Kredyt hipoteczny Toruń

Kredyt hipoteczny Toruń. Szukasz odpowiedniego, i przede wszystkim korzystnego kredytu hipotecznego na zakup domu, mieszkania lub innej nieruchomości? Ważne jest nie tylko wyszukanie banków, ale i także porównanie kredytów hipotecznych. Możesz to zrobić samodzielnie, ale także z pomocą doświadczonego pośrednika finansowego w Toruniu.

kredyt hipoteczny Toruń pośrednicy finansowi banki

Najtańszy i najlepszy kredyt hipoteczny w Toruniu? Nie ma jednego najlepszego dla wszystkich. Zanim bank zdecyduje czy może przyznać Tobie kredyt hipoteczny, np. na budowę domu, przeanalizuje wiele czynników i dokładnie, co do grosza, oceni Twoją zdolność kredytową. Poza tym sprawdzi jak wygląda Twój raport w BIK (analiza wiarygodności kredytowej).

Kredyt hipoteczny jest zabezpieczony na hipotece nieruchomości, którą zamierzamy kupić.

Więcej informacji uzyskasz u pośrednika finansowego, ale musisz przyjąć następujące założenia decydując się na kredyt hipoteczny:

 • odpowiednio wysoka zdolność kredytową,
 • pozytywna historia kredytowa w BIK,
 • posiadać wkład własnym na minimalnym poziomie 10%, a w niektórych bankach wymagany jest w wysokości 20%,
 • przygotować wszelkie niezbędne dokumenty.

Kredyt hipoteczny Toruń i oprocentowanie kredytów

Prawie 100% oferowanych kredytów hipotecznych przez banki, to kredyty ze zmienną stopą procentową. Na jej wysokość składa się zmienna stopa procentowa WIBOR (w przypadku kredytów wyrażonych w złotówkach) oraz stała marża banku (jest to zysk banku).

Co to jest WIBOR? To stopa procentowa po jakiej banki udzielają sobie pożyczek. Ustalana jest każdego dnia, ale nie oznacza to oczywiście, że banki będą w każdym dniu zmieniać oprocentowanie naszego kredytu hipotecznego. Banki najczęściej stosują WIBOR 3M (ale i również 6-miesięczy), a to powoduje, że wysokość raty podlega aktualizacji co 3 miesiące.

Przykład: oprocentowanie zmienne 4.29 % na co składa się: wskaźnik referencyjny WIBOR 6M 1.79% oraz marża 2,50%.

W umowie zostanie opisany proces ustalania stopy procentowej. Pamiętaj, że należy sprawdzić czy promocyjna marża lub oprocentowanie obowiązującą przez cały czas kredytowania czy tylko przez określony.

Już w roku 2021 w ofercie banków pojawiły się kredyty hipotecznie z oprocentowaniem stałym. Stała stopa procentowa obecnie obowiązuje zazwyczaj przez pierwsze lata umowy, a w kolejnych latach zostaje przekształcone w oprocentowanie zmienne. Kredyty hipoteczne o stałej stopie procentowej są zazwyczaj droższe od kredytów hipotecznych ze zmienną stopą procentową.

Ile muszę zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny w Toruniu?

Maksymalna wysokość kredytu hipotecznego jest uzależniona przede wszystkim od oceny zdolności kredytowej. Jeżeli szukasz takiego kredytu w Toruniu i ogólne założenia są następujące:

 • jesteś singlem bez dzieci,
 • posiadasz maksymalną zdolność kredytową. Oznacza to, że nie spłacasz kredytów, pożyczek i nie posiadasz kart kredytowych oraz limitów ROR,
 • Twoja historia kredytowa w BIK jest pozytywna.

To ile musisz zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny w Toruniu?

Nawet zarabiając 2500 zł netto miesięcznie, stać Ciebie na zakup mieszkania w Toruniu. Jeżeli bank uzna, że Twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca, to możesz liczyć na ok. 200 tys. zł kredytu hipotecznego. Za taką kwotę możesz już kupić kawalerkę, ale z dużym prawdopodobieństwem jej metraż nie przekroczy 40 m².

Przy zarobkach netto nieco większych, np. 30000 zł, to możliwość otrzymania z banku kredytu hipotecznego na zakup mieszkania w wysokości ok. 240 tys. zł. Pozwala to już kupić mieszkania dwupokojowe na Podgórzu w Toruniu, o metrażu wspomnianej kawalerki.

Jeżeli chcesz kupić znacznie większe mieszkanie, trzypokojowe na Chełmińskim Przedmieściu to musisz przygotować się na ceny zaczynające się od 300 tys.zł.

Zdolność kredytową można zwiększyć biorąc kredyt hipoteczny ze współkredytobiorcą. Wszystko zależy od tego gdzie chcesz mieszkać, jak duże mieszkanie lub dom chcesz kupić i przez jaki czas zamierzasz spłacać kredyt.

Kredyt hipoteczny Toruń z pośrednikiem finansowym

Z pośrednikiem finansowym skontaktujesz się z listy powyżej – spotkanie jest darmowe i wybranym przez Ciebie terminie. Pośrednicy finansowi – oddziały w Toruniu:

Expander Toruń

 • ul. Żwirki i Wigury 77,
  87-100 Toruń,
  Poniedziałek – Piątek: 09:00 – 17:00.
 • ul. Kościuszki 66,
  87-100 Toruń,
  Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 18:00.

Notus Finanse Toruń

 • ul. Dominikańska 9,
  87-100 Toruń,
  Poniedziałek – Piątek 9:00 – 17:00.
 • ul. Kościuszki 71,
  87-100 Toruń,
  Poniedziałek – Piątek 9:00 – 18:00.

Open Finanse Toruń

 • ul. Żeglarska 27,
  87-100 Toruń.
 • ul. Żółkiewskiego 31,
  87-100 Toruń.

Kredyt hipoteczny w Toruniu. O co pytamy

Zapytania związane z wysokością kredytu hipotecznego: kredyt hipoteczny Toruń.

 • kredyt hipoteczny na budowę domu 500 tys zł Starotoruńskie Przedmieście,
 • najlepszy kredyt hipoteczny na mieszkanie 450 tys zł Czerniewice,
 • jakie kredyt hipoteczny 260 tys zł Katarzynka,
 • tani kredyt remontowy hipoteczny 100 tys zł Piaski,
 • gdzie po kredyt hipoteczny na zakup mieszkania 300 000 zł Bielawy,
 • najlepszy kredyt hipoteczny 280 tys zł Rubinkowo,
 • kredyty hipoteczne budowa domy 450 tys zł Jakubskie Przedmieście,
 • kredyt remontowy pod hipotekę 500 tys zł Mokre.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok