Kredyt gotówkowy w banku – tanio i szybko

2023-04-08 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy w banku – tanio i szybko? Czy to jest możliwe? Pozyskanie dodatkowej gotówki najczęściej wynika: z nagłej potrzeby finansowej lub jest efektem podjętych wcześniejszych decyzji.

redyt gotówkowy w banku - tanio i szybko


Postanowienie przeprowadzenia remontu mieszkania, kupna samochodu lub nowego sprzętu AGD, podejmowane są (najczęściej) długo przed tym, zanim zaczniemy wypełniać wniosek kredytowy.

Kredyt gotówkowy w banku – tanio i szybko? Niemożliwe

Czy korzystnym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego? W przypadku kredytów konsumenckich, a takim jest kredyt lub pożyczka gotówkowa dla osób indywidualnych, oddajemy więcej ponad pożyczony kapitał.

Z kredytami inwestycyjnymi oferowanym przedsiębiorcom, również wystąpi koszt kredytowy, ale celem takiego finansowania nie jest konsumpcja, ale uzyskanie w przyszłości większych zysków z przeprowadzonej inwestycji.

Mając odpowiednio wysoką zdolność i pozytywną historię kredytową, nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem kredytu w banku.

Nie sztuką jest pożyczyć pieniądze, ale uzyskać kredyt gotówkowy jak najtańszy.

Pamiętajmy, że kredyty i pożyczki to kosztowne rozwiązanie: oddajesz znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał. Wyjątkiem są pożyczki gotówkowe przez internet pozabankowe w promocji dla nowych klientów.

Obecnie w 2023 r. liczba podmiotów oferujące pożyczki za 0 zł (oddajesz tyle, ile pożyczasz – RRSO 0%) jest mocno ograniczona.

Kredyt gotówkowy w banku kosztuje

Decydując się na kredyt gotówkowy w banku, z pewnością wiesz, że poza pożyczonym kapitałem, musisz oddać również odsetki kredytowe. Mogą być również naliczone koszty dodatkowe, z których można wyróżnić:

 • prowizję – najczęściej jako ustalony pewien procent od wysokości kredytu,
 • opłaty dodatkowe, np. opłata za rozpatrzenie wniosku,
 • ubezpieczenie – nie jest obowiązujące, ale proponowane przez banki.

Dodając wszystkie koszty naliczone przez bank otrzymujemy całkowity koszt kredytu, czyli jego cenę. W przypadku długoterminowych kredytów, to przeważnie koszt odsetkowy stanowi największą część kosztów kredytowych.

Kredyt gotówkowy bez kredytowanych kosztów 11 520 zł. Oprocentowanie nominalne roczne 13,99%. Całkowity koszt kredytu 4847,93 zł: prowizja 9,49% 1 093,25 zł, odsetki 3 754,68 zł. Odsetki stanowią 74% całkowitych kosztów.

Przegląd kredytów gotówkowych (oraz pożyczek gotówkowych), również w promocji, dostępne w bankach:

Który z banków ma najlepszą i najtańszą ofertę?

Ale biorąc pod uwagę powyższe zestawienie banków? Bez porównania ofert kredytowych (nie propozycji, ale ofert) z uwzględnieniem kosztów, odpowiedzi nie otrzymamy.

Ważna informacja jest taka, że ofertę przedstawi bank i to dopiero po sprawdzeniu i przeanalizowaniu zdolności i wiarygodności kredytowej.

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że mając już zaledwie dwie oferty z różnych banków – przygotowane dla tych samych parametrów – łatwiej jest wskazać tańszą propozycję.

Kredyty i pożyczki gotówkowe można podzielić na krótko-, średnio- i długoterminowe. Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego nie przekracza dziesięciu lat. Im dłuższy wybierzemy czas spłaty, to co prawda rata będzie mniejsza, ale za to wzrośnie całkowity koszt odsetkowy.

Porównanie całkowitych kosztów kredytowych (oraz RRSO) ułatwia korzystniejszy wybór z uwzględnieniem ceny.

Niska rata, niewielka prowizja, nie oznacza wcale, że kredyt jest najkorzystniejszy.

Szybkie porównanie kredytów gotówkowych

Jednym z najczęściej powielanych półprawd dotyczących szybkiego porównanie kredytów, jest sugestia, że rankingi kredytowe, zestawienia kredytów oraz kalkulatory, pozwalają znaleźć szybko najlepszy kredyt. Informacje o tym czy warto korzystać z takich narzędzi, znajdziesz w artykule Tani kredyt gotówkowy w banku bez wychodzenia z domu.

Owszem, rankingi czy porównywarki, pozwalają uzyskać podstawową informację o kilku propozycjach i wybrać szybko kredyt gotówkowy, ale nie gwarantują, że będzie to korzystne rozwiązanie. Konieczna jest w każdym przypadku analiza oferty (w porównaniu do innych) uwzględniająca własne potrzeby, możliwości finansowe i indywidualną sytuację materialną. O tym czy masz szansę otrzymać finansowanie z banku zadecyduje analiza kredytowa przeprowadzona przez analityka bankowego.

Podobnie podchodź (z dużą rezerwą) do opinii wyrażonych w internecie, zwłaszcza na forach internetowych. Znajdziesz tam często skrajnie subiektywne opinie: od entuzjastycznych, aż po dyskredytujące podmioty finansowe i ich oferty kredytowe. Są one bardzo często wynikiem działania osób, zajmujących się szeroko pojętym marketingiem internetowym.

Kredyty gotówkowe, a również i pożyczki bankowe, limity w karatach i na kontach można połączyć w jeden kredyt i zmniejszyć ratę: Przenieś swoje kredyty i zmniejsz ratę pożyczki.

Kredyt gotówkowy w banku – tanio i szybko – zaktualizowany, poprawiony 8 kwietnia 2023 r.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy w banku – tanio i szybko”

 1. 29 marzec 2022 r. Kredyt gotówkowy w banku – w Santander Bank.

  Kredyt gotówkowy w banku - w Santander Bank

  – od 1 000 do nawet 300 000 zł,
  – okres kredytowania od 3 do 120 miesięcy (maksymalny okres spłaty do 120 miesięcy dla kwoty kredytu od 5000 zł),
  – wypłata gotówki nawet w jeden dzień (wypłata kredytu nastąpi w dzień roboczy banku i jest liczona od chwili złożenia wniosku).

  1. Sprawdzenie zdolności kredytowej. 2. Symulacja kredytu i harmonogram. 3. Wypełnienie wniosku w kilka minut. 4. Decyzja kredytowa od ręki.

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 17,24% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 45365,04 zł, całkowita kwota do zapłaty 76524,64 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 12,49% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 3,50% i marży banku w wysokości 8,99 p.p.). Całkowity koszt kredytu 31 159,60 zł (w tym: prowizja 5034,96 zł, odsetki 26124,64 zł), umowa zawarta na okres 86 miesięcy, 85 miesięcznych rat równych w kwocie 890,66 zł, ostatnia rata 818,54 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 11.03.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

  Kredyt gotówkowy w banku 2022 Santander Bank

  Decyzja kredytowa, wysokość oprocentowania, maksymalna kwota kredytu oraz maksymalny okres kredytowania uzależnione są od wyniku indywidualnego badania zdolności kredytowej oraz oceny ryzyka kredytowego, dokonanych przez Santander Bank Polska S.A.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok