Kredyt hipoteczny gdzie najtaniej?

2024-01-29 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny gdzie najtaniej? W banku, który zaproponuje najmniejszą cenę. Ponieważ jest to długoterminowy kredyt na wysokie kwoty, przekraczające znacznie 50 tys. zł, konieczne jest porównanie ofert kredytowych oraz wybór najbardziej korzystnej oferty.

kredyt hipoteczny gdzie najtaniej

Najlepszy kredyt hipoteczny? Prawdopodobnie najtańszy. Jak jednak znaleźć korzystny kredyt hipoteczny? Konieczne jest porównanie kredytów w poszczególnych bankach. Jest to długotrwały proces, dlatego w takim przypadku najlepiej jest zlecić wyszukanie pośrednikowi finansowemu.

Można to oczywiście zrobić również samodzielnie lub skorzystać z poniższej listy i skontaktować się z bankiem lub ekspertem finansowym.

Najtańszy kredyt hipoteczny w banku

Kredyt hipoteczny może zostać przeznaczy nie tylko na zakup nieruchomości, domu lub mieszkania. Przy pomocy kredytu hipotecznego można sfinansować również budowę domu, dokonać remontu generalnego nieruchomości lub nawet wykupić mieszkanie zakładowe lub komunalne. Kredyt hipoteczny można przeznaczyć również na adaptację pomieszczeń niemieszkalnych na cele mieszkaniowe.

Kredyt hipoteczny jest jednym z kredytów celowych, który znajdziemy w banku. Na przykład kredytem celowym jest również kredyt konsolidacyjny.

Czy można otrzymać kredyt na zakup mieszkania 30-40 tys zł? Z dużym prawdopodobieństwem nie, ponieważ dolny limit wynosi ok. 50 tys. zł. Jeżeli brakuje nam mniejsza kwota na zakup mieszkania, należałoby zastanowić się nad kredytem gotówkowym.

Kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych kredytów bankowych, jeżeli weźmiemy pod uwagę oprocentowanie kredytu oraz marżę kredytową.

Jeżeli jednak zwrócimy uwagę na całkowity koszt kredytu, to koszt całkowity kredytu może być wyższy od pożyczonego kapitału.

Jest to kredyt, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Dzięki tak potężnemu zabezpieczeniu, najpewniejszemu spośród dostępnych na rynku, możliwe jest ustalenie mniejszego oprocentowania nominalnego.

Kredyty hipoteczne mogą być tańsze lub droższe

Nie oznacza to wcale, że oferty bankowe są jednakowe. Podobnie jak w przypadku innych produktów kredytowych, również i w tym przypadku są lepsze i gorsze oferty. Na przykład kredytobiorcy z minimalnym wkładem własnym na poziomie 10% nie otrzymają tak atrakcyjnych warunków kredytowania, jak kredytobiorcy, którzy uzbierali wkład 20% lub więcej. Ale i tak, spośród tych „10% propozycji” można wskazać te, po które nie warto sięgać.

Przy wyborze najtańszego kredytu hipotecznego na zakup mieszkania, domu, działki czy jakikolwiek inny cel związany z nieruchomością, najlepiej, aby pomógł nam dobry pośrednik finansowy.

Bezpłatne spotkanie z ekspertem finansowym pomoże w wyborze korzystnego kredytu hipotecznego. Nie tylko porówna dla Ciebie oferty bankowe, ale również przedstawi oferty specjalne, zbada Twoją zdolność kredytową oraz korzystając z pomocy specjalisty załatwisz wszystkie formalności związane z uzyskaniem kredytu.

Przeczytaj również rozszerzenie tematu: Kredyt hipoteczny dla każdego czy dla bogatych?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok