Kredyt hipoteczny 260 tys zł. Oprocentowanie zmienne 3,32 %

Kredyt hipoteczny 260 tys zł. Porównanie kredytów hipotecznych na 260 tys. zł na zakup mieszkania lub domu. Gdzie znaleźć taki kredyt? W jakim banku oferta kredytowa z 10% wkładem własny? Który z pośredników finansowych pomoże w wyszukaniu kredytu na kupno domu, mieszkania lub innej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny to długotrwałe zobowiązanie na dużą wysokość. Obecnie aż ok. 1 500 000 rodzin spłaca kredyty hipoteczne, które zostały zaciągnięte na zakup mieszkania. Średnia wartość kredytu hipotecznego to ok. 200 tys. zł. Mało to czy dużo? Oczywiście, że jest to bardzo duża kwota pieniędzy! I to zarówno dla banku, jak i osoby, która takie pieniądze pożycza.

Nie powinno zatem dziwić, że procedura udzielania kredytów hipotecznych, czy to na zakup mieszkania czy domu, jest skomplikowana. Wyjaśnienie „reguł” dotyczących tej formy kredytowania leży po obu stronach umowy.

Pieniądze, które zostają przeznaczone na zakup mieszkania lub domu w większości przypadków pochodzą z kredytu hipotecznego. Przeciętnego klienta banku nie stać na zakup mieszkania za oszczędności, za 500 tys. zł. Nawet i zdecydowanie mniejsza kwota może być dużym wyzwaniem.

Zabezpieczeniem takiego kredytu jest oczywiście nabywana nieruchomość, a zapis dotyczący tego zadłużenia znajduje się w księdze wieczystej. Kredyt pod hipotekę, tak kolokwialnie mówimy o kredycie hipotecznym. Co oznacza niespłacenia kredytu hipotecznego? Nieruchomość wówczas przechodzi na własność instytucji, która pożyczyła nam pieniądze i może sprzedać nieruchomość, aby odzyskać pieniądze.

Porównanie banków i raty kredyt hipotecznych 260 tys zł.

Kredyt hipoteczny 260 tys zł oferty banków i pośrednicy finansowi

Inny sposób na zapoznanie się z ofertą kredytową banków: kontakt z wybranym pośrednikiem finansowym.

Przykład reprezentatywny na podstawie kredytu hipotecznego w BGŻ BNP Paribas. Kredyt hipoteczny 260 tys zł. Wartość nieruchomości 370 tys zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu zabezpieczonego hipoteką wynosi 3,43 %.
Okres obowiązywania umowy 282 miesiące.

Wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 370 tys zł. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 260 tys zł.

Oprocentowanie zmienne 3,32 % w skali roku, na które składa się:

  • stopa referencyjna WIBOR 3M 1,72% wg stanu na dzień 5.10.2018 r.,
  • marża 1,60% (marża jest podwyższana o 0,90 p.p. do czasu uprawo­mocnienia się wpisu hipoteki przy założeniu, że nastąpi to w terminie 6 miesięcy od zawarcia umowy kredytu);

Całkowity koszt kredytu hipotecznego 116 458,66 zł , w tym:

  • prowizja za udziele­nie kredytu 0,00 zł,
  • odsetki 115 005,17 zł,
  • koszt podwyższenia marży do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej 1 163,89 zł,
  • opłata za oszacowanie wartości nieruchomości 270,60 zł,
  • PCC i opłaty PCC 19 zł;

Całkowita kwota do zapłaty 376 458,66 zł. 276 miesięcznych równych rat po 1 331,30 zł (po prawo­mocnym wpisie hipoteki). Kalkulacja kredyt hipoteczny 260 tys zł na dzień 05.10.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jeżeli mieszkasz w Gdańsku lub w jego okolicach, to przeczytaj: Kredyt Hipoteczny Gdańsk i zapoznaj się z propozycjami kredytów hipotecznych, banków i pośredników finansowych w Gdańsku.

O tym czy możemy otrzymać finansowanie z banku na zakup nieruchomości decyduje ocena banku naszej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok