Kredyt hipoteczny 350 tys zł

Kredyt hipoteczny 350 tys złKredyt hipoteczny 350 tys zł w banku. Gdzie złożyć wniosek kredytowy? Jaki wybrać bank? Skorzystaj z wyszukiwarki kredytów hipotecznych lub zapoznaj się z listą banków i doradców finansowych.

Korzystając z wyszukiwarki banków i kredytów hipotecznych, sprawdzisz przede wszystkim jakie są banki, w których można ubiegać się o kredyt oraz dokonasz szybkiej symulacji rat kredytowych. Jest to wyłącznie symulator rat kredytowych, bowiem pozwala na szybkie sprawdzenie ile w przybliżeniu wyniesie rata kredytu. Właściwa rata kredytowa może być wyliczona tylko przez konkretny bank, ponieważ zależy ona nie tylko od samej oferty, ale i od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Kredyt hipoteczny 350 tys zł jaka rata

Istotne rzeczy, o których należy pamiętać przed wyborem kredytu hipotecznego:

WKłAD WłASNY

Obecnie, aby uzyskać kredyt hipoteczny na 350000 zł, należy posiadać 20 procent środków własnych. Możliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego mając wkład własny na poziomie 10 proc., ale warunkiem jest ubezpieczenie części brakujących środków własnych. Zdecydowana większość banków udziela kredytów z 10-procentowym wkładem własnym i ubezpieczeniem tej brakującej kwoty.

KREDYT HIPOTECZNY 350 TYS ZŁ TYLKO W PLN

Kredyty hipoteczne udzielane we franku szwajcarskim czy w dolarach (kredyty hipoteczne walutowe) są obecnie praktycznie niedostępne. Kredyt hipoteczny zgodnie z wytycznymi nadzoru finansowego i ustawą o kredycie hipotecznym, musi być udzielony w walucie, w której kredytobiorca osiąga dochody. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chroni ono kredytobiorcę przez ryzykiem walutowym.

KREDYT HIPOTECZNY 350000 ZŁ MAKSYMALNY OKRES KREDYTOWANIA

Jeszcze nie tak dawno, maksymalny okres na jaki można było zaciągnąć kredyt hipoteczny wynosił nawet 40 lat. Dzisiaj nie jest to możliwe, i maksymalny okres kredytu hipotecznego wynosi 35 lat. Pamiętajmy jednak, że im dłuższy okres kredytowania, tym większa suma odsetek od kredytu, które należy zapłacić, a tym samym taki kredyt jest droższy.

Kredyt hipoteczny 350 tys jakie zarobki

Kryterium dochodowe jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Aby dowiedzieć się czy nasze zarobki (pojedyncze lub wspólnie z drugą osobą) są wystarczające do uzyskania takiego kredytu, najlepiej jest skontaktować się z jednym z banków. Uzyskamy wówczas precyzyjne wyliczenia. Na zdolność kredytową wpływa wiele istotnych czynników i może się okazać, że nasza zdolność kredytowa wynosi 320 tys. zł i konieczne będzie szukanie nowego mieszkania lub twarde negocjacje…

Kredyt hipoteczny w Polsce uzyskać można uzyskać praktycznie wyłącznie ze zmiennym oprocentowaniem. Co powoduje, że wysokość raty kredytowej jest uzależnione od poziomu rynkowych stóp procentowych. Kredyt hipoteczny na 350 000 zł może uzyskać ze stałym okresem kredytowania, ale okres spłaty będzie bardzo krótki, np. 5-6 lat. Rata kredytowa będzie bardzo wysoka w porównaniu z ratą kredytu np. na 30 lat i z oprocentowaniem zmiennym.

Gdzie jest zatem najlepszy kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, domu w wysokości 350 tys zł? Konieczne jest zawsze porównanie kredytów hipotecznych, aby wybrać najlepszy. Pamiętajmy o tym, że porównywarka kredytów hipotecznych to nie jest ranking kredytów i nie wylicza rat kredytowych, ale służy pomocą przy wyszukiwaniu banków i szacowania rat.

Kredyt hipoteczny 350 tys zł: skontaktuj się z wybranym bankiem (lub bankami), ewentualnie z doradcą, aby dowiedzieć się jaką masz zdolność kredytową, ile wyniosą raty kredytowe i jak prezentuje się oferta kredytowa.