Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł

2023-03-22 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł. A może pożyczka konsolidacyjna 15 tys. zł z dodatkową gotówką? Dzięki konsolidacji kredytów (połączeniu kilku zobowiązań kredytowych w jedno) możesz znacznie obniżyć wysokość płaconej raty.

kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł

Sprawdź w artykule:

Co osiągniemy dzięki konsolidacji? Kredyty konsolidacyjne pozwalają skonsolidować wybrane zadłużenie bankowe. Krótko mówiąc, jednym nowym kredytem spłacane są (robi to bank) wybrane kredyty i pożyczki bankowe. Tym samym zamiast dwóch, trzech lub więcej kredytów, po konsolidacji regulowany jest tylko 1 kredyt. I do tego tylko w jednym banku i z reguły z niższą ratą kredytową, niż suma wszystkich rat kredytowych, które płaciliśmy dotychczas.

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł kosztuje?

Niezależnie czy to będzie kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł czy każdy inny, kredyty nie są za darmo. Pewnie są tańsze od pożyczek gotówkowych, ale konsolidacyjne są zaciągane na przeciętnie dłuższy okres kredytowania.

Nie ma kredytu konsolidacyjnego za 0 zł – RRSO 0%. Zawsze wystąpi jakiś koszt kredytowy. Mogą to być tylko odsetki, ale i czasami prowizja, jak i ubezpieczenie.

Dodatkowo należy wziąć jedną rzecz: ratę w znaczący sposób można obniżyć tylko przez wydłużenie okresu spłaty. To sprawia, że im więcej miesięcznych rat kredytowych, tym kredyt jest droższy. Zapłacimy odpowiednio więcej odsetek za wydłużenie czasu kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł porównanie banków

Zdecydowanym jednak plusem jest to, że poprzez obniżenie raty kredytowej, możemy odzyskać płynność finansową i pomóc nam naprawić budżet domowy. Mniejsza rata, to zdecydowanie większy oddech finansowy.

Jaki bank można wskazać z najlepszą propozycją kredytową? Oj, nie będzie, aż tak łatwo! Oczywiście należy porównać kredyty konsolidacyjne w bankach – przedstawione oferty kredytowe – i dopiero po ich szczegółowej analizie można dokonać najlepszego wyboru.

Analiza przygotowanych ofert pod względem ceny nie jest trudna. Należy porównać koszty całkowite kredytu.

Jaka rata? Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł od 3 do 8 lat

Należy jednak oczywiście przyjąć jakieś założenia, ponieważ, jeżeli jesteśmy zainteresowani dokładnymi obliczeniami rat dla danej oferty kredytowej, to należy skontaktować się z wybranym bankiem.

Założenia do wyliczeń: kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł. Oprocentowanie nominalne (roczne) 11.79%. Koszt odsetkowy jest jedynym kosztem kredytu.

Czas kredytowania – raty równe – całkowity koszt kredytu:

  • 3 lata: 496,71 zł – 2 881,61 zł.
  • 4 lata: 393,46 zł – 3 886,21 zł.
  • 5 lat: 332,08 zł – 4 924,63 zł.
  • 6 lat: 291,62 zł – 5 996,45 zł.
  • 7 lat: 263,11 zł – 7 101,19 zł.
  • 8 lat: 242,07 zł – 8 238,26 zł.

Przy konsolidacji na 15 tys. zł można mocno obniżyć miesięczną ratę, pamiętając jednak, że im dłużej zdecydujemy się regulować zadłużenie, to tym taki kredyt będzie droższy, z uwagi na zapłacone większe odsetki od kredytu.

Konsolidacja kredytów dla każdego?

Kto może liczyć na kredyt konsolidacyjny na 15 tys. zł? Należy mieć oczywiście odpowiednią zdolność kredytową i nie ma tutaj znaczenia, że banki udzieliły nam kredyty czy pożyczki wcześniej. Przecież sprawdziły w takiej sytuacji jaką mamy zdolność, prawda?

Nawet wówczas, kiedy decydujemy się na kredyt konsolidacyjny miesiąc po zaciągnięciu pożyczki gotówkowej, to i tak bank zweryfikuje nasze możliwości finansowe. Przecież przez ten czas mogło się dużo zmienić w domowych finansach.

Bank poprosi nas o dostarczenie dokumentów o uzyskiwanych dochodach, zatrudnieniu oraz jaki zobowiązania chcemy połączyć. Wystarczy zatem skontaktować się z wybranym bankiem z powyższego zestawienie, aby sprawdzić naszą zdolność kredytową, wysokość raty i wymagane dokumenty.

Nie tylko konsolidacja na 15 tys. zł

Nie jesteś zainteresowany, aby wziąć kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł? Może nieco niższa konsolidacja? Sprawdź również wyliczenia rat:

Kredyt konsolidacyjny umożliwia otrzymanie dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji. Jest to po prostu nowa pożyczka gotówkowa, ale i taką pożyczkę można otrzymać bez łączenia kredytów, przy odpowiedniej zdolności kredytowej: Ranking kredytów gotówkowych 2023.

1 komentarz do “Kredyt konsolidacyjny 15 tys. zł”

  1. I właśnie takiej konsolidacji na 15 tys zł szukałem! Dzięki za poropozycje!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok