Kredyt gotówkowy Wrocław

kredyt gotówkowy WrocławKredyt gotówkowy Wrocław, czyli przegląd banków we Wrocławiu, w których możesz złożyć wniosek kredytowy. Szeroki wybór banków i propozycji kredytowych do 200 000 zł. Poza tym, znajdziesz także oferty kredytów online i wówczas wniosek można wysłać przez internet.

Kredyt gotówkowy zwany potocznie: pożyczką gotówkową jest rodzajem zobowiązania finansowego dostępnego w bankach i SKOK-ach. Za uzgodnioną w umowie cenę i na ustalony czas kredytobiorca lub pożyczkobiorca pożycza pieniądze, a następnie zwraca ją zgodnie z harmonogramem spłat wraz z odsetkami.

Kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, a to oznacza, że zgodnie z Ustawą z dnia 12 maja 2011 r. może on być udzielony klientowi indywidualnemu do kwoty nie przekraczającej 255 550 zł (lub jako równowartość tej kwoty w innej walucie). I dlatego, jeżeli przejrzymy oferty kredytowe w bankach, to nie znajdziemy propozycji kredytu gotówkowego przekraczającego 255 550 zł. Najczęściej maksymalna kwota takiego kredytu nie przekracza 200 tys. zł z maksymalnym okresem kredytowania, wynoszącym 10 lat.

W banku nie pożyczą osoby, które nie mają zdolności kredytowej. Za każdym razem kiedy składamy wniosek o kredyt w banku we Wrocławiu, bank sprawdza naszą zdolność kredytową. Jest ona obliczana na podstawie różnicy uzyskiwanych dochodów i stałych zobowiązań. Każdy bank inaczej ją wylicza, ale stosuje taką samą metodologię liczenia.

Przy ocenie kondycji finansowej klienta, bank nie tylko wylicza zdolność kredytową, ale również bierze pod uwagę wiarygodność kredytową, czyli sprawdza historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Tani kredyt gotówkowy we Wrocławiu

Tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy ma to być kredyt gotówkowy we Wrocławiu czy w innej miejscowości, np. w Nowej Hucie. I tak propozycja kredytowa jest taka sama w całej Polsce, jedynie oferta indywidualna może być różna. Zależy ona właśnie nie tylko od samej oferty, ale i także od wspomnianej powyżej zdolności i wiarygodności kredytowej wnioskującego o kredyt gotówkowy.

Pamiętajmy o tym, aby przy przeglądaniu ofert kredytowych nie patrzeć wyłącznie na oprocentowanie nominalne kredytów gotówkowych. Bo to nie jest jedyny koszt kredytu. Przecież banki nie żyją wyłącznie z odsetek od kredytu! To przecież może być jeszcze prowizja, dodatkowe opłaty, np. ubezpieczenie.

Generalnie jednak, koszt kredytowy nie może przekraczać kwoty równej sumie dwóch składowych, tj.: 25 proc. kwoty kredytu oraz 30 proc. wartości kredytu w skali roku. Pierwsza część jest stałą, druga część jest zmienna.

No dobrze, a jak porównać kredyty gotówkowe, aby wybrać korzystny bank we Wrocławiu?

Banki i kredyty gotówkowe we Wrocławiu

Przede wszystkim, chcąc znaleźć jak najtańszy kredyt gotówkowy we Wrocławiu, to należy porównać oferty kredytowe banków. Proste. Tylko, że nie porównujemy kredyty gotówkowe tylko pod względem oprocentowania nominalnego (odsetki), ale i konieczne jest zwrócenie uwagi na pozostałe koszty kredytowe. I to przed podpisaniem umowy! (Pamiętaj, że masz prawo do odstąpienia od umowy pożyczki lub kredytu w ciągu 14 dni od jej podpisania).

Który kredyt gotówkowy będzie tańszy? Kredyt gotówkowy 30 tys. zł na 6 lat we Wrocławiu:

Bank A – oprocentowanie nominale 5,89%, prowizja 3000 zł, ubezpieczenie 500 zł, raty malejące, oprocentowanie obniżone do 4,89% w przypadku założenia konta i regularnych wpływów na konto – opłata 5,79 zł za miesiąc.
Bank B – oprocentowanie nominale 0%, prowizja 12% od wartości kredytu zł, ubezpieczenie 1200 zł, raty stałe.
Bank D – oprocentowanie nominale 4,49%, prowizja 5200 zł, ubezpieczenie 0 zł, raty stałe.

Bardzo trudno jest szybko oszacować koszty kredytu, dlatego warto jest skorzystać przy porównywaniu kredytów z całkowitych kosztów kredytów lub jego RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Im mniejsze są obie wartości, tym oczywiście taki kredyt gotówkowy będzie tańszy.

Pamiętaj! By porównanie ofert kredytowych było miarodajne, należy analizować warunki spłaty kredytu lub pożyczki gotówkowe w oparciu o taką samą kwotę kredytu/pożyczki.


Sprawdź również kredyty gotówkowe w Szczecinie: Kredyt Gotówkowy Szczecin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok