Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 10 tys. zł?

2023-04-28 – ostatnia aktualizacja

Gdzie po kredyt konsolidacyjny na 10 tys. zł? A może pożyczka na skonsolidowanie zadłużenia? Nie wiesz jeszcze jaki bank wybrać, gdzie dokonać połączenia kredytów i pożyczek? Sprawdź poniższe propozycje bankowe – w promocji, standardowe i przez internet.

kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł

Konsolidacyjny kredyt, to zawsze jest kredyt celowy

Kredyt konsolidacyjny, to kredyt celowy, a to oznacza, że przeznaczyć go nie można na nic innego, jak tylko na spłatę innych zobowiązań kredytobiorcy, w tym przypadku, do 10 tys. zł.

Konsolidacji podlegają różne zobowiązania bankowe, nie tylko kredyty i pożyczki gotówkowe, ale i kredyty hipoteczne, samochodowe, czy też kredyty ratalne oraz limity w kontach i na kartach.

W przypadku konsolidacji, kilka kredytów – jak to potocznie się mówi – jest zamienianych na jeden długoterminowy i często o niższym oprocentowaniu. Aby decyzja została pozytywnie rozpatrzona, to należy mieć nie tylko odpowiednią zdolność kredytową, ale i pozytywną historię kredytową w BIK.

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł porównanie banków

Rata nowego kredytu jest często niższa od sumy poprzednich, ponieważ zostaje wydłużony okres kredytowania. Istotną rzeczą jest również to, że po konsolidacji, spłacana jest tylko jedna rata w jednym banku.

Konsolidacja gotówkowa może być rozłożona nawet i na lat 10 – 120 rat kredytowych. Jednak dla kwoty do 10 tys. zł, czas spłaty będzie znacząco mniejszy.

Gdzie zapytać o kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł? Oczywiście, że w banku! Poniżej zestawienie propozycji. Kredyt konsolidacyjny standardowy, w promocji oraz online – bez wychodzenia z domu.

Limity kredytowe w kontach i w kartach kredytowych również mogą zostać włączone do konsolidacji. Warto pamiętać, że są one oprocentowane wyżej niż zwykłe pożyczki gotówkowe. Jeżeli limitów nie spłacamy, to są naliczane odsetki, a dług pozostaje na tym samym poziomie.

Jak konsolidacja działa praktycznie?

To już jest jasne, że taki kredyt pozwala na łączenie zadłużenia. Jak konsolidacja zadłużenia wygląda w praktyce? Przypuśćmy, że mamy kilka zadłużeń bankowych. Aktualne saldo przedstawia się następująco (suma rata pozostających do spłacenia):

  • pożyczka gotówkowa bank A – 4 tys. zł.
  • karta kredytową bank B – limit 2000 zł.
  • kredyt ratalny bank C – 1500 zł.
  • limit w ROR bank D – 2500 zł.

Nasze łączne zadłużenie wynosi 10 tys. zł. Aby nie płacić kilku rat w różnych bankach, decydujemy się na kredyt 10 tys. zł. Nie korzystamy z możliwości dobrania gotówki.

Bank spłaca nasze zadłużenie (pożyczki oraz kredyty w bankach A, B, C i D) i kredyty mamy zamknięte i powstaje nowe zobowiązanie w jednym banku.

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł jaka rata?

Rata zależy od konkretnej oferty przygotowanej przez bank. Dokonując obliczeń przy pomocy kalkulatorów kredytowych jedyną możliwością jest jej oszacowanie.

Bank przedstawi ofertę kredytu po zbadaniu zdolności i wiarygodności kredytowej. Wówczas ma możliwość dokładnego wyliczenia rat i kosztów kredytowych.

Przyjmijmy jednak pewne założenia, aby zorientować się w jej wysokości.

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł z RSO 11,49%. Jedyny koszt, to koszt odsetkowy.

Raty równe i koszt odsetkowy wynoszą wówczas:

  • 3 lata: rata 329,71 zł – koszt odsetek 1 869,65 zł.
  • 4 lata: 260,84 zł – 2 520,38 zł.
  • 5 lat: 219,88 zł – 3 192,55 zł.
  • 6 lat: 192,86 zł – 3 885,92 zł.
Dwukrotnie mniejszy kredyt konsolidacyjny. Jaka będzie rata i koszt odsetkowy? Kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł.

Koszt kredytu, a wysokość raty

Jasne jest, że wydłużając czas spłaty zmniejszymy ratę – i o to chodzi w konsolidacji. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na całkowity koszt, który zwiększa się z każdym dodatkowym rokiem kredytowania. Jest to naturalna zależność pomiędzy długością spłaty zobowiązania, a kosztem odsetkowym kredytu.

Konieczne jest zatem, aby w miarę możliwości porównać przynajmniej dwie oferty kredytowe. Sprawdzając i jednocześnie porównując całkowite koszty – na podstawie otrzymanych formularzy informacyjnych – będzie łatwiej wskazać tańszy kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł w banku.


W przypadku kredytów gotówkowych warto jest skorzystać z kalkulatora rat dostępnego we wpisie Oblicz Kredyt Gotówkowy. Może on również posłużyć do oszacowania rat kredytowych w przypadku kredytów konsolidacyjnych.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok