Kredyt gotówkowy w banku

2023-01-03 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy w banku jest najpopularniejszym produktem kredytowym oferowanym przez te instytucje. Chociaż czym innym jest pożyczka gotówkowa, to bardzo często jest używany na określenie takiego samego produktu. Korzystając z kredytu bankowego możemy uzyskać pieniądze na dowolny cel.

kredyt gotówkowy w banku

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybko gotówki, pod warunkiem, że mają zdolność i wiarygodność kredytową. Przy wyszukiwaniu kredytów gotówkowych, skorzystać można również z porównywarki kredytowej – kredyty gotówkowe.

Kredyt gotówkowy w banku. Dla kogo?

Kredyt gotówkowy może być udzielony osobie fizycznej, która ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz:

  • posiada zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Zdolność kredytowa, to inaczej zdolność do spłaty kredytu wraz z odsetkami w terminie określonym w umowie. Natomiast wiarygodność kredytowa jest sprawdzana w BIK i dotyczy historii kredytowej.
  • posiada źródło dochodu (dochodów), które jest potwierdzone złożonym oświadczeniem lub wskazanymi odpowiednimi dokumentami.

Kilka faktów o kredytach gotówkowych

Kredyt lub pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel. W porównaniu z innymi kredytami proces ubiegania się o kredyt gotówkowy jest jasny i mało skomplikowany, a procedura szybka. Maksymalny okres kredytowania to 7-8 lat, jednakże są wyjątki i banki oferujące kredyty gotówkowe nawet i na 10 lat

Przeważnie minimalna wartość kredytu to 500-1000 zł. Maksymalna wynosi 255 550 zł (określona przez Ustawę Konsumencką), jednakże i w tym przypadku zdecydowania większość banków oferuje kredyty gotówkowe do 150 tys. zł. Ofert kredytowych z 200 000 – 250 000 zł jest niewiele.

Do wyboru mamy możliwość spłaty kredytu w ratach stałych lub malejących, przy czym spłata w ratach malejących lub stałych jest również uzależniona od zdolności kredytowej.

Oprocentowanie każdego kredytu może być stałe lub zmienne (Kredyt z oprocentowaniem zmiennym i okresowo stałym).

Niektóre banki umożliwiają obniżenie kosztów kredytu (oprocentowanie lub prowizji) przy skorzystaniu z dodatkowych produktów finansowych, np. założenie rachunku osobistego, wykupienie ubezpieczenie, itp.

Formy zabezpieczenia spłaty kredytu są różne. Brak konieczności przedstawiania zgody współmałżonka w poszczególnych bankach dotyczy różnych kwot kredytu.

Wcześniejsza spłata kredytu jest możliwa we wszystkich bankach, z tym, że w niektórych wiąże się to z poniesieniem opłaty.

Możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie do 14 dni od dnia jej zawarcia – zgodnie z Ustawą o Kredycie Konsumenckim. Obowiązuje wszystkie banki.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok