Kredyt konsolidacyjny 125 tys zł. 10 lat. Rata 1457 zł

Kredyt konsolidacyjny 125 tys złKredyt konsolidacyjny 125 tys zł pomoc w odzyskaniu płynności finansowej czy może kolejna pułapka kredytowa? Jeżeli szukasz banku, w którym mógłbyś skonsolidować swoje zadłużenia bankowe, czyli „połączyć” je w jeden kredyt, z mniejszą zdecydowanie ratą kredytową niż płacisz teraz, to nie ma innej możliwości, jak tylko porównanie kredytów konsolidacyjnych na 125 tys w kilku bankach.

Konsolidacja kredytów jest pewne pomocne dla osób posiadających kilka pożyczek i kredytów bankowych i mające problem z ich terminowym spłacaniem. Mają problemy z terminowym spłacaniem, ale płacą raty – to należy podkreślić! Gdzie po taki kredyt? W jakim banku? Zanim dokonasz wyboru należałoby przejrzeć propozycje kredytów w bankach. A o tym, poniżej:

Czy rozwiązanie polegające na konsolidacji kredytów jest korzystne?

Zanim odpowiemy na to pytanie, należy odpowiedzieć sobie na inne, również zasadnicze: co to jest kredyt konsolidacyjny i na czym polega konsolidacja kredytów w bankach?

Jest to produkt kredytowy, podobny do kredytu gotówkowego, a pozwalający „połączyć” zobowiązania, które posiadamy w jednym lub nawet i w kilku bankach, w jeden kredyt.

Założeniem konsolidacji kredytowej jest przede wszystkim możliwość odzyskania płynności finansowej w sytuacji, kiedy suma rat kilku zobowiązań kredytowych jest zbyt duża i mocno wpływa na bilans domowego budżetu.


Zdecydowanie mniejszy kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny gotówkowy:
Porównanie kredytów konsolidacyjnych 30 tys zł


W przypadku kredytu konsolidacyjnego pożyczone pieniądze od banku, nie są wypłacane na nasz rachunek bankowych, ale bank przelewa środki z kredytu na rachunki naszych wierzycieli (na podstawie umów kredytowych przedstawionych do konsolidacji).

Co my zyskujemy, poza tym, że mamy tylko jeden kredyt? Przede wszystkim to, że nowa comiesięczna rata będzie niższa, niż suma rat, które płaciliśmy jeszcze przed skonsolidowaniem kredytów.

Co podlega konsolidacji kredytowej?

Po kredyt konsolidacyjny sięgamy wówczas, kiedy na naszej głowie ciąży kilka zobowiązań. Najczęściej banki konsolidują kredyty i pożyczki gotówkowe. Bardzo często również kredyty hipoteczne (kredyty mieszkaniowe). Dodatkowo mogą to być:

 • kredyty ratalne,
 • inne kredyty konsolidacyjne,
 • pożyczki i kredyty samochodowe,
 • karty kredytowe i limity kredytowe w ROR.

W jakiej maksymalnej wysokości jest dostępny kredyt, na jaki czas i jakie produkty podlegają konsolidacji, zależy od propozycji danego banku.

Kredyt konsolidacyjny 125 tys zł – mniejsza rata kredytowa

Raty kredytowe płacone za kredyt konsolidacyjny mogą być znacznie niższe niż w przypadku pojedynczej spłaty wszystkich zadłużeń. Jak to jest możliwe?

Kredyty konsolidacyjne są zazwyczaj tańsze niż kredyty gotówkowe. Ale nie w tym jest zasługa. Znaczna obniżka rat, jest tylko możliwa poprzez znaczne wydłużenie czasu spłaty kredytu.

Poniższy przykład przedstawia wysokość rat kredytowych kredytu konsolidacyjnego 125 tys zł w zależności od czasu spłaty. Rata kredytu konsolidacyjnego na 125 tys. zł (wyliczenia szacunkowe):

 • 5 lat – 2517 zł,
 • 6 lat – 2187 zł,
 • 7 lat – 1927 zł,
 • 8 lat – 1733 zł,
 • 9 lat – 1587 zł,
 • 10 lat – 1473 zł.

Jak widać, rata kredytowa zostaje obniżona w sposób radykalny, wydłużając spłatę zobowiązania. Ale, ma to oczywiście również i negatywne konsekwencje: kredyt staje się coraz droższy. Dlaczego? A to z jednego powodu: im dłuższy czas spłaty, tym więcej odsetek od pożyczonego kapitału musimy zapłacić.

Sprawdź również oszacowanie rat kredytowych w przypadku kredytu konsolidacyjnego na 50 tys. zł: Gdzie po kredyt konsolidacyjny 50 tys zł?

Kredyt konsolidacyjny 125 tys zł – rodzaje kredytów

Kredyt konsolidacyjny jest udzielany przez banki bez dodatkowego zabezpieczenia, jest to kredyt konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt z zabezpieczeniem – kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Dodatkowo można jeszcze podzielić kredyty konsolidacyjne gotówkowe na te, które uzyskamy przez internet oraz standardowe – wiosek należy złożyć w oddziele banku.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteką na nieruchomości. Przyznawane są na w przypadków kredytów na większe sumy (np. w jeżeli dotyczy to kredytów konsolidacyjnych 125 tys zł) i z dłuższym okresem płatności – nawet i na 30 lat. Wysokość kredyty jest uzależniona od wartości nieruchomości i zazwyczaj górny limit wynosi 70-80 proc. wartości nieruchomości. Jest to tańszy kredyt niż konsolidacyjny gotówkowy ze względu na niższe oprocentowanie.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – nie jest najczęściej wymagane dodatkowe zabezpieczenie. Kredyt taki otrzymamy na krótszy czas (maksymalnie 10 lat) i na mniejszą sumę pieniędzy (maksymalnie 200 tys. zł).

Konsolidacja kredytów do 125 tys zł z dodatkową gotówką

W ramach konsolidacji możemy również uzyskać dodatkową gotówkę, jeżeli bank udostępnia taką opcję. Jest to spowodowane tym, że konsolidacja zadłużenia poprawia naszą zdolność kredytową. Dlatego możemy w ramach konsolidacji otrzymać dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na dowolny cel.

Podsumowując: czy kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

Obniżka comiesięcznych rat kredyt to przede wszystkim odzyskanie płynności finansowej: więcej pieniędzy zostanie w domowym budżecie. Konsolidacja nie powoduje jednak, że rozwiązanie takie będzie tańsze, niż gdybyśmy spłacali normalnie „stare” kredyty. Spłacamy prawie tyle samo pieniędzy co w przypadku nieskonsolidowania zadłużeń, lecz w dłuższym czasie. Dodatkowo bank pobiera prowizję za kredyt (ma to miejsce również w przypadku innych kredytów i pożyczek) oraz mogą wystąpić dodatkowe koszty (np. konieczność wykupienia ubezpieczenia).

10 thoughts on “Kredyt konsolidacyjny 125 tys zł. 10 lat. Rata 1457 zł”

 1. Możesz złożyć wniosek na kwotę większą niż 100 tys. zł w banku, w którym ma taka ofertę. Prawdopodobnie będzie to kredyt konsolidacyjny z ubezpieczeniem (ochrona spłaty).

 2. Czy mam szanse skonsolidować dwa kredyty które posiadam w różnych bankach. Jeden jest na 100 tys. zł a drugi na 30 tys. zł żeby płacić jedną ratę i do tego mniejszą.

 3. Ale rata jest te spora i czas spłaty również duży. Ale coś za coś: albo mniejsza rata i 10 lat spłaty, albo większa rat i krócej posiadany dług.

 4. Kredyt konsolidacyjny jest dosyć prostym produktem bankowym, zwłaszcza gotówkowy, który niewiele się różni od kredytu gotówkowego. Warto jednak porównać banki, a podczas zawierania umowy zapytać o wszystkie możliwe do poniesienia opłaty i koszty. Tylko w ten sposób dowiesz się ile będzie kosztował cienie kredyt i gdzie jest on najtańszy.

 5. Zanim zaczniesz się ubiegać o kredyt konsolidacyjny w banku nie można zapominać, aby sprawdzić kredyty w bankach i następnie warunki. Korzystanie z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych nie oznacza, że znajdziesz tańszy kredyt, a raty kredytu można oszacować np. korzystając z porównywarki kredytów gotówkowych. Wyliczenia wyjdą podobne, a warunki ostateczne, to i tak poda bank.

  Nie wiem czy warto kierować się warunkami, które znajdziesz na stronie internetowej, ale te, które poda bank i tak wszystko zależy od zdolności kredytowej. Poza tym nie wiem czy porównywarki i rankingi faktycznie pokazują najlepsze kredyty. Takie zestawienia mogą być tylko parametrami wyjściowymi do szukania najlepszej oferty na skonsolidowanie zadłużenia, ale i tak sytuacja każdego z nas jest inna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok