Kredyt hipoteczny 2021

Kredyt hipoteczny 2021 i przegląd ofert bankowych. Jest kilka możliwości, aby sprawdzić oferty kredytów hipotecznych, a tym samym wybrać dobry i korzystny kredyt hipoteczny.

kredyt hipoteczny 2021

A korzystny kredyt hipoteczny, to jaki jest? To propozycja kredytowa, która uwzględnia Twoją obecną i przyszłą (krótkoterminową) sytuację finansową. Obecną sytuację materialną, finansową i zdolność kredytową można bowiem łatwo przeanalizować i w ten sposób wyszukać odpowiednią propozycję. To co wydarzy się za kilka miesięcy lub lat, tego oczywiście nikt nie wie, ale należałoby krótko zastanowić się nad tym, czy nie czekają Ciebie inne wydatki, zmiana pracy (pomimo, że masz umowę na czas nieokreślony), powiększenie rodziny, itp. Wszystkie elementy finansowe i niefinansowe w perspektywie kilku-, kilkunastu lat będą oddziaływać na komfort w regulowania zadłużenia hipotecznego. Dowiedz się również na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego.

Jak wyszukać kredyt hipoteczny w 2021?

Nic się w tej kwestii nie zmieniło i można podejmować działania podobnie jak w latach ubiegłych. Kredyt hipoteczny możesz wyszukać zarówno z wyszukiwarką i porównywarką kredytów hipotecznych, umówić się z pośrednikiem finansowym, który pomoże w dokonaniu wyboru banku, a jeżeli masz odpowiednią wiedzę, to zrobisz to samodzielnie.

Kredyt hipoteczny może zostać przeznaczony nie tylko na zakup mieszkania czy domu, ale i działki rekreacyjne, garażu, miejsca parkingowego czy na remont nieruchomości, która ma zostać zaadaptowana do celów mieszkaniowych. Zdecydowana większość banków ma ofercie kredyty hipoteczne z minimalną wysokością od 50 tys zł. Taka wysokość kredytu powinna być wystarczająca do wyremontowanie domu lub mieszkania, jak i dofinansowanie do posiadanych oszczędności na zakup mieszkania.

Natomiast nie ma maksymalnego limitu kredytowego (w teorii, bo praktyka pokazuje co innego), ponieważ wysokość kredytu hipotecznego zależy od naszej zdolności kredytowej.

Jest za to wymagany wkład własny, czyli należy udokumentować przed bankiem, że posiada się oszczędności na zakup mieszkania. Minimalny wkład własny jest ustalony na poziomie 20% wartości nieruchomości, którą zamierzamy kupić. Są jednak propozycje w bankach, które dopuszczają 10% wkład, a pozostałą część należy ubezpieczyć. Szczegółowe informacje dotyczące wkładu własnego znajdziesz w artykule: Kredyt Hipoteczny i Wkład Własny.

Tani kredyt hipoteczny 2021

Kredyt hipoteczny można znaleźć samodzielnie lub poprzez wyszukiwarkę kredytów hipotecznych. Przy czym należy zaznaczyć, że wyszukiwarka pozwala przede wszystkim oszacować raty kredytowe.

Najlepszym sposobem, aby zapoznać się z ofertą kredytową, jest umówienie się na spotkanie z pośrednikiem finansowym. Zwłaszcza wówczas, kiedy nasza wiedza dotycząca kredytów hipotecznych jest niewystarczająca, aby wyszukać i porównać kredyty hipoteczne lub nie mamy czasu, aby to zrobić.

Przy określeniu „tani kredyt hipoteczny” należy kierować się RRSO kredytów. W ogólnym skrócie można powiedzieć, że im jest ono niższe, tym dany kredyt jest tańszy.

Nie wiesz jakich kosztów kredytowych możesz się spodziewać? Spójrz na poniższy przykład reprezentatywnym.

Kredyt hipoteczny 302 821 zł na 360 miesięcy (30 lat) w Banku Millennium

Udzielenie kredytu z LTV1 w wysokości powyżej 80%, ale nie więcej niż 90%, możliwe jest wyłącznie przy dodatkowym zabezpieczeniu w postaci ubezpieczenia ryzyka wysokiego LTV.

Założenia:

 • kredyt zabezpieczony będzie hipoteką na nowo nabywanej nieruchomości,
 • wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie kredytu wynosi 387 933,00 zł,
 • marża kredytu wynosi 2% z uwagi na posiadanie przez Klienta Konta 360° (warunek: 1. comiesięczny wpływ wynagrodzenia lub innego dochodu netto na to konto, 2.  posiadania karty debetowej do tego konta, 3. wykonywania za pomocą tej karty transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł miesięcznie. W przypadku Konta 360°, konto to wówczas prowadzone jest przez Bank Millennium bezpłatnie i opłata za obsługę karty debetowej do tego konta wynosi 0 zł).

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 2,78%. Wyliczona przy założeniu, że WIBOR 3M wynosi 0,28% (według stanu na dzień 31.05.2020r.).
Oprocentowanie zmienne 2,28%. Jest standardowo oferowane na rynku w przypadku kredytów hipotecznych (podobnie jak w przypadku innych kredytów długoterminowych). W związku z tym występuje ryzyko zmian stóp procentowych, a to oznacza, że w przypadku wzrostu poziomu stopy referencyjnej wyższe będzie oprocentowanie kredytu. Konsekwencją będzie wzrost wysokość miesięcznej raty kapitałowo-odsetkowej, co powoduje wzrost kosztu odsetek, a tym samym i wzrost całkowitego kosztu kredytu.

Całkowita kwota do zapłaty 432 712,71 zł

Całkowity koszt kredytu hipotecznego 129 891,71 zł, w tym:

 • odsetki: 115 556,74 zł,
 • prowizja za udzielenie kredytu: 0 zł,
 • prowizja za podwyższone ryzyko do czasu dokonania wpisu w księdze wieczystej za 6 miesięcy: 1 512 zł,
 • ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych wg oferty dostępnej za pośrednictwem banku 10 440 zł,
 • ubezpieczenie na życie wg oferty dostępnej za pośrednictwem Banku 12 163,97 zł,
 • podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC) 19 zł,
 • opłata sądowa za ustanowienie hipoteki 200 zł.

Rata kredytu: 1 162,16 zł.
Kalkulacja została dokonana na dzień 04.06.2020 r.

1 LTV – stosunek całkowitej kwoty kredytu hipotecznego do wartości nieruchomości, będącej przedmiotem zabezpieczenia.

Wyszukiwarka kredytowa – kredyty hipoteczne

Jak obliczyć raty kredytu hipotecznego? Na początku trzeba zaznaczyć, że jest to tylko orientacyjne wyliczenie, ponieważ czynniki danego kredytu hipotecznego zależą od indywidualnej oceny zdolności kredytowej osoby, dokonywanej przez bank.

Najbardziej popularne wyszukania w ostatnich trzech miesiącach dotyczyły kredytów hipotecznych na 250 tys zł, 180 tys zł, 200 tys zł, 80 tys zł, 150 tys zł. Wyszukiwarka pozwala na oszacowanie kredytów hipotecznych zarówno na 150 tys. zł, jak i na 600 tys. zł. Następnie po podaniu okresu kredytowania naciskamy OBLICZ raty kredytu hipotecznego i jest gotowe wyliczenie i zestawienie banków.

1 komentarz do “Kredyt hipoteczny 2021”

 1. Ze swojej strony mogę polecić BNP, braliśmy w nim kredyt hipoteczny na mieszkanie ok. 300 tys. zł. Wyszła dla nas najlepsza oferta. Od tego czasu, tylko u nich mam konto i na żaden inny bank nie spojrzę!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok