Kredyt hipoteczny 375 tys zł od 10 lat do 35 lat

Kredyt hipoteczny 375 tys złKredyt hipoteczny 375 tys zł. Porównanie kredytów hipotecznych 375000 zł. Wartość nieruchomości 450 tys zł.

Wyliczenia szacunkowe rat kredytowych. Jeżeli chcesz oszacować wysokość rat przy innych założeniach kredytowych, to należy zmienić parametry w wyszukiwarce. Pamiętaj, że żaden kalkulator rat nie oblicza rat kredytowych, tylko je szacuje. Wysokość rat kredytowych jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej, a te może sprawdzić wyłącznie bank.

Nieruchomość, może to być np. dom, mieszkanie, działka budowlana.


Wyliczenia rat kredytowych ma charakter wyłącznie szacunkowy i przykładowy. Kalkulator służy przede wszystkim do zapoznania się z informacją dotyczącą propozycji banków w segmencie kredytów hipotecznych, jak i skontaktowania się z bankiem lub doradcą ws. kredytu.

Żaden kalkulator kredytowy (powyższy jak i na innych stronach finansowych, również na stronach banków) nie powinien być traktowany jako:

  • zbiór ofert kredytowych,
  • rekomendacji,
  • zaproszenia do zawarcia umowy lub jako usługi doradztwa.

Udzielenie szczegółowych informacji dotyczących kosztów kredytu hipotecznego, jakie uzyskamy w banku lub u doradcy finansowego oraz zasad jego spłaty jest możliwe tylko po przeprowadzeniu analizy zdolności i wiarygodności kredytowej osoby starającej się o taki kredyt.

Kredyt hipoteczny 375 tys zł oferty banków i doradcy

Gdzie jest najtańszy kredyt hipoteczny 375 tys zł? Sprawdzając i porównując kredyty hipoteczne, należy wziąć pod uwagę wyliczenia RRSO oraz kosztów całkowitych. Zebranie takich danych umożliwia lepsze porównanie dostępnych propozycji kredytowych. Formularz informacyjny, który otrzymamy w banku, będzie wyglądał podobnie jak w przykładzie poniżej.

Przykład reprezentatywny kredyt hipoteczny 375 tys zł w banku:

RRSO dla kredytu mieszkaniowego, zabezpieczonego hipoteką 3,84%.

Założenia:

Okres kredytowania 21 lat.

Całkowita kwota kredytu hipotecznego 375 000 zł.

Oprocentowanie zmienne 3,62%. Stopa referencyjna WIBOR 3M 1,73% oraz marża 1,89%. Marża jest podwyższana o 1,3pp. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej. Przyjmując założenie, że nastąpi to w terminie 3 miesięcy od zawarcia umowy kredytu.

Całkowity koszt kredytu 168 042 zł:

  • prowizja 1% – 3750 zł,
  • odsetki 164 073 zł,
  • podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19zł,
  • koszt wpisu hipoteki do Księgi Wieczystej 200zł,
  • opłata za rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR) 0 zł (przy utrzymaniu warunku wpływów miesięcznych min 5000 zł).

Całkowita kwota do zapłaty 543 042zł.

252 miesięczne równe raty po 2152 zł po ustanowieniu zabezpieczenia.

Kalkulacja dokonana na dzień 13.11.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przeczytaj również: Własne mieszkanie na kredyt, czyli gdzie wyszukać kredyt mieszkaniowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok