Kredyt gotówkowy w banku

Kredyt gotówkowy w banku jest najpopularniejszym produktem kredytowym oferowanym przez te instytucje. Chociaż czym innym jest pożyczka gotówkowa, to bardzo często jest używany na określenie takiego samego produktu. Korzystając z tego produktu bankowego możemy uzyskać pieniądze na dowolny cel.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybko gotówki, pod warunkiem, że mają zdolność i wiarygodność kredytową. Przy wyszukiwaniu kredytów gotówkowych, skorzystać można również z porównywarki kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy w banku. Dla kogo?

Kredyt gotówkowy może być udzielony osobie fizycznej, która ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz:

  • posiada zdolność kredytową i wiarygodność kredytową. Zdolność kredytowa, to inaczej zdolność do spłaty kredytu wraz z odsetkami w terminie określonym w umowie. Natomiast wiarygodność kredytowa jest sprawdzana w BIK i dotyczy historii kredytowej.
  • posiada źródło dochodu (dochodów), które jest potwierdzone złożonym oświadczeniem lub wskazanymi odpowiednimi dokumentami.
  • Kredyt lub pożyczka gotówkowa może być przeznaczona na dowolny cel. W porównaniu z innymi kredytami proces ubiegania się o kredyt gotówkowy jest jasny i mało skomplikowany, a procedura szybka. Maksymalny okres kredytowania to 7-8 lat, jednakże są wyjątki i banki oferujące kredyty gotówkowe nawet i na 10 lat.
  • Przeważnie minimalna wartość kredytu to 500-1000 zł. Maksymalna wynosi 255 550 zł (określona przez Ustawę Konsumencką), jednakże i w tym przypadku zdecydowania większość banków udziela kredytów w maksymalnym przedziale 120-150 tys. zł. Ofert kredytowych z 200 000 zł jest niewiele.
  • Do wyboru mamy możliwość spłaty kredytu w ratach stałych lub malejących, przy czym spłata w ratach malejących lub stałych jest również uzależniona od zdolności kredytowej.
  • Oprocentowanie, jak w przypadku każdych kredytów, może być stałe lub zmienne. Podobnie jak w przypadku prowizji.
  • Niektóre banki umożliwiają obniżenie kosztów kredytu (oprocentowanie lub prowizji) przy skorzystaniu z dodatkowych produktów finansowych, np. założenie rachunku osobistego, wykupienie ubezpieczenie, itp.
  • Formy zabezpieczenia spłaty kredytu są różne. Brak konieczności przedstawiania zgody współmałżonka w poszczególnych bankach dotyczy różnych kwot kredytu.
  • Wcześniejsza spłata kredytu jest możliwa we wszystkich bankach, z tym, że w niektórych wiąże się to z poniesieniem opłaty.
  • Możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w terminie do 14 dni od dnia jej zawarcia – zgodnie z Ustawą o Kredycie Konsumenckim. Obowiązuje wszystkie banki.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok