Kredyt konsolidacyjny 15 tys zł

Kredyt konsolidacyjny 15 tys zł. A może pożyczka konsolidacyjna 15 tys. zł z dodatkową gotówką? Dzięki konsolidacji kredytów (połączeniu kilku zobowiązań kredytowych w jedno) możesz znacznie obniżyć wysokość płaconej raty.

Sprawdź w artykule:

Niezależnie czy to będzie kredyt konsolidacyjny na 15 tys zł czy każdy inny, kredyty konsolidacyjne nie są znowu takie tanie. Pewnie są tańsze od pożyczek gotówkowych, ale są zaciągane na przeciętnie dłuższy okres kredytowania.

Pozwalają one skonsolidować zadłużenie bankowe, czyli jednym nowym kredytem spłacamy (robi to bank) kredyty i pożyczki bankowe. Zamiast zatem kilku kredytów spłacamy tylko jeden kredyt, w jednym banku i z reguły z niższą ratą kredytową, niż suma wszystkich rat kredytowych, które płaciliśmy dotychczas. A ponieważ raty da się obniżyć tylko przez wydłużenie okresu spłaty, dlatego kredyt jest droższy, bowiem więcej przyjdzie nam zapłacić odsetek za wydłużony okres spłaty.

Kredyt konsolidacyjny 15 tys zł porównanie banków

Zdecydowanym jednak plusem jest to, że poprzez obniżenie raty kredytowej, możemy odzyskać płynność finansową i pomóc nam naprawić budżet domowy. Mniejsza rata, to zdecydowanie większy oddech finansowy.

Oczywiście należy porównać kredyty konsolidacyjne w bankach i dopiero po analizie ofert kredytowych dokonać, najlepiej korzystnego wyboru.

Oszacowanie rat: kredyt konsolidacyjny 15 tys zł 3-8 lat

  • 3 lata – 478
  • 4 lata – 369
  • 5 lat – 303
  • 6 lat – 270
  • 7 lat – 238
  • 8 lat – 215 zł.

Przy konsolidacji na 15 tys zł można mocno obniżyć miesięczną ratę, pamiętając jednak, że im dłużej zdecydujemy się regulować zadłużenie, to tym taki kredyt będzie droższy, z uwagi na zapłacone większe odsetki od kredytu.

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny? Należy mieć oczywiście odpowiednią zdolność kredytową i nie ma tutaj znaczenia, że banki udzieliły nam kredyty lub pożyczki i przecież sprawdziły jaką mamy zdolność. Nawet wówczas, kiedy decydujemy się na kredyt konsolidacyjny miesiąc po zaciągnięciu pożyczki gotówkowej, to i tak bank zweryfikuje nasze możliwości finansowe.

Bank poprosi nas o dostarczenie dokumentów o uzyskiwanych dochodach, zatrudnieniu oraz jaki zobowiązania chcemy połączyć. Wystarczy zatem skontaktować się z wybranym bankiem z powyższego zestawienie, aby sprawdzić naszą zdolność kredytową, wysokość raty i wymagane dokumenty.

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny 15 tys zł”

  1. I właśnie takiej konsolidacji na 15 tys zł szukałem! Dzięki za poropozycje!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok