Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł gotówkowy. Rata ok. 2800 zł

2023-08-17 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł (gotówkowy) w banku na skonsolidowanie zadłużenia. Jest to jedna z wyższych obecnie kwot kredytu konsolidacyjnego, którą można uzyskać w banku.

kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł

W jakim banku kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł? Kilka propozycji można znaleźć. Istotne jest to, aby przeprowadzić porównanie kredytów konsolidacyjnych na 200 tysięcy złotych. W ten sposób nie tylko dowiemy się, ile wyniesie rata, ale i jaki będzie koszt kredytowy.

Kredyt konsolidacyjny

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to kredyt bankowy, który umożliwia spłatę zaciągniętych kredytów i pożyczek. Zamiast wielu zobowiązań, mamy tylko jeden kredyt i spłacamy jedną ratę.

Umożliwia on skonsolidowanie zobowiązań takich jak: kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, karty kredytowe i linie kredytowe w kontach. Z reguły nowa rata jest mniejsza od łącznej miesięcznej raty poprzednich kredytów.

Minusem takiego rozwiązania jest koszt kredytu i możliwy wzrost wysokości zadłużenia. Odsetki od kredytu będą tym większe, im dłuższy będzie okres kredytowania, ale tylko w ten sposób możliwe jest znaczące obniżenie raty kredytowej. Mogą wystąpić również inne koszty dodatkowe, np. prowizja lub ubezpieczenie.

Oczywiście poprawa płynności finansowej domowego budżetu nie musi być jedynym celem konsolidacji. Może to być również opcja dodatkowej gotówki lub szukanie oszczędności w spłacie zobowiązań.

Czy kredyt konsolidacyjny 200 tysięcy złotych, to kredyt największy?

Maksymalny kredyt konsolidacyjny gotówkowy to około 250 tys. zł. Ale i to zależy od banku. Obecnie największy taki kredyt jest oferowany przez Santander Bank i wynosi 300 tysięcy złotych.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy różni się od popularnego kredytu gotówkowego. Jest to bowiem kredyt celowy, przeznaczony TYLKO na spłatę innych zobowiązań kredytowych w bankach. Często pieniędzy z kredytu nie otrzymamy na rachunek bankowy, bowiem to bank udzielający finansowania spłaca z niego nasze zobowiązania.

Tylko porównanie wielu ofert z kilku banków, umożliwia wybór najtańszego kredytu konsolidacyjnego. A to powinien być jeden z najważniejszych elementów branych podczas szukania kredytu. Bo nie ma najmniejszego sensu płacić więcej, jeżeli nie jest to konieczne. A dodatkowo należy podkreślić, że kredyty konsolidacyjne nie są brane na małe kwoty, ale 10 tys. zł i dużo więcej.

Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł. Maksymalny kredyt

Poniżej znajduj się oferty kredytów konsolidacyjnych. Wysokość kredytu zależy od naszej zdolności kredytowej. W przypadku, kiedy ma to być kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł, to musimy mieć świadomość, że będziemy musieli wykazać się dużą zdolnością kredytową.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych na 200 tys. zł

Kredyt konsolidacyjny może być tańszy wówczas, gdy porówna się kilka ofert bankowych. Należy wówczas sprawdzić całkowity koszt kredytu oraz rzeczywiste oprocentowanie (RRSO). W ten sposób stworzysz swój ranking kredytów konsolidacyjnych.

Jest dużo propozycji, ale tylko w kilku bankach s naprawdę atrakcyjne. Co mogą zaproponować banki? Wspomniane została konsolidacja zadłużenia z pożyczek gotówkowych, ratalnych, samochodowych i limitów. Są i takie, które zaproponują kredyt z oprocentowaniem stałym, z dodatkową gotówkową i bez dodatkowych zabezpieczeń do 200 tys. zł.

W Alior Bank wniosek kredytowy można złożyć przez internet i otrzymać kredyt przez internet – bez wychodzenia z domu. Jaki jest maksymalny okres kredytowania? Zdecydowana większość banków umożliwia spłatę kredytu do 10 lat, przy czym zależy to od wysokości kredytu konsolidacyjnego.

Oczywiście, że gotówkowy kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł będzie rozpatrywany w górnych dopuszczalnych granicach kredytowania.

Jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego 200 tys. zł?

Należy zawsze podkreślać, że wysokość raty może wyliczyć tylko ten bank, który przedstawi ofertę. Propozycja jest tylko propozycją ogólną, a oferta przedstawiana indywidualnie po zbadaniu zdolności i wiarygodności kredytowej.

Przyjmijmy, że jest kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł, a jedyny kosztem są odsetki. Oprocentowanie nominalne roczne wynosi 11,88%.

Raty kredytowe równe oraz koszty odsetkowe wyniosą:

 • 10 lat: 2 855,56 zł – 142 667,45 zł,
 • 9 lat: 3 023,33 zł – 126 519,51 zł,
 • 8 lat: 3 237,40 zł – 110 790,03 zł.

Jaka będzie rata dla kredytu konsolidacyjnego 200 tys. zł na 10 lat?

Sprawdźmy również wysokość raty kredytu konsolidacyjnego 200 tys. zł na 10 lat, ale uwzględniając oprocentowanie. Również załóżmy, że nie zostają naliczone przez bank inne koszty poza odsetkami.

Wysokość oprocentowania nominalnego: wysokość raty równej – koszt całkowity kredytu.

 • 9%: 2 533,52 zł – 104 021,86 zł,
 • 10% 2 643,01 zł – 117 161,77 zł,
 • 11%: 2 755,00 zł – 130 600,03 zł,
 • 12%: 2 869,42 zł – 144 330,28 zł.

Ile trzeba zarabiać żeby dostać 200 tys kredytu konsolidacyjnego?

Wysokość kredytu konsolidacyjnego jest uzależniona od oceny zdolności kredytowej, a jednym z elementów takiej oceny jest właśnie wysokość uzyskiwanych zarobków.

W tym przypadku, podobnie jak dla wyliczeń rat kredytowych, możliwe jest tylko oszacowanie wysokości zarobków z kalkulatorem zdolności. Kontaktując się z bankiem w sprawie kredytowania, dowiemy się dokładnie czy zarobki netto wystarczają, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy zł.

Oszacowanie wysokości netto zarobków dla kredytu konsolidacyjnego 200 tys. zł, kiedy konsolidowane są wszystkie zobowiązania kredytowe. W zależności od czasu kredytowania dla tzw. singla:

 • 10 lat: 5100 zł,
 • 9 lat: 5500 zł,
 • 8 lat: 5900 zł.

Wysokość zarobków netto dla rodziny 2+2:

 • 10 lat: 7400 zł,
 • 9 lat: 7500 zł,
 • 8 lat: 7800 zł.

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł gotówkowy. Rata ok. 2800 zł”

 1. Nie brałem konsolidacji na 200 tys zł, ale również wysoki kredyt konsolidacyjny wziąłem. Ponad 130 tys. zł – kredyt mieszkaniowy i dwa kredyty gotówkowe. Miałem przed konsolidacją kredyt mieszkaniowy na 8 lat jeszcze + kredyt gotówkowy na 4 lata i drugi na 6 lat. Wszystko połączyłem w jeden na 10 lat. Rata się zminiejszyła i to znacznie, a dla mnie bez różnicy było czy 8 lat maksymalnie będę spłacał, czy dwa lata dłużej, ale z mniejszą ratą.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok