Kredyt konsolidacyjny 120 tys. zł

2023-02-24 – ostatnia aktualizacja

Kredyt konsolidacyjny 120 tys. zł z czasem spłaty, w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, to na nawet i 10 lat. W konsolidacji hipotecznej może to być nawet i 3x dłużej. Gdzie o taki kredyt zapytać? Oczywiście, że w banku. Poniżej jest kilka dostępnych propozycji kredytowych, w tym również przez internet!

kredyt konsolidacyjny 120 tys. zł w banku

Kredyt konsolidacyjny? Co to takiego? Jeżeli spłacasz kilka różnych zobowiązań bankowych, np. pożyczki gotówkowe w dwóch różnych bankach, kredyt samochodowy w innym, a dodatkowo posiadasz kartę kredytową i limit w koncie, to wszystkie je możesz spłacić jednym, nowym kredytem. Właściwie to nie Ty jest spłacasz, ale robi to bank za Ciebie – udzielony kredyt konsolidacyjny nie jest wypłacany na Twoje konto, tylko przeznaczony na spłatę zobowiązań przedstawionych do konsolidacji.

Poza wspomnianymi kredytami konsolidacji podlegają również kredyty hipoteczny (mieszkaniowe), pożyczki hipoteczne, kredyty ratalne, a niektóre z banków skonsolidują również pożyczki pozabankowe. W wybranym banku zostaniemy poinformowani o tym, jakie dokładnie produkty możemy skonsolidować.

Kredyt konsolidacyjny 120 tys. zł i nie tylko

Jeżeli te kilka rat stały się zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów i zbyt dużo jest terminów płatności, to warto przemyśleć temat konsolidacji.

Oczywiście, że jak w przypadku każdego kredytu, również i w tym konkretnym przypadku, należy mieć nie tylko zdolność kredytową, ale i wiarygodność kredytową – spłacaliśmy dotychczasowe zobowiązania finansowe bez opóźnień.

Jeszcze jedno co warto sobie uświadomić: kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem oddłużeniowym (nie ma takiego kredytu!). Taki kredyt nie oddłuża, ale tylko pozwala spłacić stare zobowiązania, nowym kredytem. A właściwie powoduje, że nasze zobowiązanie się zwiększy! Dlaczego?

Znaczne obniżenie raty kredytowej jest możliwe tylko w sytuacji, kiedy znacząco wydłużmy czas spłaty. Konsekwencją takie działania jest większy koszt z tytułu odsetek. Dodatkowo nowy kredyt, to i często prowizja od kredytu, może ubezpieczenie i koszty dodatkowe. To wszystko powoduje, że ogólny koszt kredytu rośnie i jest większy, niż w sytuacji gdybyśmy kredyty spłacali osobno… Mamy więc do czynienia z sytuacją zero-jedynkową: albo jeden kredyt, mniejsza rata i większy koszt, albo większa ogólna rata i mniejszy koszt.

Kredyt konsolidacyjny 120 tys zł i mała rata

I to jest właśnie główne założenie konsolidacji: niższa rata kredytowa i uporządkowanie zobowiązań finansowych. Obniżenie miesięcznego obciążenia finansowego z tytułu spłaty kredytów, niekiedy może się okazać kluczowe do utrzymania płynności finansowej.

Ile wyniesie rat kredytu konsolidacyjnego na 120 tys. zł? To już zależy nie tylko od samej oferty kredytowej, które w pewnej części zależy od oceny kredytowej dokonanej przez bank, ale również od wyboru systemu rat (malejące lub równe). Możemy jednak je oszacować.

Oszacowanie rat dla kredytu konsolidacyjnego 120 tys. zł:

 • 1 rok – 10382 zł,
 • 2 lata – 5426 zł,
 • 3 lata – 3759 zł,
 • 4 lata – 2928 zł,
 • 5 lat – 2432 zł,
 • 6 lat – 2103 zł,
 • 7 lat – 1869 zł,
 • 8 lat – 1695 zł,
 • 9 lat – 1561 zł,
 • 10 lat – 1455 zł.

Jak widać, niezależnie od tego, na jaki czas rozłożymy konsolidację, to i tak rata kredytowa nie będzie najmniejsza, ale może być niższa od sumy obecnie płaconej.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 120 tys. zł?

Przede wszystkim należałoby zapoznać się z propozycjami banków i następnie porównać oferty, aby wybrać tańszą konsolidację. Jeżeli zdecydujemy się, aby skonsolidować kredyty i pożyczki, bank z pewnością poinformuje nas o niezbędnych dokumentach, które należy przygotować. Z pewnością będą to:

 • aktualny dokument tożsamości (dowód osobisty),
 • zaświadczenie o zatrudnieniu i o uzyskiwanych dochodach,
 • umowy kredytowe dotyczące kredytów, które chcemy skonsolidować.

W sytuacji kiedy kredyt konsolidacyjny 120 tys. zł będzie kredytem konsolidacyjnym hipotecznym, konieczne będzie uzupełnienie wniosku kredytowego o dokumenty związane z nieruchomością. Jest to bowiem kredyt zabezpieczony hipoteką nie danej nieruchomości.

Konsolidacja pozwala na „połączenie” kredytów i pożyczek w jeden kredyt. A czy jest możliwy kredyt pozabankowy na spłatę chwilówek? Przeczytaj więcej.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok