Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł

2023-07-14 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł. A może pożyczka konsolidacyjna 15 tys. zł z dodatkową gotówką? Dzięki konsolidacji kredytów (połączeniu kilku zobowiązań kredytowych w jedno) możesz znacznie obniżyć wysokość płaconej raty.

kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł

Co osiągniemy dzięki konsolidacji? Kredyty konsolidacyjne pozwalają skonsolidować wybrane zadłużenie bankowe. Krótko mówiąc, jednym nowym kredytem spłacane są (robi to bank) wybrane kredyty i pożyczki w różnych bankach.

Zakres konsolidowanych zobowiązań zaczyna na się na kredytach i pożyczkach gotówkowych, a kończy się na kredytach hipoteczny. O tym jakie zobowiązania można skonsolidować decyduje bank przedstawiając propozycję kredytową.

Tym samym zamiast dwóch, trzech lub więcej kredytów, po konsolidacji regulowany jest tylko 1 kredyt w jednym banku. Najczęściej jest to również niższa rata, jeżeli zestawimy ją z sumą wszystkich (miesięcznych) rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł kosztuje?

Niezależnie czy to będzie kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł czy gotówkowy lub limit w koncie, kredyty nie są za darmo. Pewnie są tańsze od pożyczek gotówkowych, ale konsolidacyjne są zaciągane na większe kwoty i z dłuższym okresem kredytowania.

Nie ma kredytu konsolidacyjnego za 0 zł – RRSO 0%. Zawsze wystąpi jakiś koszt kredytowy. Mogą to być tylko odsetki, ale i czasami prowizja, jak i ubezpieczenie.

Dodatkowo należy wziąć jedną rzecz: ratę w znaczący sposób można obniżyć tylko przez wydłużenie okresu spłaty. To sprawia, że im więcej miesięcznych rat kredytowych, tym kredyt jest droższy. Zapłacimy odpowiednio więcej odsetek za wydłużenie czasu kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł porównanie banków

Kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł jest oferowany przez wiele różnych banków. Ale nie każdy z nich ma na tyle ciekawą propozycję, że warto się nią zainteresować. Ale poniższe zestawienie zawiera propozycje standardowe i przez internet, a nawet w promocji dla nowych klientów banku/

W Banku Pekao skonsolidujesz kredyty do wysokości 250 tys. zł z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem nominalnym!

Bank BNP Paribas przygotował ofertę konsolidacyjną ze stałym oprocentowanie. Można skonsolidować kredyty już od 1000 zł.

Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP, to nie tylko brak prowizji, ale i bardzo wysoka maksymalna kwota kredytu – 300 tys. zł! Z bankiem skontaktujesz się wysyłając formularz online i skorzystaj z pomocy w formie videorozmowy lub telefonicznej.

Podobnie wysoką propozycję kredytu konsolidacyjnego przygotował Santander Bank, natomiast w Alior Banku możesz wnioskować o internetowy kredyt konsolidacyjny.

Jaki bank można wskazać z najlepszą propozycją kredytową? Oj, nie będzie, aż tak łatwo! Oczywiście należy porównać kredyty konsolidacyjne i dopiero po ich szczegółowej analizie można dokonać najlepszego wyboru.

Analiza przygotowanych ofert pod względem ceny nie jest trudna. Należy porównać koszty całkowite kredytu.

Jaka rata? Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł od 3 do 8 lat

Należy jednak oczywiście przyjąć jakieś założenia, ponieważ, jeżeli jesteśmy zainteresowani dokładnymi obliczeniami rat dla danej oferty kredytowej, to należy skontaktować się z wybranym bankiem.

Założenia do wyliczeń: kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł. Oprocentowanie nominalne (roczne) 11.79%. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem kredytu.

Czas kredytowania – raty równe – całkowity koszt kredytu:

  • 3 lata: 496,71 zł – 2 881,61 zł.
  • 4 lata: 393,46 zł – 3 886,21 zł.
  • 5 lat: 332,08 zł – 4 924,63 zł.
  • 6 lat: 291,62 zł – 5 996,45 zł.
  • 7 lat: 263,11 zł – 7 101,19 zł.
  • 8 lat: 242,07 zł – 8 238,26 zł.

Przy konsolidacji na 15 tys. zł można mocno obniżyć miesięczną ratę, pamiętając jednak, że im dłużej zdecydujemy się regulować zadłużenie, to tym taki kredyt będzie droższy, z uwagi na zapłacone większe odsetki od kredytu.

Pożyczka konsolidacyjna 25 tys. złPożyczka konsolidacyjna 25 tys. zł – wyliczenia rat oraz kosztów odsetkowych.

Konsolidacja kredytów dla każdego?

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł? Należy mieć oczywiście odpowiednią zdolność kredytową i nie ma tutaj znaczenia, że banki udzieliły nam kredyty czy pożyczki wcześniej. Przecież sprawdziły w takiej sytuacji jaką mamy zdolność, prawda?

Nawet wówczas, kiedy decydujemy się na kredyt konsolidacyjny miesiąc po zaciągnięciu pożyczki gotówkowej, to i tak bank zweryfikuje nasze możliwości finansowe. Przecież przez ten czas mogło się dużo zmienić w domowych finansach.

Bank poprosi nas o dostarczenie dokumentów o uzyskiwanych dochodach, zatrudnieniu oraz jaki zobowiązania chcemy połączyć. Wystarczy zatem skontaktować się z wybranym bankiem z powyższego zestawienie, aby sprawdzić naszą zdolność kredytową, wysokość raty i wymagane dokumenty.

Nie tylko konsolidacja na 15 tys. zł

Nie jesteś zainteresowany, aby wziąć kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł? Może nieco niższa konsolidacja? Sprawdź również wyliczenia rat oraz prezentacje kosztów:

Kredyt konsolidacyjny umożliwia otrzymanie dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji. Jest to po prostu nowa pożyczka gotówkowa, która zostanie skonsolidowana.

Zdecydowanym plusem kredytów konsolidacyjnych jest to, że poprzez obniżenie raty kredytowej, możemy poprawić płynność finansową. Mniejsza rata, to zdecydowanie większy oddech finansowy, ale jednocześnie zawsze pamiętajmy o koszcie kredytowym. Nie ma darmowych kredytów!

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł”

  1. I właśnie takiej konsolidacji na 15 tys zł szukałem! Dzięki za poropozycje!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok