Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł i masz tylko 1 kredyt

Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł w bankach. Pożyczka konsolidacyjna na 25 tys. zł plus dodatkowa gotówka? Zapoznaj się z propozycjami banków.

kredyt konsolidacyjny 25 tys zł i masz tylko 1 kredyt

Spłacasz w każdym miesiącu kilka kredytów i pożyczek? Do spłacenia pozostało jeszcze 25000 zł? Już dzisiaj możesz je wszystkie spłacić (nowym kredytem) i mieć tylko jeden kredyt. Tylko jeden kredyt w jednym banku i spłacasz tylko jedną ratę. Na czym to polega?

Załóżmy, że obecnie spłacasz następujące kredyty i pożyczki (suma rat kredytowych i innych zobowiązań):

Łącznie zadłużenie wynosi 25 000 zł, natomiast łączna wysokość rat, to 1200 zł.

Wszystko jest ok, jeżeli radzisz sobie z ich spłatą. Ale zakładając, że wydatki domowe rosną, podobnie jak raty kredytów z oprocentowaniem zmiennym, a dochody pozostają na tym samym poziomie, to nietrudno zaobserwować, że wysokość rat zaczyna ciążyć. I to bardzo. Co wówczas można zrobić, aby nie tylko odciążyć domowy budżet, ale i poprawić płynność finansową oraz zwiększyć finansową poduszkę bezpieczeństwa?

W takim przypadku warto zastanowić się właśnie nad kredytem konsolidacyjnym. Jeżeli masz zdolność i wiarygodność kredytową, bank spłaca zobowiązania bankowe, które wyszczególniłeś we wniosku kredytowym, a następnie udziela Tobie nowego kredytu na kwotę przeprowadzonej konsolidacji.

Masz wówczas jeden kredyt, z jedną ratą i zapewne dużo mniejszą, np. na 900 zł.

Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł porównanie banków

Pamiętaj jednak, że połączenie kredytów i obniżenie raty kredytowej, to z pewnością duży plus przeprowadzonej konsolidacji. Ale są również minusy.

Minus jest taki sam, jak w przypadku innych kredytów: koszt kredytu.

1. Zaciągając kredyt w banku oddajesz nie tylko pożyczony kapitał, ale i koszty z nim związane, np. odsetki oraz koszty pozaodsetkowe.
2. Rata kredytowa będzie tym niższa, im mocniej zostanie wydłużony okres kredytowania. Tym samym spłacając dłużej kredyt, zapłacisz więcej odsetek.

Zawsze sprawdź, ile wyniesie całkowity koszt Twojego nowe kredytu! Porównaj różne warianty spłaty kredytu, tak, aby najlepiej dopasować ratę do obecnych i przyszłych możliwości finansowych.

Niekiedy jednak nie ma innej możliwości na odzyskanie płynności finansowej i uzdrowienie finansów (jakkolwiek to dziwnie brzmi) niż konsolidacja zadłużenia i obniżenie raty kredytowej.

Oferty kredytów konsolidacyjnych można znaleźć w każdym z banków. Jedne są lepsze, inne gorsze. Są kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne. Porównanie kredytów konsolidacyjnych to podstawowe zadanie. Wybór zależy od naszej zdolności kredytowej, wiarygodności, wielkości konsolidacji, czasu jej trwania i formy zabezpieczenia.

1 komentarz “Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł i masz tylko 1 kredyt”

  1. Marta - Białystok

    W Millennium jest obecnie promocja „Lato z wygodną ratą” do 18 października 2019 r. i dotyczy pożyczek konsolidacyjnych przeznaczonych na spłatę zobowiązań kredytowych zaciągniętych w innych podmiotach niż w Millennium.

    0% prowizji od kwoty konsolidowanych kredytów.

Comments are closed.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok