Kredyt konsolidacyjny 15000 zł 6 lat. Rata 293 zł

2023-07-22 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 15000 zł 6 lat. Pożyczka konsolidacyjna z dodatkową gotówką na „połączenie” kredytów.

kredyt konsolidacyjny 15000 zł 6 lat

Kredyt konsolidacyjny 15000 zł na 6 lat? Tak, kredyty i pożyczki można skonsolidować na taką kwotę i na podany czasy. Ale również nie ma problemu, aby zmniejszyć lub zwiększyć wysokość konsolidacji, a czas kredytowania wydłużyć lub skrócić.

Podstawowe zalety konsolidacji

Kredyty konsolidacyjne mają pewne zasadnicze zalety:

  • jedna rata kredytu, tylko w jednym banku,
  • rata kredytowa może być nawet o 20% niższa od sumy rat płaconych przed konsolidacją,
  • zwiększenie zdolności kredytowej.

A minus? Obniżenie raty kredytowej następuje poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Dłuższy okres kredytowania, to większe koszty spowodowane większymi odsetkami od kredytu. I ma to miejsce w przypadku każdego kredytu, nie tylko konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny 15000 zł 6 lat

Kredyt konsolidacyjny na 15000 zł na 6 lat znajdziesz w poniższych propozycjach banków. Są to ogólne propozycje, ale wysyłając zapytanie, możesz określić własne potrzeby konsolidacyjne.

Gdzie można skonsolidować zadłużenie w bankach? Między innymi w PKO BP, Pekao S.A. czy w Alior Banku.

Zwróć uwagę, że każda propozycja jest inna, i to pod względem oprocentowania, ale również produktów, które można skonsolidować.

Ile kosztuje skonsolidowanie kredytów?

Bardzo ważne pytanie, ponieważ z konsolidacją i kredytem konsolidacyjnym wiążą się pewne koszty.

Najczęstszym kosztem jest oprocentowanie nominalne kredytu. Od niego zaleć będzie wysokość odsetek. A im większe jest oprocentowanie, to i większy koszt odsetkowy. Ale nie tylko od oprocentowania zależy ich wysokość, ale i od:

  • Wysokości kredytu – im większy kredyt, tym większe odsetki.
  • Okresu kredytowania – im dłuższy, tym większe odsetki.
  • Rodzaju raty – malejące lub stałe. Równe raty generują większe odsetki, ale przy malejących należy mieć większą zdolność kredytową.

Dodatkowymi kosztami może być np. prowizja oraz ubezpieczenie. To wszystko powoduje, że konieczne jest nie tylko sprawdzenie jednej oferty kredytowej, ale przynajmniej dwóch. I następnie ich porównanie, biorąc pod uwagę koszt całkowity i RRSO.

Jaka rata dla kredytu konsolidacyjnego 15000 zł na 6 lat?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się jaka będzie rata, to kontakt z wybranymi bankami. Po zbadaniu wstępnej zdolności kredytowej, będziesz miał możliwość zapoznania się ze wstępną ofertą. Wówczas bank obliczy również raty.

Można również wyliczyć raty przy określonych założeniach. Przyjmijmy zatem, że jest to:

Kredyt konsolidacyjny 15000 zł na 72 miesiące. RSO – oprocentowanie nominalne roczne od 9% do 13%. Prowizja wynosi 0% i nie ma ubezpieczenia.

Wysokość oprocentowania: wysokość raty równej – wysokość kosztów odsetkowych.

9%: 270,38 zł – 4 467,58 zł.
10%: 277,89 zł – 5 007,90 zł.
11%: 285,51 zł – 5 556,81 zł.
12%: 293,25 zł – 6 114,21 zł.
13%: 301,11 zł – 6 680,03 zł.

Dwukrotnie większy kredyt przy taki samym okresie spłaty: kredyt konsolidacyjny 30000 zł 6 lat. Raty i koszty odsetkowe.

Kiedy opłaca się konsolidować kredyty?

Konsolidacja kredytów opłaca się w sytuacji, kiedy zamierzamy osiągnąć, albo oszczędności na spłacie kredytów. Na przykład zastępując nowym i korzystniejszym kredytem aktualnie spłacane kredyty.

Druga sytuacja, to kiedy mamy więcej zobowiązań niż dwa i zamierzamy:

W żadnym przypadku nie można jednak traktować kredytu konsolidacyjnego, jako kredytu oddłużeniowego. Przyczyna przekredytowania musi zostać wyeliminowana u źródła powstałego problemu, bowiem kredyt konsolidacyjny oddziałuje jedynie już na powstałe skutki.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok