Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł i masz tylko 1 kredyt

Kredyt konsolidacyjny 25 tys złKredyt konsolidacyjny 25 tys zł w bankach. Pożyczka konsolidacyjna na 25 tys. zł plus dodatkowa gotówka? Zapoznaj się z propozycjami banków.

Spłacasz w każdym miesiącu kilka kredytów i pożyczek? Do spłacenia pozostało jeszcze 25000 zł? Już dzisiaj możesz je wszystkie spłacić (nowym kredytem) i mieć tylko jeden kredyt. Jeden kredyt w jednym banku. I płacisz tylko jedną ratę. Na czym to polega?

Powiedzmy, że masz kilka kredytów i pożyczek. Spłacasz: pożyczkę gotówkową na 10000 zł, kredyt gotówkowy na 8000 zł (jeżeli szukasz taki kredyt, to zapoznaj się z bankami), w innym banku masz zadłużenie na karcie kredytowej 2 000 zł, a na koncie bankowym 1 500 zł. No i do tego jeszcze doszły raty z kredytu ratalnego – 3 500 zł. Łącznie zadłużenie wynosi ok. 25 000 zł.

W każdym miesiącu płacisz 3 raty kredytowe w łącznej wysokości 1200 zł. I dodatkowo „lecą” opłaty za korzystanie z limitu na koncie. A jeszcze Twoje dochody się zmniejszyły i wysokość rat zaczyna ciążyć i to bardzo. Co wówczas można zrobić?

W takim przypadku warto zastanowić się właśnie nad kredytem konsolidacyjnym. Jeżeli masz zdolność kredytową, bank udzielając kredyt konsolidacyjny spłaca wszystkie zobowiązania bankowe, a Ty masz nowy kredyt z jedną ratą, zapewne dużo mniejszą, np. na 900 zł.

Kredyt konsolidacyjny 25 tys zł porównanie banków

Połączenie kredytów i obniżenie raty kredytowej, to z pewnością plus kredytów konsolidacyjnych. No dobrze, a jakie są minusy?

Minusem jest przede wszystkim to, że za kredyt zapłacisz więcej. Jest to spowodowane tym, że wydłużony jest okres kredytowania, a tym samym i więcej musimy zapłacić odsetek. Poza tym nowy kredyt, to również opłaty dodatkowe, między innymi prowizja czy ubezpieczenie.

Niekiedy jednak nie ma innej możliwości na odzyskanie płynności finansowej i uzdrowienie finansów (jakkolwiek to dziwnie brzmi) niż konsolidacja zadłużenia i obniżenie raty kredytowej.

Oferty kredytów konsolidacyjnych można znaleźć w każdym z banków. Jedne są lepsze, inne gorsze. Są kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne. Porównanie kredytów konsolidacyjnych to podstawowe zadanie. Wybór zależy od naszej zdolności kredytowej, wiarygodności, wielkości konsolidacji, czasu jej trwania i formy zabezpieczenia.


Zestawienie: Kredyty i pożyczki bankowe gotówkowe TOP 10 – nie tylko lista banków, ale i także kilka zasadniczych pytań dotyczących rankingów.

1 komentarz

Komentowanie zamknięte.