Kredyt konsolidacyjny 14 tys zł. Szybko, nawet ONLINE

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 14 tys złKredyt konsolidacyjny 14 tys zł lub pożyczka konsolidacyjna 14 tys. zł z dodatkową gotówką? Co to jest kredyt lub pożyczka konsolidacyjna?

Konsolidacja kredytów, to możliwość połączenia kilku zobowiązań w jeden kredyt. Celem jest obniżenie wysokości płaconych miesięcznych rat kredytowych.

Takiej konsolidacji podlegać mogą prawie wszystkie rodzaje kredytów bankowych, począwszy od kredytów gotówkowych i ratalnych, kończąc na kredytach hipotecznych.

Kredyt konsolidacyjny 14 tys zł porównanie banków

Jak ze wszystkich kredytów i pożyczek, z kredytów konsolidacyjnych należy korzystać z głową. Zaleta kredytów konsolidacyjnych może być ich jednoczesną wadą…

Zamień kilka rat na jedną mniejszą

Slogan reklamowy powinien brzmieć atrakcyjnie i wymusić na nas zainteresowanie i skłonić do podjęcia akcji. Promocyjne pożyczki i kredyty kuszą nas cały czas. To dlaczego nie skorzystać z taniego kredytu konsolidacyjnego?

Zdecydowanie zmniejszenie liczby rat płaconych każdego miesiąca jest atrakcyjne – nie trzeba pamiętać o wielu ratach kredytowych. Jest tylko jedna i do tego ustalona np. na dzień po otrzymaniu wynagrodzenia.


Porównanie kredytów gotówkowych:
Kredyt gotówkowy 12000 zł 7 lat


Ale, ale… Obniżenie raty kredytu nie oznacza wcale, że kredyt będzie tańszy. Następuje wydłużenie okresu spłaty, chociażby niektórych zobowiązań. Jedna rata kończyłaby się nam już za 7 miesięcy, inna za 11 miesięcy, a kredyt konsolidacyjny mamy na 3 lata. To właśnie powoduje, że płacimy mniejszą ratę, a nie że otrzymujemy niższe oprocentowanie. Aczkolwiek niektóre banki oferuję niższe oprocentowanie niż przy kredycie czy pożyczce gotówkowej.

Co powoduje wydłużenie okresu kredytowania? Oczywiście to, że suma kosztów związanych z kredytem będzie wyższa. Dużo większa czy niewiele większa, to już należy sprawdzić w banku, który dokona symulacji spłaty i poda całkowity koszt kredytu. Dlaczego się tak dziej? Po prostu: dłuższy kredyt, tym więcej należy oddać odsetek.

To oczywiście nie jest jedyny koszt takiego kredytu – większe odsetki. Banki oczywiście pobierają prowizję za udzielenie kredytu, a w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych dodatkowo dochodzą koszty związane z wyceną nieruchomości.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych na 14 tys zł

Oferty banków są mimo wszystko bardzo różne, dlatego należy przed podjęciem decyzji i wyborze banku należy dokładnie zapoznać się z ich ofertami.

Należy zatem uzmysłowić sobie fakt, że kredyt konsolidacyjny nie jest rozwiązaniem na obniżenie wysokości odsetek. Owszem, jeżeli stopy procentowe bardzo spadły, a my mamy kredyty ze stałym oprocentowaniem, to zdecydowanie warto pomyśleć o takim kredycie.

Kredyt konsolidacyjny jest kierowany przede wszystkim do osób, którym „nie dopina” się budżet domowy. Pogorszyły się warunki finansowe, zaczynają się lub przewidywane są w niedalekiej przyszłości problemy z regulowaniem obecnych rat. I wówczas jest warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

Tani kredyt konsolidacyjny 14 tys zł

To w końcu, jaki będzie tani kredyt konsolidacyjny 14 tys zł nawet i na 10 lat? Tani, to taki, który ma niski koszt całkowity lub RRSO. Wystarczą niekiedy dwie oferty kredytowe z banków, aby na tej podstawie dokonać korzystnego wyboru.

Jeżeli mamy zdolność i wiarygodność kredytową, to bank przedstawi nam ofertę kredytową i jednocześnie będzie musiał nam przedstawić formularz informacyjny, w którym zostaną przedstawione składowe kredytu. Dowiemy się wówczas, ile wyniesie rata kredytowa, ale także jakie jest RRSO i całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego. Przy określonych założeniach kredytowych. I na tej podstawie możemy wybrać tani kredyt konsolidacyjny 14 tys zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok