Kredyt hipoteczny porównanie 70000 zł. Na 20 lat – 399 zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny porównanie 70000 zł – krótko o tym z jaką instytucją skontaktować się w sprawie takiego kredytu. Najlepiej udać się do banku lub umówić się na spotkanie z profesjonalnym pośrednikiem finansowym.

kredyt hipoteczny porównanie 70000 zł

Kredyty hipoteczne należą do grupy kredytów długoterminowych, których okres spłaty bardzo często sięga więcej niż 10 lat. Niezależnie czy jest kredyt „tylko” na 70000 zł czy na 700000 zł, konieczne jest porównanie ofert kredytowych, aby wybrać najlepszy z możliwych.

W tym celu można skorzystać z poniższej porównywarki kredytowej lub umówić się z jednym z wielu pośredników finansowych.

Korzystając z porównywarki wystarczy tylko ustalić okres kredytowania, aby wyświetlić listę banków, zapoznać się z ofertami i oszacować raty kredytowe.

Kredyt hipoteczny porównanie 70000 zł z porównywarką

Czy kredyt hipoteczny, to to samo co kredyt hipoteczny?

Bardzo często mówimy o kredycie mieszkaniowym, kiedy zamierzamy zaciągnąć taki kredyt na zakup mieszkania. Natomiast o kredycie hipotecznym, kiedy zamierzamy kupić dom lub działkę budowlaną. Pomimo, że oba pojęcia stosujemy zamiennie, to jednak nie są to takie same produkty kredytowe. A jeszcze czym innym jest pożyczka hipoteczna.

Kredyt mieszkaniowy jest oczywiście formą kredytu hipotecznego, ponieważ należy spełnić takie same warunki, aby go uzyskać i formą zabezpieczenia jest hipoteka na mieszkaniu. Różnica jest przede wszystkim jedna: cel finansowania. W przypadku kredytu mieszkaniowego jak sama nazwa wskazuje, celem jest sfinansowanie zakupu mieszkania. I może to być kredyt mieszkaniowy na 70000 zł (co wydaje się mało realne, aby za tyle kupić mieszkania, ale może akurat 70 tys. zł brakuje, aby kupić dużo droższe mieszkanie).

Kredyt hipoteczny a mieszkaniowy

Kredyt mieszkaniowy może być również przeznaczony na wykup mieszkania zakładowego lub komunalnego. Taki kredyt można również przeznaczyć na przekształcenie prawa własnościowego w lokalach spółdzielczych. W przypadku kredytu hipotecznego może chodzić o zakup innej nieruchomości, takiej jak dom, dom letniskowy czy zakup działki budowlanej.

Niezależne od tego na co zamierzamy przeznaczyć taki kredyt, powinniśmy porównać kredyty hipoteczne samodzielnie lub prosząc o pomoc specjalistę. Jest nim niewątpliwie doradca finansowy lub doradca z wybranego banku poniżej.


Zapoznaj się z kolejnym wpisem dotyczącym nie tylko kredytów hipotecznych: Tani kredyt w banku? Czy można taki kredyt znaleźć?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok