Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł na 10 lat

Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł na 10 lat bez dodatkowych zabezpieczeń, czyli bez hipoteki. Są one dostępne w wielu bankach. Ale gdzie będzie najtaniej i jaka oferta kredytowa jest najlepsza, można dopiero stwierdzić po porównaniu kilku kredytów.

kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł na 10 lat

Dobrym sposobem na wybór banku jest… zapoznanie się z propozycjami kredytowymi. Nie każdy bowiem bank skonsoliduje kredyty na tak długi czas. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o kredyt konsolidacyjny gotówkowy.

Następnym krokiem powinno być wysłanie formularza kontaktowego do banku, aby bliżej zapoznać się z propozycją. Dowiesz się wówczas na jakich warunkach może on zostać Tobie udzielony, ile wyniesie rata i całkowity koszt.

Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł na 10 lat. Gotówkowy

Pozostałe:

Jeżeli natomiast jednym z produktów, który chcesz połączyć, jest kredyt hipoteczny, to należy zapytać o kredyt konsolidacyjny hipoteczny. W tym przypadku konsolidacja może być przeprowadzona na znacznie dłużysz czas niż tylko 10 lat.

Przy tego rodzaju kredycie (konsolidacyjnym hipotecznym) zabezpieczeniem jest nieruchomość, co oznacza, że konsolidując np. kredyty i pożyczki gotówkowe, nieruchomość zostanie obciążana na hipotece. Jednak przy takim zabezpieczeniu, to nie tylko kredyt będzie tańszy (niż gotówkowy), ale i można skorzystać z większego kredytu i jeszcze bardziej wydłużyć czas spłaty.

Dla kogo konsolidacja byłaby najlepsza?

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób:

1. które mają odpowiednią zdolność kredytowa,
2. spłacają terminowo swoje zobowiązania, ale
3. ich łączna suma jest jednak zbyt dużym miesięcznym obciążeniem.

Muszą jednocześnie zaakceptować, że pomimo obniżenia wysokości comiesięcznych rat, zwiększy się wysokość ogólnego zadłużenia.

Każdy, kto zdecyduje się na konsolidację, musi bowiem pamiętać, że owszem, będzie spłacał jedną niższą ratę kredytu, ale związane jest to z wydłużeniem czasu spłaty. Im bardziej bank wydłuży okres kredytowania, to tym mniejsza będzie miesięczna rata, ale w praktyce dłuższy termin spłaty oznacza wyższe całkowite koszty z tytułu odsetek.

Generalnie jednak – niejednokrotnie jest to jedyne sensowne wyjście – aby zmniejszyć wydatki, bez konieczności (lub braku możliwości) zwiększenia dochodów. Jednocześnie mając kilka zobowiązań konieczne jest pilnowanie różnych terminów rat. Banki pozwalają ustalić termin płatności, który będzie przypadał na dzień lub dwa po wpłynięciu wynagrodzenia na konto.

rodzaje kredytów konsolidacyjny na 200 tys. zł

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł na 10 lat”

  1. Przy tak wysokiej konsolidacji, 200 tys. zł na „tylko10 lat rata kredytowa będzie oscylować w granicach 2400 zł – 3400 zł. I to jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok