Kredyt hipoteczny ranking 2023

2023-01-02 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny ranking 2023 , czyli jaki wybrać bank i kredyt hipoteczny? Oczywiście można to zrobić zarówno samodzielnie, jak i korzystając z wyszukiwarki kredytów hipotecznych przez internet czy umówić się z pośrednikiem finansowym.

kredyt hipoteczny ranking 2021

Podejmując decyzję o zakupie konkretnej nieruchomości, pojawi się pytanie: jaki jest najlepszy kredyt hipoteczny i w jakim banku złożyć wniosek kredytowy.

Być może będzie to jakiś ranking kredytów hipotecznych? I to jest najlepsze rozwiązanie? Niestety, tak naprawdę to nie ma żadnego rankingu kredytowego, który w sposób obiektywny przedstawiłby najlepsze kredyty hipoteczne dla każdego.

Rankingi kredytowe tworzone są najczęściej na konkretne zamówienia i jednocześnie muszą być przyjęte jakieś kryteria (w jakiej wysokości, na jaki czas, profil klienta), tak, aby móc zaprezentować propozycje poszczególnych banków.

I tak naprawdę, każdy bank może zająć wysokie miejsce w takim rankingu – wystarczy ustalić w odpowiedni sposób założenia przyjęta do jego utworzenia.

Kredyt hipoteczny. Propozycja nie do odrzucenia

Należy zwrócić uwagę, że każda propozycja kredytu hipotecznego jest tylko… propozycją kredytową dla potencjalnego klienta. Dopiero po zbadaniu zdolności i wiarygodności kredytowej klienta bank (czyli wystawiając ocenę kredytową) może przedłożyć ofertę kredytową. I im lepsza ocena, to i większe szanse na lepsze warunki kredytowe.

Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o jak najwyższą zdolność kredytową (np. rezygnując z kart kredytowych i limitów w ROR) czy wkład własny przewyższający wymagane 20%.

Na koszt kredytu hipotecznego wpływa wiele czynników, to między innymi:

Najlepszym sposobem na stworzenie rankingu kredytów hipotecznych z uwzględnieniem Twojej finansowej sytuacji, jest umówienie się z pośrednikiem finansowym.

Porównanie ofert kredytów hipotecznych

Na pytanie: jaki jest najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny DLA NAS, może odpowiedzieć tylko i wyłącznie INDYWIDUALNE porównanie kredytów hipotecznych.

Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko porównanie ofert bankowych daje możliwość, aby wyszukać korzystny kredyt hipoteczny. Propozycji kredytów hipotecznych na rynku jest bardzo dużo, co może powodować pewne trudności przy dokonywaniu odpowiedniego wyboru. Aby to uprościć, można skorzystać z kilku pomocnych narzędzi: porównywarka kredytów hipotecznych, wyszukiwarka ofert bankowych oraz kalkulator kredytów hipotecznych.

Na portalu znajdziesz jedno narzędzie, które łączy w sobie wszystkie wspomniane aplikacje. Wyszukiwarka kredytów, to jednocześnie porównywarka ofert bankowych. Wystarczy, że wpiszesz wartość kredytu hipotecznego i otrzymujesz oszacowanie rat kredytowych, ale nie jest to oczywiście ranking kredytowy. Jest to tylko i wyłącznie symulator rat kredytowych, z którego dowiesz się ile wyniesie szacunkowa wysokość raty.

Poza samym kalkulatorem i sprawdzeniem ofert kredytów, warto również umówić się z pośrednikiem finansowym – powyżej znajduje się lista podmiotów. Na spotkaniu ekspert finansowy między innymi:

  • oszacuje zdolność kredytową,
  • uwzględni posiadany wkład własny,
  • porówna kredyty hipoteczne,
  • sprawdzi czy są obecnie oferty promocyjne,
  • pomoże w skompletowaniu dokumentów oraz
  • odpowie na wszystkie Twoje pytania związane z kredytami hipotecznymi.

Takie spotkanie nie zobowiązuje Ciebie do wzięcia kredytu hipotecznego we wskazanym przez pośrednika banku. Niemniej jednak, jest to jeden z najlepszych sposobów na wybór korzystnego kredytu hipotecznego.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok