Kredyt konsolidacyjny 14000 zł

Kredyt konsolidacyjny 14000 zł pozwala na szybkie „połączenie” kilku posiadanych kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Plusy: jeden kredyt, jeden termin płatności, mniejsza rata, możliwość skonsolidowania wielu kredytów i pożyczek bankowych.

kredyt konsolidacyjny 14000 zł

Kredyt konsolidacyjny to produkt, który oferowany jest praktycznie przez większość banków i pozwala spłacić nowym kredytem stare zobowiązania. Po przeprowadzonej konsolidacji, nowa rata miesięczna powinny być znacznie niższa (nawet o 20-30 proc.) i wówczas jest do pilnowania tylko jeden termin spłaty.

Jaki bank wybrać na kredyt konsolidacyjny? Najlepiej byłoby porównać chociażby dwie oferty, bo różnice w poszczególnych bankach mogą być duże. Poza tym łatwiej jest negocjować, wiedząc, że w banku A jest taniej.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy może być udzielony nawet i na 10 lat (do 200 tys. zł) i w przeciwieństwie do konsolidacji hipotecznej nie wymaga zabezpieczenia na hipotece nieruchomości.

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest bezgotówkowo, co oznacza, że bank nie przelewa kredytu na nasze konto bankowe, ale przekazuje określone części kredytu na spłatę naszych zobowiązań.

Kredytem konsolidacyjnym można spłacić zarówno kredyt czy pożyczkę gotówkową, zadłużenie na karcie kredytowej i rachunku ROR, ale także konsolidacji podlega kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) czy inny kredyt konsolidacyjny (wspomniany powyżej kredyt konsolidacyjny hipoteczny).

Tani kredyt konsolidacyjny 14000 zł

Tani kredyt oznacza, że koszty całkowite kredytu w konkretnym banku są mniejsze niż podobna oferta w innym banku. Na koszt całkowity kredytu poza odsetkami wpływa również prowizja, ubezpieczenie oraz koszty pozostałe, które pobiera bank.

Należy wziąć pod uwagę, że nie ma jednego najlepszego kredytu konsolidacyjnego dla wszystkich. Każda propozycja kredytowa jest ogólna, natomiast oferta kredytowa jest indywidualna i zależy ona między innymi od oceny kredytowej dokonanej przez bank, która uwzględnia naszą zdolność i wiarygodność kredytową. Nie trzeba dodawać, że im jest ona lepsza, to i oferta będzie korzystniejsza.

Aby znaleźć korzystny kredyt konsolidacyjny na 14000 zł nie jest konieczne porównywanie 20 banków – wystarczy 2-3 propozycje, aby z nich wybrać korzystniejszy kredyt.

Szybkie porównanie kredytów konsolidacyjnych

Jeżeli szukasz kredytu konsolidacyjnego niezabezpieczonego hipotecznie, to parametrami, na które należy zwrócić uwagę, to:

  • oprocentowanie nominalne,
  • prowizja za jego udzielenie,
  • minimalna i maksymalna kwota kredytu,
  • maksymalny okres spłaty.

Od wysokości oprocentowania nominalnego zależy wysokość odsetek i im jest ono mniejsze, to mniej odsetek zapłacisz za pożyczony kapitał. Im dłużej spłacasz kredyt, tym oczywiście większy koszt z tytułu zapłaconych odsetek.

Prowizja jest podbierana jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu (może być kredytowana) i im mniejszy jest okres kredytowania, tym większy ma wpływ na całkowity koszt kredytu.

Całkowity Koszt Kredytu = odsetki + prowizja + opłaty dodatkowe + ubezpieczenie

W przypadku kredytów odsetki występują zawsze, pozostałe koszty zależąc od polityki kredytowej banku.

Wysokość minimalna i maksymalna jest ustalana indywidualnie przez bank, podobnie zresztą, jak i czas spłaty. Dla kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny czas spłaty nie przekracza 10 lat, a wysokość konsolidacji 200 tys. zł.

Pamiętaj również o tym, że oferta kredytowa jest indywidualna. Oznacza, to, że bank podejmując decyzję kredytową bierze pod uwagę ocenę Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej.

1 komentarz “Kredyt konsolidacyjny 14000 zł”

  1. Konsolidacja jest bardzo dobra, należy jednak sprawdzić czy w naszym konkretnym przypadku będzie się to opłacać. Tu i teraz, jak i za kilka lat.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok