Kredyt hipoteczny w BNP Paribas ze stałą stopą procentową przez 10 lat

2023-04-08 – ostatnia aktualizacja

Jako pierwszy bank w Polsce, BNP Paribas zaoferował, obok kredytu hipotecznego z 5-letnią stałą stopą procentową, również kredyt hipoteczny z 10-letnią stałą stopą procentową.

Po upływie okresu obowiązywania stałego oprocentowania, bank umożliwia przedłużenia oprocentowania na kolejne 10 lat (lub 5 jeżeli był to kredyt hipoteczny 5-letni) według obowiązującej wtedy oferty ze stałą stopą oprocentowania lub przejście na zmienne oprocentowanie oparte o 3-miesięczny WIBOR ze stałą marżą, która zostanie określona w umowie kredytowej.

Co oznacza kredyt ze stałym oprocentowaniem? Jest to gwarancja, że wysokość rat, w okresie obowiązywania takiej umowy, nie nie zmieni się. Niezależnie czy nastąpią podwyżki i obniżki stóp procentowych, rata będzie taka sama (oczywiście, jeżeli jest to rata stała).

Obecnie zdecydowana większość udzielanych kredytów hipotecznych oparta jest na zmiennej stopie procentowej. Wówczas każda decyzja Rady Polityki Pieniężnej NBP o zmianie stóp procentowych wpływa bezpośrednio na wysokość płaconych rat.

Warto zwrócić uwagę, że comiesięczne podwyżki stóp procentowych, które mają miejsce już od października 2021 r., spowodowały, że wielu kredytobiorców hipotecznych płaci o 40-50% więcej za ratę, niż przed rokiem.

Jeżeli szukasz kredytu gotówkowego ze stałą stopą oprocentowania, to zapoznaj się z propozycją banku Credit Agricole.
Kredyty hipoteczne są zaciągane na bardzo długi czas, 25-30 lat, ale często zdarza się, że są spłacane po kilkunastu latach. Dzieje się to ze względu na nadpłaty rat kredytowych, wcześniejszą częściową spłatę kredytu, refinansowanie kredytu hipotecznego w innym banku.

Kredyty w BNP Paribas Polska

Przegląd niektórych propozycji kredytowych w BNP Paribas Polska:

Bank BNP Paribas…

  • jest częścią międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank świadczy usługi poprzez sieć oddziałów bankowych na terenie całego kraju. Produkty kredytowe dostępne są również za pośrednictwem punktów w sklepach partnerskich, jak również w wybranych sieciach dealerów samochodów.
  • po raz dziewiąty uzyskał tytuł Top Employer Polska.
  • zdobył certyfikat Top Employer Europe 2022, potwierdzający stosowanie najlepszych standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.
  • jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW w Warszawie.
  • oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne, kredyty konsumenckie i mieszkaniowe, przedsiębiorstwom mikro, MŚP i korporacjom dostarcza niezbędne rozwiązania z zakresu finansowania prowadzonej działalności, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Źródło: https://www.bnpparibas.pl/kariera/pl/o-nas.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok