Kredyt konsolidacyjny 10 tys zł

Kredyt konsolidacyjny 10 tys złKredyt konsolidacyjny 10 tys zł lub pożyczka na skonsolidowanie zadłużenia do 10 tys zł. Nie wiesz jeszcze jaki bank wybrać, gdzie dokonać konsolidacji kredytów i pożyczek? Sprawdź poniższe propozycje bankowe.

Kredyt konsolidacyjny to kredyt, który zostaje przeznaczony na spłatę innych zobowiązań kredytobiorcy. Konsolidacji mogą podlegać kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, czy też kredyty ratalne.

W przypadku konsolidacji, kilka kredytów jest zamienianych na jeden, długoterminowy i często o niższym oprocentowaniu. Aby uzyskać taki kredyt, należy mieć odpowiednią zdolność kredytową. Rata nowego kredytu jest często niższa od sumy poprzednich, gdyż w tym przypadku zostaje wydłużony okres kredytowania. Istotną rzeczą jest również to, że spłacana jest tylko jedna rata, w jednym banku.

 

Kredyt konsolidacyjny 10 tys zł porównanie banków

Kredyt konsolidacyjny pozwala na skonsolidowanie zadłużenia. Na czym taka konsolidacja zadłużenia polega? Przypuśćmy, że mamy kilka zadłużeń bankowych. Aktualne saldo przedstawia się następująco:

  • pożyczka gotówkowa w banku A na 10 tys. zł.
  • kredyt gotówkowy w banku B na 15 tys zł.
  • karta kredytową w banku B z limitem 5 tys zł.
  • kredyt ratalny w banku C na 2 tys zł.
  • limit na rachunku osobistym w banku D na kwotę 3 tys zł.

Nasze łączne zadłużenie wynosi 35 tys zł. Aby nie płacić kilku rat w różnych bankach, decydujemy się na kredyt konsolidacyjny 35 tys. zł. Bank spłaca nasze zadłużenie (pożyczki oraz kredyty w bankach A, B, C i D) i kredyty mamy zamknięte. W ten sposób mamy nowy kredyt, jeden kredyt konsolidacyjny w jednym banku, płacimy tylko jedną ratę kredytową.


W przypadku kredytów gotówkowych warto skorzystać z kalkulatora rat dostępnego we wpisie Oblicz Kredyt Gotówkowy. Może on również posłużyć do oszacowania rat kredytowych w przypadku kredytów konsolidacyjnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok