Gdzie otrzymać kredyt konsolidacyjny 20000 zł?

2023-05-20 – ostatnia aktualizacja

Gdzie otrzymać kredyt konsolidacyjny 20000 zł? A może jeszcze dodatkowa gotówka w ramach kredytu? Jest to możliwe, ale na początku należałoby zapoznać się z propozycjami w bankach.

kredyt konsolidacyjny 20000 zł

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty do 20 000 złotych bez konieczności porównywania zbyt dużej liczby ofert kredytowych? A jednocześnie znaleźć taki kredyt, aby na koniec zapłacić jak najmniej odsetek i zerową prowizję?

Ponieważ bez porównania nie można wydać opinii, która oferta bankowa jest najlepsza, to należy to zrobić. Można więc wybrać dwie propozycje, a następnie porównać je z uwzględnieniem kosztów całkowitych.

Czy kredyt konsolidacyjny to realne działanie?

Jeżeli masz za dużo kredytów i rat kredytowych oraz limity w koncie i w kartach kredytowych, to konsolidacja takich zobowiązań może być rozważona.

Potocznie mówi się, że kredyt konsolidacyjny połączy Twoje zobowiązania kredytowe w jedno. A tak naprawdę zaciągasz nowy kredyt, aby z uzyskanych środków spłacić inne wybrane należności bankowe.

Zalety kredytu konsolidacyjnego:

  • niższa wysokość miesięcznej raty w porównaniu z ratami, które płaciliśmy dotychczas,
  • wydłużenia okresu kredytowania nawet do 10 lat,
  • możliwość negocjacji lepszych warunków (np. niższa prowizja lub oprocentowanie nominalne),
  • jedna rata kredytowa,
  • większa zdolność kredytowa i uzyskania dodatkowych pieniędzy w ramach konsolidacji,
  • możliwość spłacenia wielu zobowiązań.

W jakim banku kredyt konsolidacyjny 20000 zł?

Wybór najlepszej oferty kredytu konsolidacyjnego na 20000 złotych może być nieco skomplikowany, jeżeli do wyboru jest dużo propozycji. Ale tak na szczęście nie jest.

Kredyt konsolidacyjny można otrzymać przez internet! Wiele banków upraszcza proces obsługi klienta, tak, aby było to dla niego jak najbardziej wygodne.

Jeżeli zatem pilnie rozważasz konsolidację, to z wybranymi bankami skontaktujesz się np. wysyłając formularz kontaktowy. Doradca przedzwoni i uzyskasz wstępną informację na temat swojej zdolności kredytowej, jak i oferty.

Jaka rata kredytu konsolidacyjnego na 20000 zł ?

Ile wyniesie rata kredytu konsolidacyjnego na 20 000 złotych? Jeżeli korzystasz z kalkulatorów kredytowych lub przy propozycjach kredytowych znajdują się obliczenia rat i kosztów, to jednak musisz wziąć pod uwagę, że nie są to rzeczywiste wyliczenia, ale oszacowane. Warunki kredytowe zawsze zależy od indywidualnej oceny sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy.

Ale ratę obliczyć można, przyjmując pewne proste założenia:

  • oprocentowanie 11,65% w skali roku,
  • prowizja 0%, brak innych kosztów,
  • koszt odsetkowy jest jedynym kosztem,
  • raty równe.

Wysokość rat oraz kosztu całkowitego:

24 miesiące – 2 lata: 938,20 zł – 2 516,89 zł.
30 miesięcy: 771,66 zł – 3 149,93 zł.
36 miesięcy – 3 lata: 660,95 zł – 3 794,12 zł.
40 miesięcy: 605,74 zł – 4 229,77 zł.
50 miesięcy: 506,81 zł – 5 340,40 zł.
60 miesięcy – 5 lat: 441,36 zł – 6 481,58 zł.

Jak widać z wyliczeń wydłużenie okresu spłaty oznacza zmniejszenie raty, ale i wzrost kosztów odsetkowych, a tym samym i całkowitego kosztu kredytowego.

Kredyt konsolidacyjny na 20000 zł, ale i większy lub mniejszy, może być rozwiązaniem dla wybranej grupy kredytobiorców. Jeżeli suma miesięcznych rat stała się zbyt aktualnie zbyt dużym obciążeniem, to konsolidację można rozważyć.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok