Kredyt konsolidacyjny 10 lat

Kredyt konsolidacyjny 10 lat w banku? Dlaczego nie. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy znacznie obniżyć ratę konsolidowanych kredytów. Konieczne będzie wydłużenie czasu spłaty. Przegląd kredytów konsolidacyjnych w bankach do 10 lat znajduje się poniżej.

kredyt konsolidacyjny 10 lat w banku

Kredyt konsolidacyjny jest bardzo często utożsamiany z oddłużeniem, ale nie jest to prawidłowe skojarzenie, ponieważ kredyt konsolidacyjny nie likwiduje zadłużenia, ale wyłącznie konsoliduje zobowiązania w jeden kredyt.

Wiele osób z pewnością nie słyszało o kredycie konsolidacyjnym, i nie jest tak popularny jak np. kredyt gotówkowy, ale i tak warto zapoznać się z jego specyfiką, bo być może, skorzystanie z tego produktu w przyszłości, będzie konieczne.

Kredyt konsolidacyjny oferują tylko banki i SKOK-i. W firmach pożyczkowych można otrzymać jedynie pożyczkę gotówkową, i niezależnie od użytych przymiotników (konsolidacyjna, oddłużeniowa, itp.), może ona być przeznaczona na dowolny cel. Nie trzeba dodawać, że jest to znacznie droższa opcja niż bankowa.

Taki kredyt jest przeznaczany na „połączenie” kredytów w jedno zobowiązanie. Warunki i zasady przyznawania różnią się w poszczególnych bankach. Generalnie konsolidacji podlegają: kredyty i pożyczki gotówkowe, hipoteczne (mieszkaniowe), samochodowe, ratalne, a także limity w ROR-ach i na kartach kredytowych.

Kredyt konsolidacyjny 10 lat i nie tylko

Kredyt konsolidacyjny na 10 lat, to w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalny czas, w jakim można spłacić zobowiązanie. Poniżej przedstawione są najnowsze propozycje w bankach:

Z powyższego zestawienia widać, że o kredyt konsolidacyjny na 10 lat może się ubiegać nawet i przez internet. A jakie warunki należy spełnić, aby pozytywnie przejść procedurę kredytową? Najważniejsza jest ocena zdolności i wiarygodności kredytowej. Jeżeli jeden z tych czynników będzie negatywny, to kredytu nie otrzymamy.

O konsolidacji kredytów należałoby pomyśleć zanim zaprzestaniemy płacić raty, bo wówczas będzie już za późno.

Co daje konsolidacja kredytów na tak długi czas?

Wiesz już, że skonsolidować można różne produkty kredytowe zaciągnięte w różnych bankach, od kredytów gotówkowych, aż po karty kredytowe. Zasady różnią się w poszczególnych bankach, bo są takie, które skonsolidują nawet i pożyczki pozabankowe, ale może wystąpić również dolny limit konsolidacji. Najlepiej zapytać w banku o szczegóły – wystarczy wysłać wniosek kontaktowy do banków, a przedstawiciel do nas przedzwoni.

1. Kredyt konsolidacyjny – jeden kredyt w jednym banku.

Pozytywnym elementem konsolidacji jest zatem to, że mamy do regulowania tylko jeden kredyt w jednym banku. Nie musisz zatem pamiętać o wielu terminach płatności. Bank udzielając Tobie kredyt, nie przelewa go na Twoje konto bankowe, ale spłaca kredyty przedstawione do konsolidacji. Jeżeli ponosisz opłaty za dokonywane przelewy, to również jest pewna oszczędność w skali roku.

Ale tak naprawdę nie chodzi tu o oszczędności (?), ale o zmniejszenie raty kredytowej.

2. Mniejsza rata kredytowa, to mniejsze obciążenia w domowym budżecie.

Jest to możliwe przede wszystkim poprzez wydłużenie czasu spłaty. Kwota udzielonego kredytu jest dzielona przez liczbę miesięcy, przez które będziesz spłacać zadłużenie. Im ten czas będzie dłuższy, to i rata będzie mniejsza. Istotne jest to, aby rata była odpowiednio dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Nie może być ona zbyt wysoka, bo niekorzystne zmiany w strukturze domowego budżetu spowodują kolejne kłopoty finansowe. Nie powinna być ona również zbyt niska, ponieważ maksymalne wydłużenie czasu spłaty skutkuje wzrostem zapłaconych odsetek, a tym samym i całkowita kwota do spłaty jest większa, a kredyt droższy.

3. Dodatkowa gotówkowa w ramach konsolidacji.

Ponieważ konsolidacja ma wpływ na naszą zdolność kredytową, to banki chętnie z tego korzystają oferując dodatkową gotówkę, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel. Należy bardzo dokładnie się nad tak możliwością zastanowić czy faktycznie potrzebujemy takich pieniędzy. Jeżeli zamierzamy spłacić drogie pożyczki pozabankowe lub przeznaczyć np. na remont mieszkania, to oczywiście taką opcję można rozważyć. Ale pożyczyć tylko dlatego, że „dają”, absolutnie nie ma sensu.

Kredyt konsolidacyjny 10 lat wysokość raty

To, ile wyniesie rata dowolnego kredytu konsolidacyjnego na 10 lat zależy od:

 • wysokości kredytu,
 • ostatecznej oferty kredytowe uzależnionej między innymi od naszej zdolności kredytowej, wiarygodności kredytowej oraz zdolności negocjacyjnych,
 • wyboru rat (malejące lub stałe),
 • daty wypłaty kredytu,
 • dat płatności rat kredytowych.

Przykładowe wyliczenie rat kredytowych znajdują się poniżej. Są to oczywiście obliczenia szacunkowe. Jeżeli interesują nas dokładnie, ile wyniesie taka rata, to powinniśmy skontaktować się z wybranym bankiem, a nie korzystać z kalkulatorów kredytowych (również bankowych), których wyliczenia są tylko prognozami rat.

Kredyt konsolidacyjny 10 lat (RRSO 13,77%):

 • 200 tys. zł – 2982,71 zł,
 • 180 tys. zł – 2684,44 zł,
 • 160 tys. zł – 2386,17 zł,
 • 150 tys. zł –2237,04 zł,
 • 140 tys. zł – 2087,90 zł,
 • 120 tys. zł – 1789,63 zł,
 • 100 tys. zł – 1491,36 zł,
 • 80 tys. zł – 1193,09 zł,
 • 60 tys. zł – 894,81 zł,
 • 50 tys. zł – 745,68 zł,
 • 40 tys. zł – 596,54 zł.

Nie potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego, a kredyt gotówkowy na 150 tys. zł? Ile wyniesie oszacowana rata kredytowa i z jakimi bankami można się skontaktować w sprawie kredytu, sprawdzisz TUTAJ.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok