Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym w banku Pekao

kredyt hipoteczny mieszkanie rynek pierwotny wtórny

Z jakim bankiem spełnisz swoje marzenia własnym mieszkaniu, jeżeli nie masz wystarczających środków finansowych? Jedną z bardziej atrakcyjnych ofert kredytowych jest propozycja banku Pekao – kredyt hipoteczny na kupno nieruchomości, domu lub mieszkania, i to zarówno na rynku wtórnym, jak i na pierwotnym. Doradca bankowy po oszacowaniu Twojej zdolności kredytowej i sprawdzeniu wiarygodności kredytowej przedstawi kompleksową ofertę i pomoże załatwić wszelkie formalności związane z ubieganiem się o kredyt na mieszkanie.

Szczegóły propozycji:

kredyt hipoteczny Pekao na 90% wartości nieruchomości kredyt hipoteczny do 90 proc. wartości nieruchomości dla kredytu w złotówkach, po zabezpieczeniu części kwoty kredytu.

promesa kredyt hipoteczny Pekao promesa kredytu ważna jest 60 dni – 0 zł.

uproszczona wycena nieruchomości kredyt hipoteczny Pekao dla kredytu do 300 tys. zł uproszczona wycena nieruchomości.

wakacje kredytowe kredyt hipoteczny Pekao wakacje kredytowe! W razie konieczności można zawiesić spłatę kredytu – łącznie na 12 miesięcy.

kredyt hipoteczny Pekao w złotówkach i walutowy oferta dostępna jest nie tylko w złotówkach, ale również w: EUR, USD, GBP, SEK, NOK.

kredyt hipoteczny w Pekao kontakt online wniosek o kredyt hipoteczny wyślesz bez wychodzenia z domu. Wystarczy zostawić numer telefonu, aby pracownik banku oddzwoni i zostaną uzgodnione szczegóły. Skan wniosku i potrzebne dokumenty można przesłać mailowo. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji w sprawie przyznania kredytu, w oddziale banku zostanie podpisana umowa kredytowa.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny z Banku Pekao?

Kredyt hipoteczny z Banku Pekao można przeznaczyć na zakup:

 • domu,
 • mieszkania,
 • działki budowlanej,
 • domu letniskowego,
 • garażu.

Poza zakupem nieruchomości, kredyt hipoteczny może zostać przeznaczony na spłatę kredytu zaciągniętego w innym banku oraz na wykup mieszkania zakładowego lub komunalnego.

Zapamiętaj – są trzy produkty hipoteczne oferowane przez banki konsumentom:

Kredyty hipoteczne to kredyty celowe, które przeznaczane są na zakup, budowę lub remont nieruchomości – cel kredytowania jest zapisany w umowie i nie może zostać przeznaczony na nic innego.
Kredyt refinansowany służy spłaceniu kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku.
Pożyczka hipoteczna może zostać przeznaczona na dowolny cel pod zastaw nieruchomości.

Kredyt hipoteczny na 230 tys. zł z RRSO 5,19%

Przyjrzyjmy się krótko przykładowi reprezentacyjnemu kredytu hipotecznego w Pekao, z niskim RRSO na poziomie 5,19%. Pamiętaj, że porównując kredyty – nie tylko hipoteczne – należy zwracać uwagę zarówno na koszt całkowity kredytu, ale również i RRSO.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego i kredytu hipotecznego udzielanego w ramach pakietu Eurokonto Hipoteczne Plus jest:

 • hipoteka na nieruchomości,
 • przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kredytu mieszkaniowego/hipotecznego/budowlano-hipotecznego wynosi zaledwie 5,19%. Została ona wyliczona dla kredytu na 230 423 zł zaciągniętego na 24 lata (288 rat do spłaty).

Wkład własny wynosi 27% (przypomnienie: wkład własny to minimum 20%, przy wkładzie własnym na poziomie 10-20% konieczne jest wykupienie ubezpieczenia brakujące wkładu własnego).

Oprocentowanie jest zmienne 4,66% w stosunku rocznym (przypomnienie: w Polsce kredyty hipoteczne praktycznie w 100% oferowane są z oprocentowaniem zmiennym. Związane jest z tym ryzyko zmiany stopy procentowej – w przypadku podniesienia stóp procentowych następuje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Jedynie przy krótkim okresie kredytowania można liczyć na oprocentowanie stałe).

PILNE: 4 listopadaUoKiK wszczął postępowanie ws zmian dokonywanych w umowach o kredyt hipoteczny.

Raty równe, a rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wynosi 1330,59 zł (po uprawomocnienia się wpisu hipoteki po okresie 6 m-cy wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu do kwoty 1205,46 zł).

Całkowita kwota do zapłaty wynosi 359 955,40 zł (kwota kredytu hipotecznego + całkowity koszt kredytu).

Całkowity koszt kredytu 129 532,40 zł przy uwzględnieniu kosztów:

 • ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy wg oferty dostępnej w Banku 230,42 zł,
 • opłata miesięczna za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 6 zł,
 • opłata miesięczna za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 3 zł,
 • opłata roczna za kartę kredytową Pekao MasterCard Credit 30 zł,
 • opłata za kontrolę nieruchomości 137 zł,
 • podatek od ustanowienia hipoteki 19 zł,
 • prowizja od udzielenia kredytu 1,99% – płatna gotówką.

Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy.

Kalkulacja została dokonana na 1.04.2019 r., na przykładzie reprezentatywnym dla kredytu w złotych.

Przy szacowaniu rat kredytowych możesz skorzystać z internetowej wyszukiwarki kredytów hipotecznych.

Dodatkowe koszty pozakredytowe w przypadku kredytów hipotecznych

Kredyt hipoteczny, to nie szybki kredyt gotówkowy bez dodatkowych zaświadczeń. Każdy bank w tym przypadku wymaga wielu dokumentów zanim wyda decyzję o jego przyznaniu. To również koszty kredytowe, do których zalicza się przede wszystkim:

 • odsetki,
 • prowizję,
 • ubezpieczenie pomostowe,
 • ubezpieczenie nieruchomości,
 • wycenę nieruchomości.

Po podpisaniu umowy kredytowej, należy udać do notariusza, by podpisać akt notarialny, który potwierdza zakup nieruchomości. Dopiero wówczas bank może uruchomić kredyt. I z tym związanie są dodatkowe koszty:

 • wynagrodzenie notariusza, tzw. taksa notarialna, która może być negocjowana,
 • podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) z tytułu nabycia nieruchomości (ok. 2% ceny nieruchomości) oraz PCC z tytułu wpisu hipoteki – 19 zł,
 • opłata za odpisy aktu notarialnego (kilka złotych za każdą stronę dokumentu),
 • opłata sądowa za wpis własności i za wpis hipoteki do Księgi Wieczystej – złożenie wniosku – każdy po 200 zł,
 • opłata sądowa za wniosek o założenie Księgi Wieczystej dla nieruchomości – złożenie wniosku kosztuje 60 zł. Przewidziana  w sytuacji, kiedy nabywana nieruchomość nie ma Księgi Wieczystej.