Kredyt konsolidacyjny 180 tys zł

Kredyt konsolidacyjny 180 tys zł na 10 lat i co to oznacza? Jeżeli zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, bank po podpisaniu umowy kredytowej, spłaca Twoje dotychczasowe kredyty w innych bankach i niekiedy również w SKOK-ach.

kredyt konsolidacyjny 180 tys zł

Nie robi tego dowolnie, ale na podstawie wniosku kredytowego, w którym wyszczególniasz jakie zobowiązania mają zostać zamknięte. Mogą to być zarówno pożyczki gotówkowe, jak i limity w koncie czy na kartach kredytowych.

Bank spłaca stare kredyty nowym, a rata kredytowa jest najczęściej niższa niż suma rat konsolidowanych zobowiązań. Dlaczego się tak dzieje? Ponieważ zmniejszenie raty – znaczna obniżka – może być możliwe tylko poprzez wydłużenie czasu spłaty.

Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł na 10 lat. Gotówkowy i hipoteczny

Jeżeli chcesz skonsolidować również kredyt hipoteczny lub zabezpieczyć nowy kredyt na hipotece na nieruchomości, zapytaj o to w jednym z poniższych banków.

Nie zapominaj o tym, że nowy kredyt, to nowy koszt kredytowy (odsetki, być może dojedzie prowizja, ubezpieczenie), co oznacza, że poza pożyczonym kapitałem, np. 180 tys. zł musisz dodatkowo oddać znacznie więcej. Ile więcej? O tym poinformuje Ciebie bank przy przedstawianiu oferty.

Ubiegając się o kredyt konsolidacyjny musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową.

Pozostałe:

To warto wiedzieć! Jeżeli masz trudności z regulowaniem kredytów

Może zdarzyć się sytuacja, że będziemy mieli przejściowe trudności z regulowaniem rat kredytowych. Najgorszym rozwiązaniem będzie unikanie kontaktów z bankiem. Najlepszym rozwiązaniem i często jedynym jest jak najszybsze skontaktowanie się z bankiem w momencie kiedy takie trudności wystąpią, a nawet wcześniej, gdy przewidujemy (np. z powodu utraty pracy), że takie trudności nastąpią

Co zrobić natomiast, kiedy spłacamy kilka kredytów i pożyczek bankowych? Może wówczas warto jest zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym? W tym przypadku również należy działać szybko. Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny – kredyt łączy kilka zaciągniętych kredytów i pożyczek bankowych (również zobowiązań w SKOK-ach) w jeden kredyt. Zamiast kilku rat jest tylko jednak, z reguły niższa, co ułatwia spłatę zobowiązania i odzyskanie płynności finansowej

Wakacje kredytowe – możliwość zawieszenia spłaty rat kredytu na określony czas. Z reguły spłata jest zawieszana na okres 1-3 miesięcy w roku, po uprzednim np. 6-miesięcznym terminowym regulowaniu zobowiązania.

Będąc poręczycielem kredytu jesteś zobowiązany do spłacenia kredytu, którego sam nie zaciągałeś. Podpis poręczający kredyt lub pożyczkę to w większości przypadków bezwarunkowa zgoda na płacenie rat kredytu wraz z odsetkami w przypadku opóźnienia lub zaprzestania spłaty przez pożyczkobiorcę. Spłata (lub brak takiej spłaty) przez poręczyciela jest odnotowywana w bazie BIK.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok