Kredyt gotówkowy Włocławek i przegląd propozycji kredytowych i pożyczkowych w poszczególnych bankach. Porównanie banków we Włocławku umożliwia dokonanie korzystniejszego wyboru.

kredyt gotówkowy Włocławek

Czy można wybrać kredyt gotówkowy bez porównania banków? Oczywiście, że można. I również możesz liczyć na niezłe warunki kredytowania. Oczywiście, że lepiej jest porównać kilka kredytów w różnych bankach i na tej podstawie zadecydować o wyborze, ale nie każdy ma na to czas.

O cenie kredytu gotówkowego decyduje całkowity koszt – jest to suma poszczególnych kosztów, np. odsetki, prowizja, opłaty dodatkowe i ubezpieczenie.

Przy długoterminowym kredycie, decydującym kosztem są przeważnie odsetki. Zależą one od OPROCENTOWANIA nominalnego kredytu. Liczone w skali roku. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne. Im jest ono wyższe, im dłuższy jest czas spłaty i większy kredyt, tym więcej odsetek zapłacisz od pożyczonego kapitału.

Drugim najczęściej spotykanym kosztem jest PROWIZJA za udzielenie kredytu. Stanowi dużą część całkowitych kosztów, jeżeli pożyczasz na krótki czas – jest to zwłaszcza widoczne w pożyczkach krótkoterminowych pozabankowych.

Jeszcze nie tak dawno, kiedy maksymalne dopuszczalne oprocentowanie nominalne kredytów było na poziomie 10% w skali roku, dochodziło bardzo często do sytuacji, kiedy oprocentowanie kredytu było niskie, ale za to prowizja była wysoka (i odwrotnie).

Włocławek: kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa, banki

Gdzie po kredyt, a gdzie po pożyczkę gotówkową? Warto na początku zapoznać się z listą banków, z kredytami tradycyjnymi i przez internet udostępnioną powyżej. W następnym kroku można wysłać do banku formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni.

Oczywiście można również osobiście udać się do banku w Płocku i zapytać o kredyt lub pożyczkę gotówkową.

Bank Pocztowy S.A.
Bielska 14B

Citi Handlowy
Tumska 14

ING Bank Śląski Oddział w Płocku
Bielska 51

Plus Bank Oddział Płock
Przemysłowa 1

SGB Bank S.A. Oddział w Płocku
Nowy Rynek 6

Nest Bank
11 Listopada 1

mBank S.A.
1 Maja 6

Płock I Oddział Santander Consumer Bank
Tumska 7

Raiffeisen Polbank S.A. Oddział w Płocku
Tumska 7

Mazowiecki Bank Regionalny S.A. Oddział w Płocku
Nowy Rynek 6

Bank Spółdzielczy w Starej Białej Oddział w Płocku
1 Maja 6

Bank Spółdzielczy „Mazowsze” Filia w Płocku
Bielska 59

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie Oddział w Płocku
Aleja Jana Kilińskiego 41

Bank Spółdzielczy „Mazowsze” w Płocku
Warmińska 12

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE – kredyt gotówkowy we Włocławku.

Kredyt i pożyczka gotówkowa

Oczywiście kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa, to są tak naprawdę 2 różne produkty finansowe, ale bardzo często taktowane jako synonimy.

Kredyty gotówkowe mogą zostać udzielone tylko przez instytucje do tego uprawnione. Są to banki (komercyjne i spółdzielcze) oraz SKOK-i. Jest to kredyt celowy, a to oznacza, że musi zostać przeznaczony zgodnie z zapisami w umowie. Przepisy dotyczące kredytów reguluje Prawo bankowe.

Pożyczka gotówkowa może być natomiast udzielona przez osoby fizyczne (np. znajomy, rodzina), podmioty gospodarcze (firmy pożyczkowe) oraz banki i SKOK-i. Do określonej kwoty nie jest wymagana forma pisemna. Pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel. Przepisy dotyczące pożyczek regulowane są przez Kodeks cywilny.

Pozostałe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.