania, bo inaczej nie da się tego osiągnąć.

Jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego na 30 tys. zł? Różna, i to z kilku powodów.

1. Różne propozycje kredytowe w każdym z banków. A oferta kredytowa zależy od oceny kredytowej kredytobiorcy.
2. Czas kredytowania: od kilku miesięcy do 10 lat.
3. Rodzaj rat kredytowych: stałe lub malejące.

Ale tak, można ratę wyliczyć przyjmując określone założenia: jest tylko jeden czynnik kosztowy – oprocentowanie nominalne 12,05%, a raty są równe.

Wysokość rat i koszt odsetkowy:

2 lata: 1 412,90 zł – 3 909,71 zł.
3 lata: 997,15 zł – 5 897,25 zł.
4 lata: 790,75 zł – 7 956,08 zł.
5 lat: 668,09 zł – 10 085,50 zł.

Nie zapomnijmy jednak i o minusach konsolidacji. To nie tylko mniejsza rata kredytowa i znaczne odciążenie budżetu domowego (rata może być bowiem niższa nawet o 20-30% od sumy dotychczasowych), ale to także większe koszty kredytowe.

Odsetkowe dokładnie. Ponieważ spłacamy dłużej kredyt, to suma odsetek od kredytu będzie większa. Ale taka zależność występuje w przypadku każdego kredytu: większy pożyczony kapitał i dłuższy czas spłaty, to większy koszt odsetkowy.

porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł z oprocentowaniem 11% i 13%
Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys. zł z oprocentowaniem 11% i 13%. Wysokość raty i kosztu odsetkowego. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Sprawdź jaka będzie rata: kredyt konsolidacyjny 20 tysięcy złotych.

W jakim banku najtańszy kredyt konsolidacyjny na 30 tysięcy?

Nie ma takiej możliwości, aby wskazać bez analizy najtańszego kredytu. Większość propozycji, to tylko… wstępne propozycje. Oferta końcowa uzależniona jest od oceny kredytowej, jaką uzyskamy w banku.

A jak to wygląda w bankach? Jeżeli nie jest to napisane wprost na formularzu do złożenia aplikacji, to posłużymy się wysokością oprocentowania z przykładu reprezentatywnego.

Kredyt konsolidacyjny 30 tys. zł na 48 miesięcy.

1. Pekao S.A. Rata: 787,07 zł. Całkowity koszt kredytu 7 779,47 zł. Oprocentowanie nominalne 11,80%.
2. Alior Bank. Rata: 788,54 zł. Całkowity koszt kredytu 7 850,06 zł. Oprocentowanie nominalne 11,90%.
3. BNP Paribas. Rata: 799,62 zł. Całkowity koszt kredytu 8 381,92 zł. Oprocentowanie nominalne 12,65%.
4. PKO BP. Rata: 799,62 zł. Całkowity koszt kredytu 8 381,92 zł. Oprocentowanie nominalne 13,99%.
5. Santander Bank. Rata: 850,05 zł. Całkowity koszt kredytu 10 802,63 zł. Oprocentowanie nominalne 15,99%.

Powyższe wyliczenia i mają charakter informacyjny i poglądowy. Nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

W jakim banku najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

W każdym banku jest możliwe otrzymanie kredytu szybko i łatwo. Przy konsolidacji na 30 tys. zł wystarczy tylko uzyskać odpowiednią zdolność kredytową i mieć pozytywną historię kredytową w BIK (wiarygodność kredytowa).

Po spełnieniu tych dwóch warunków łącznie, nie powinno być żadnych trudności w uzyskaniu kredytu.

Jeżeli chciałbyś uzyskać precyzyjną odpowiedź na postawione pytanie, to… takiej nie można udzielić. Banki wyliczają zdolność kredytową na podstawie własnych algorytmów, które nie są powszechnie znane (tylko ogólny zarys ich działania jest znany).

Oznacza to, że w jednym banku uzyskamy większą zdolność kredytową, a w innym mniejszą.

Chcesz wiedzieć czy masz możliwość uzyskania kredytu konsolidacyjnego w wysokości 30 tys. zł? Skontaktuj się z jednym lub kilkoma bankami z przedstawionej listy.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok