Kredyt hipoteczny 100 tysięcy zł. Na 20 lat – rata ok. 575 zł

2024-03-16 – ostatnia aktualizacja

Kredyt hipoteczny 100 tysięcy zł. Szukasz kredytu hipotecznego na 100 tysięcy zł na zakup mieszkania? Najnowsze i szybkie porównanie banków, ale nie tylko, ponieważ możesz skontaktować się również z ekspertem finansowym.
kredyt mieszkaniowy 100 tysięcy zł
Kredyt hipoteczny 100 tysięcy zł. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Najważniejsze jest to, aby porównać oferty kredytowe banków, a dopiero później podejmować decyzję.

Nie każdy ma, a właściwie zdecydowana większość nie ma, oszczędności, aby kupić mieszkanie. Wówczas musimy sięgnąć po kredyt hipoteczny. Ale które banki mają najlepsze oferty? Kredyt hipoteczny 100 tys. zł nie jest wcale wysokim kredytem i znajduje się znacznie poniżej średniej wartości (w przeciwieństwie np. do kredytu gotówkowe 100 tys. zł na 10 lat). Według danych ZBP (Związek Banków Polskich) średnia wartość kredytu hipotecznego wynosi 220 tys. zł. Poniżej znajduje się wyszukiwarka i porównywarka kredytów hipotecznych, która umożliwia oszacowanie raty kredytowej. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry kredytu.

Kredyt hipoteczny 100 tys zł kalkulator

Wyszukiwania dotyczące kredytu hipotecznego na 100 tys. zł: kredyty hipoteczne 100 tys jaka rata? kredyt mieszkaniowy 100 tys kalkulator, kredyt na zakup mieszkania 100 tys jaka rata, rata kredytu hipotecznego 100 tys.

Ponieważ kredyty hipoteczne są zaciągane na długie lata, nierzadko na 30-35 lat, dlatego konieczne jest dokładne przeanalizowanie ofert kredytowych.

Pamiętaj o tym, że nie każdą ofertę kredytową musisz rozumieć, ale nie oznacza to, że nie masz prawa poprosić o jej wyjaśnienie. Więcej, masz obowiązek zapytać o WSZYSTKO czego nie rozumiesz i prosić o wyjaśnienie doradcy w banku lub doradcy finansowego. Nie bój się! Tutaj chodzi o Twoje pieniądze, które będziesz oddawać bankowi przez kilkanaście lat! Kiedy sprawdzisz, ile wyniesie w przybliżeniu rata kredytowa, kolejnym krokiem powinno być wybranie banku lub doradcy finansowego. Dowiesz się wówczas wszystkiego na temat kredytu hipotecznego. Poniżej znajduje się lista banków i doradców, z którymi możesz się skontaktować w sprawie kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny 100 tys. zł banki i doradcy

Wartość kupowanego mieszkania może być różna, ale z pewnością musisz mieć wymagany wkład własny na poziomie 20% wartości nieruchomości lub 10%, ale wówczas dojdzie koszt ubezpieczenia ubezpieczenia ryzyka wysokiego LTV. Jeżeli szukany jest kredyt hipoteczny 100 tys. zł, to wartość mieszkania, przy wkładzie własnym na poziomie 20%, wynosi ok. 125 tys. zł (125 000 zł x 20% = 25000 zł – tyle powinien wynieść wkład własny). Musisz dowiedzieć się jaki system rat wybrać (równe czy malejące), czy warto jest skorzystać z dodatkowych produktów, aby obniżyć marżę lub prowizję i czy będzie to się Tobie opłacało.

Z pewnością pytań związanych z kredytem pojawi się znacznie więcej podczas spotkania z doradcą, ale to dobrze. Tylko pełna informacja dotycząca produktu, zrozumienie najważniejszych czynników wpływających na cenę kredytu oraz porównanie kredytów hipotecznych, pozwoli na najkorzystniejszy wybór kredytu. W tym przypadku ma to być najlepszy kredyt hipoteczny 100 ty zł.


Zdecydowanie mniejszy kredyt hipoteczny? Na przykład na domek rekreacyjny nad morze? Sprawdź kredyt hipoteczny 60 tys zł

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok