Kredyt konsolidacyjne banki

Kredyt konsolidacyjne banki, czyli konsolidacja kredytów do 10 lat i 200 tys zł. Poniżej znajdziemy banki i kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz kredyty konsolidacyjne internetowe.

kredyt konsolidacyjne banki

Kredyt konsolidacyjny to połączenie dotychczasowych zobowiązań bankowych w jeden kredyt. Co podlega konsolidacji? W zależności od banku mogą to być między innymi:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe
  • kredyty ratalne
  • pożyczki i kredyty samochodowe
  • kredyty i pożyczki hipoteczne
  • limit na karcie kredytowej
  • limit kredytowy na rachunku bieżącym

Konsolidacja polega w dużym skrócie na tym, że jeżeli mamy zdolność kredytową, to możemy wziąć nowy kredyt, który nie jest wypłacany na nasz rachunek osobisty, ale bank spłaca nim nasze zobowiązania, które zostały przedstawione do konsolidacji. Poprzez wydłużenie okresu kredytowania nasza rata kredytowa będzie niższa niż suma rat dotychczasowo płaconych.

Kredyt konsolidacyjne banki 2022

Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których można znaleźć kredyt konsolidacyjny do 120 miesięcy. Dodatkowo są jeszcze kredyty konsolidacyjne przez internet.

Oszczędności, które wynikają z zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego to przede wszystkim odzyskanie płynności finansowej oraz zdolności kredytowej.

Zasadniczym minusem konsolidacji jest to, że taki kredyt jest po prostu… droższy. Wiele osób sądzi, że biorąc kredyt konsolidacyjny można obniżyć koszty kredytowe. Niższa rata nie wynika z atrakcyjności samego kredytu (chociaż niektóre banki oferują niższe oprocentowanie), ale z tego, że wydłużony zostaje okres kredytowania, a tym samym zapłacimy więcej odsetek.

Oczywiście w przypadku kredytów konsolidacyjnych dochodzi jeszcze prowizja za udzielenie kredytu. A dodatkowym kosztem może być także opłata (jeżeli taki jest zapis w umowie) za przedterminową spłatę starych kredytów.

Kredyt konsolidacyjny 10 lat i dłużej

W przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych można liczyć na tańszy kredyt, niż w przypadku „zwykłych” kredytów konsolidacyjnych (gotówkowych). W przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych zabezpieczeniem jest nieruchomość i dlatego oprocentowanie kredytu jest również niższe. Ale i w tym przypadku dochodzą jeszcze dodatkowe koszty, takie jak koszty wyceny nieruchomości, wpisu do hipoteki oraz koszty notarialne.

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny jest korzystnym rozwiązaniem przy wysokiej wartości konsolidacji i jeżeli chcemy regulować zadłużenie dłużej niż 10 lat.

A kredyty mieszkaniowe sprawdzisz i porównasz tutaj: Kredyty mieszkaniowe 100 tys zł.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok