Kredyt hipoteczny 100000 zł

2023-10-29 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny 100000 zł na 20 lat, a może 30 lat? Przede wszystkim należy sprawdzić oferty, wybrać bank lub doradcę i skontaktować się z nimi, aby dowiedzieć się szczegółów.

kredyt hipoteczny 100000 zł

Czy warto jednak korzystać z porównywarki kredytów hipotecznych jeżeli chcemy się dowiedzieć, ile wyniesie rata kredytowa w przypadku kredytu hipotecznego na 100000 zł?

Czy porównanie kredytów na 100000 zł z kalkulatorem rat ma sens? Nie do końca, i to z jednego prostego powodu: KAŻDY kalkulator hipoteczny prezentuje wyniki wyłącznie w przybliżeniu. Aby poznać dokładne wyniki i szczegóły kredytu, konieczne jest skontaktowanie się z wybranym bankiem.

Wysokość rat kredytowych dla kredytu hipotecznego 100000 zł, w zależności od okresu kredytowania, kształtują się w następujący sposób (wyliczenia szacunkowe: wartość nieruchomości 250000 zł, cel kredytu zakup mieszkania lub domu, okres kredytowania 30 lat, wiek kredytobiorcy 30 lat, raty równe, nie korzystamy z innych produktów banku).

Kredyt hipoteczny 100000 zł na 10 lat – szacunkowa rata kredytu w wysokości 993,55 zł

Kredyt hipoteczny 100000 zł na 15 lat – szacunkowa rata kredytu w wysokości 714,39 zł

Kredyt hipoteczny 100000 zł na 20 lat – szacunkowa rata kredytu w wysokości 579,45 zł

Kredyt hipoteczny 100000 zł na 25 lat – szacunkowa rata kredytu w wysokości 500,09 zł

Kredyt hipoteczny 100000 zł na 30 lat – szacunkowa rata kredytu w wysokości 442,93 zł

W przypadku kredytu hipotecznego na 100000 zł obciążenia z tytułu płatności rat kredytowych nie są zbyt wysokie, ale oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że oferta kredytowa, jak i to czy taki kredyt hipoteczny otrzymamy, zależy od oceny naszej zdolności i wiarygodności kredytowej przez bank.

Kredyt hipoteczny 100000 zł i nie tylko

Ważne informacje z punktu widzenia klienta ubiegającego się o kredyt hipoteczny nie tylko w wysokości 100000 zł. Ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami wprowadził pewne istotne zmiany dotyczące kredytów hipotecznych.

1) Ograniczenia we wcześniejszej spłacie kredytów ze zmienną stopą procentową. Bank może pobrać opłatę z tytułu wcześniejszej spłaty tylko przez 3 lata od dnia podpisania umowy. Wysokość takiej opłaty nie może być wyższa od rocznej sumy odsetek, jakie zapłacilibyśmy od kwoty, która została wcześniej spłacona. Kwota ta nie może być wyższa niż 3% spłacanej kwoty (obecnie jej wysokość kształtuje się na poziomie ok. 1.5 – 2.0%).

2) Zakaz udzielania kredytów w walutach obcych. Udzielenie klientowi kredytu np. w euro lub w dolarach jest możliwe tylko w dwóch przypadkach:

  • gdy kredytobiorca większość swoich dochodów osiąga w obcej walucie lub
  • większość posiadanych środków finansowych lub aktywów jest wyrażona w walucie kredytu.

3) Zakazana jest sprzedaż wiązana (cross-selling). Sama sprzedaż wiązana oczywiście nie jest zakazana. Zakaz cross-sellingu dotyczy to tylko sytuacji, w której bank uzależnia decyzję o przyznaniu kredytu od skorzystania z innych produktów. Wyjątkiem jest konto bankowe (bezpłatne), służące do obsługi kredytu. Bank może oferować kredyt hipoteczny, np. z obniżoną marżą, prowizją, itp. jeżeli skorzystamy np. z ubezpieczenia, ale równocześnie musi być oferowany kredyt hipoteczny bez dodatkowych produktów.

4) Ubezpieczenia. Bank nie może narzucić nam wyboru konkretnego ubezpieczyciela. Wystarczy dostarczyć bankowi własną polisę, która spełniać będzie wymagania banku dotyczące minimalnego zakresu ubezpieczenia.

5) Restrukturyzacja kredytu. W przypadku opóźnienia w regulowaniu rat kredytowych, kredytobiorca ma prawo wystąpić z wnioskiem do banku o restrukturyzację kredytu. Bank może zaoferować:

  • czasowe zawieszenie spłaty kredytu,
  • wydłużenie okresu kredytowania,
  • inne działania, umożliwiające terminową spłatę rat.

Jeżeli bank nie może przedstawić takich propozycji lub jego działania będą nieskuteczne, bank nie przystąpi natychmiast do windykacji komorniczej. Będziemy mieli czas na samodzielną sprzedaż nieruchomości. Minimalny termin na sprzedaż mieszkania na to 6 miesięcy.

6) Maksymalny czas na przekazanie informacji o podjętej decyzji kredytowej wynosi 21 dni od złożenia KOMPLETU dokumentów.

Kredyt hipoteczny 100000 zł – z cyklu: „Kredyty hipoteczne mieszkaniowe – zanim skorzystasz, to musisz wiedzieć”.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok