Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką

Publikacja: 2021-09-27. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-18 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką? Co to za kredyt? Jest to po prostu inaczej pożyczka gotówkowa hipoteczna (w skrócie: pożyczka hipoteczna), którą można przeznaczyć na dowolny cel pod zastaw nieruchomości.
kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką
Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Pożyczkę można otrzymać na wysoką kwotę i długi okres kredytowania. Takie rozwiązanie pozwala pożyczyć wysoką kwotę pieniędzy taniej, niż decydując się na pożyczkę gotówkową (przy takich samych parametrach pożyczki).

Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest hipoteka na nieruchomości (hipoteka danej nieruchomości nie może być wcześniej obciążona). Co daje taki kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką?

Przede wszystkim to korzystniejsze warunki kredytowe, bo dla banku jest to najlepszy rodzaj zabezpieczenia. Kredytobiorca nie może spłacić kredytu, bank przejmuje nieruchomość, sprzedaje ją i zaspokaja swoje roszczenia.

Kredyt gotówkowy zabezpieczony hipoteką. Pożyczki hipoteczne

Gdzie udać się po taką pożyczkę? Możemy zapytać o pożyczkę pod zastaw nieruchomości praktycznie w każdym banku lub skontaktować się z pośrednikiem finansowym. Na przykład Expander oferuje bezpłatne porównanie pożyczek hipotecznych 20 banków. Udzielana pożyczka przyznawana w oparciu o zabezpieczenie na hipotece nieruchomości klienta, a otrzymana kwota może zostać przeznaczona na dowolny cel.

Kredyt, który jest zabezpieczony hipoteką może zaciągnąć praktycznie każda osoba będące właścicielem nieruchomości (dom, mieszkanie). Pod warunkiem, że ma odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową.

Banki udzielają zazwyczaj pożyczek hipotecznych maksymalnie do 80 proc. wartości danej nieruchomości, a spłata może sięgać nawet i 30 lat.

Pożyczka hipoteczna może zostać przeznaczona na dowolny cek, np. zakup samochodu, remont generalny nieruchomości, wakacyjny wyjazd czy skonsolidowanie zadłużenia. I najczęściej jest właśnie wykorzystywana na remonty nieruchomości lub konsolidację zadłużenia.

Obecnie już, kilkanaście miesięcy po wejściu w życie nowelizacji Ustawy o kredycie hipotecznym, pożyczki hipotecznej nie otrzymamy w firmie pożyczkowej. Takie pożyczki mogą obecnie udzielać wyłącznie banki i SKOK-i.

Przeczytaj również: Kredyt konsolidacyjny 45000 zł 8 lat. Jeżeli szukasz odpowiedniego kredytu na połączenie kilku zobowiązań w jedno i dodatkowo chcesz zmniejszyć wysokość nowej raty.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok