Kredyt hipoteczny 500 tys zł. Mieszkanie czy dom? Porównaj!

2023-11-16 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny 500 tys zł. Porównanie kredytów hipotecznych na 500 tys. zł.

Mogłoby się wydawać, że kredyt hipoteczny, podobnie zresztą jak kredyt gotówkowy, znajdziemy we wszystkich bankach. A tak nie jest. Niektóre z banków nawet się wycofały z takiej oferty. Ale wciąż można sprawdzić i porównać oferty kredytowe. Jak skontaktować się z bankiem, jeżeli już wybierzemy bank? Wystarczy wówczas wysłać wniosek kontaktowy do banku lub doradcy. Przedstawiciel banku lub doradca finansowy przedzwoni do nas odnośnie kredytu.

Kredyt hipoteczny 500 tys zł oferty banków i doradcy

Kredyt hipoteczny będący produktem złożonym przysparza kredytobiorcom wiele kłopotów, które wpływają na długość procesu przyznawania kredytu. Jednakże, gdybyśmy tylko wcześniej przygotowali się do procedury starania się o kredyt, wówczas zaoszczędzilibyśmy cenny czas, jak i uniknęlibyśmy niepotrzebnych nerwów.

Jeżeli nie potrzebujesz, aż tak wysokiego kredytu hipotecznego, a zamierzasz kupić mieszkania, to sprawdź, np. Kredyt Mieszkaniowy 150 tysięcy na 35 lat. Długi okres kredytowania z ratą ok. 660 zł. Dowiedz się również, czy wybrać raty równe czy malejące?

Zbyt duża liczba wniosków do banków

Podstawowym błędem, który jest popełniany to jednoczesne składanie wniosku do zbyt wielu banków. Każdy z banków wysyła informację do BIK, z zapytaniem o naszą historię kredytową. Ponieważ te zapytania są odnotowywane, bank może mieć pewne wątpliwości w stosunku do nas, czy aby nie wystąpiły jakieś czynniki, które mają wpływ na to, że składamy kolejny (inny) wniosek o przyznanie kredytu, np. odmowa ze strony jednego z banków.

Niemniej jednak, banki mniej restrykcyjnie podchodzą do tej kwestii niż dawniej. Obecnie przyjmuje się, że klient szuka jak najbardziej korzystnej oferty, biorąc pod uwagę, że jest to zazwyczaj kredyt na dużą kwotę i na długi okres kredytowania.

Kredyt hipoteczny: brak wszystkich dokumentów

Kolejnym bardzo często występującym czynnikiem, który przedłuża rozpatrywanie wniosków związanych z kredytem hipotecznym jest niezłożenie wszystkich, wymaganych przez bank, dokumentów. Każdy wniosek jest dopiero wówczas rozpatrywany, kiedy zostaną zgromadzone wszystkie potrzebne dokumenty.

Tutaj musimy również pamiętać o kompletnej informacji o dochodach, kartach kredytowych (nawet gdy środków z karty nie wykorzystujemy!), zapomnianych kontach bankowych. Często jest tak, że klienci „zapominają”, że mają niespłacone kredyty! Jednakże nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ każda informacja o naszych zobowiązaniach jest odnotowywane w rejestrze Biura Informacji Kredytowej. Jednocześnie nie każda spłacona pożyczka lub kredyt nie zawsze jest zamknięta przez bank i widnieje wciąż jako zobowiązanie. Aby mieć pewność, że wszystko zostało uregulowane, poprośmy bank o stosowne zaświadczenie.

Każdy kredyt: prawda w oświadczeniach

I na koniec, chyba jedna z najważniejszych spraw, to absolutna prawda w składanych oświadczeniach! Każdy z banków jest w stanie zweryfikować otrzymane informacje. Każda nieścisłość jest wyjaśniana, co oczywiście przedłuża proces starania się o kredyt. Przede wszystkim chodzi o to, aby nie zatajać informacji o zaległości w spłatach. To również jest odnotowane! Zdecydowanie lepiej jest wyjaśnić, co miało na to wpływ, aniżeli starać się to ukryć przed bankiem. W wielu wypadkach zdarzają się opóźnienia w spłatach zobowiązań, nie zawsze z naszej winy, zdarzają się wypadki losowe.

Trzeba pamiętać, że im staranniej przygotujemy się do procedury, tym większe mamy szanse na jego otrzymanie.

Czy warto jest wziąć równowartość kredytu hipotecznego na 500 tys zł w euro? Kredyty hipoteczne w walucie obcej są obecnie prawie nie osiągalne. Banki udzielają je bardzo rzadko. A zdolność kredytowa, musi być znacznie wyższa niż przy kredycie złotówkowym. Kredyt hipoteczny jest udzielany przede wszystkim w walucie, w której się zarabia.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok