Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-06-17 – ostatnia aktualizacja. Wiarygodne źródło informacji Artykuły w serwisie KredytyPorownywarka.pl są starannie opracowywane przez doświadczonych autorów, bazując na wiarygodnych źródłach. Wykorzystujemy dane z renomowanych raportów branżowych, analiz rynkowych oraz opinii ekspertów finansowych. Nasze publikacje mają charakter informacyjny i edukacyjny, nie są poradami inwestycyjnymi ani rekomendacjami finansowymi. Dążymy do dostarczania czytelnikom rzetelnej wiedzy, pomagającej w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych..

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł w banku na skonsolidowanie zadłużenia bankowego, od kredytów i pożyczek gotówkowych, aż po limity w kontach i na kartach kredytowych. Zamiast kilku rat kredytowych możesz spłacać jeden kredyt w jednym banku. Jednocześnie taki kredyt pozwala obniżyć wysokość płaconej raty.
kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł
Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Odciążyć domowy budżet można na kilka sposobów, np. zwiększając dochody, pozbywają się majątku trwałego czy zmniejszając wydatki. Tę ostatnią możliwość można osiągnąć również poprzez konsolidację kredytów. Nie tylko umożliwia zwiększenie rozporządzalnego budżetu, ale i polepszenie płynności finansowej.

Co osiągniemy konsolidując kredyty i wybierając kredyt konsolidacyjny? Przede wszystkim pozwala on „połączyć” wybrane kredyty i pożyczki bankowe w nowy kredyt. Z środków uzyskanych w ramach kredytu konsolidacyjnego spłacane są różne zobowiązania (kredytowe i pożyczkowe) z różnych banków.

Tym samym, zamiast dwóch, trzech lub więcej kredytów, po konsolidacji regulowany jest tylko 1 kredyt w jednym banku. Rata powinna być również mniejsza, jeżeli zestawimy ją z sumą wszystkich (miesięcznych) rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł?

Niezależnie czy to będzie kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł, gotówkowy czy limit w koncie, kredyty nie są za darmo. Kredyty konsolidacyjne są nieco tańsze od kredytów gotówkowych, ale zaciągane są na kwoty większe i z dłuższym okresem kredytowania.

Nie ma kredytu konsolidacyjnego za 0 zł – RRSO 0%. Zawsze wystąpi jakiś koszt kredytowy. Mogą to być tylko odsetki, ale i czasami prowizja, jak i ubezpieczenie.

Dodatkowo należy wziąć jedną rzecz: ratę w znaczący sposób można obniżyć tylko przez wydłużenie okresu spłaty. To sprawia, że im więcej miesięcznych rat kredytowych, tym kredyt jest droższy. Zapłacimy odpowiednio więcej odsetek za wydłużenie czasu kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł porównanie banków

Kredyt konsolidacyjny na 15 tysięcy jest oferowany przez wiele różnych banków. Ale nie każdy z nich ma na tyle ciekawą propozycję, że warto się nią zainteresować. Poniższe zestawienie zawiera propozycje standardowe i przez internet, a nawet w promocji dla nowych klientów banku/

1. W Banku Pekao skonsolidujesz kredyty do wysokości 250 tys. zł z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem nominalnym!
2. Bank BNP Paribas przygotował ofertę konsolidacyjną ze stałym oprocentowanie. Można skonsolidować kredyty już od 1000 zł.
3. Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP, to nie tylko brak prowizji, ale i bardzo wysoka maksymalna kwota kredytu – 300 tys. zł! Z bankiem skontaktujesz się wysyłając formularz online i skorzystaj z pomocy w formie videorozmowy lub telefonicznej.

Podobnie wysoką propozycję kredytu konsolidacyjnego przygotował Santander Bank, natomiast w Alior Banku możesz wnioskować o kredyt konsolidacyjny bez wychodzenia z domu.

Wniosek o kontakt z bankiem w sprawie konsolidacji można wysłać do następujących banków:

Jaki bank można wskazać z najlepszą propozycją kredytową? Oj, nie będzie, aż tak łatwo! Oczywiście należy porównać kredyty konsolidacyjne i dopiero po ich szczegółowej analizie można dokonać najlepszego wyboru.

Analiza przygotowanych ofert pod względem ceny nie jest trudna. Należy porównać koszty całkowite kredytu.

Ile wynosi rata kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł?

Należy jednak oczywiście przyjąć jakieś założenia, jeżeli jesteśmy zainteresowani ratę kredytu kredytu. Dokładne obliczenia rat dla danej oferty kredytowej przeprowadzi wybrany bank.

Założenia do wyliczeń: kredyt konsolidacyjny 15 tysięcy zł. Oprocentowanie nominalne (roczne) 11.79%. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem kredytu.

Czas kredytowania – raty równe – całkowity koszt kredytu:

3 lata: 496,71 zł – 2 881,61 zł.
4 lata: 393,46 zł – 3 886,21 zł.
5 lat: 332,08 zł – 4 924,63 zł.
6 lat: 291,62 zł – 5 996,45 zł.
7 lat: 263,11 zł – 7 101,19 zł.
8 lat: 242,07 zł – 8 238,26 zł.

Przy konsolidacji na 15 tys. zł można mocno obniżyć miesięczną ratę, pamiętając jednak, że im dłużej zdecydujemy się regulować zadłużenie, to tym taki kredyt będzie droższy, z uwagi na zapłacone większe odsetki od kredytu.

Konsolidacja kredytów dla każdego?

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł? Należy mieć oczywiście odpowiednią zdolność kredytową i nie ma tutaj znaczenia, że banki udzieliły nam kredyty czy pożyczki wcześniej. Przecież sprawdziły w takiej sytuacji jaką mamy zdolność, prawda?

Nawet wówczas, kiedy decydujemy się na kredyt konsolidacyjny miesiąc po zaciągnięciu pożyczki gotówkowej, to i tak bank zweryfikuje nasze możliwości finansowe. Przecież przez ten czas mogło się dużo zmienić w domowych finansach.

Bank poprosi nas o dostarczenie dokumentów o uzyskiwanych dochodach, zatrudnieniu oraz jaki zobowiązania chcemy połączyć. Wystarczy zatem skontaktować się z wybranym bankiem z powyższego zestawienie, aby sprawdzić naszą zdolność kredytową, wysokość raty i wymagane dokumenty.

Czy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Z pomocą kredytu konsolidacyjnego możesz spłacić najróżniejsze zobowiązania bankowe: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty ratalne, limity, a nawet i kredyty hipoteczne.

Zakres konsolidacji ustalany jest przez banki, które oferują propozycję.

Czy kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem? W momencie, kiedy musisz zapanować nad domowym budżetem i nie masz możliwości, aby w żaden inny sposób poprawić bilans domowych finansów, to konsolidacja powinna być wzięta pod uwagę.

Plusy przeprowadzenia konsolidacji? Mniejsza rata kredytowa przede wszystkim. To także łatwiejsze zarządzanie domowym budżetem i większa zdolność kredytowa, co pozwala uzyskać dodatkową gotówkę.

Mówi się wówczas, że jest to kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. Można ją przeznaczyć na dowolny cel. Nie powinno się korzystać z tej opcji, jeżeli w konsolidacji chodzi o zmniejszenie raty.

Kredyt konsolidacyjny ma z pewnością wiele zalet, ale i wada się również znajdzie. Z wyliczenia powyższych rat, wynika jasno, że dłuższy czas spłaty, to większy koszt całkowity kredytu.

Konsolidacja oczywiście może być czasami opłacalna, jeżeli nowy kredyt jest udzielany na lepszych warunkach niż spłacane zobowiązania. Wówczas jak najbardziej możliwe jest osiągnięcie pewnych oszczędności.

Temat był poruszany m.in. w artykule Czy opłaca się brać kredyt konsolidacyjny?

Należy to jednak dokładnie przeanalizować wybierając ofertę, konsolidując zobowiązania i ustalając czas spłaty (liczbę i wysokość rat).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok