Kredyt gotówkowy w banku – tanio i szybko

W jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy? Pozyskanie dodatkowej gotówki najczęściej wynika: z nagłej potrzeby finansowej lub pojawia się jako efekt podjętych wcześniejszych decyzji. Realizacja np. remontu mieszkania, kupna samochodu lub nowego sprzętu AGD, podejmowane są (najczęściej) długo przed tym, zanim zaczniemy wypełniać wniosek kredytowy.

kredyt gotówkowy w banku - tanio i szybko

Czy korzystnym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego? W przypadku kredytów konsumenckich, a takim jest kredyt lub pożyczka gotówkowa dla osób indywidualnych, końcowy efekt jest taki, że oddasz więcej niż tylko pożyczony kapitał. W przypadku kredytów inwestycyjnych oferowanych przedsiębiorstwom, również wystąpi koszt kredytowy, ale celem takiego finansowania, nie jest konsumpcja, ale uzyskanie w przyszłości większych zysków.

Mając odpowiednio wysoką zdolność i pozytywną historię kredytową, nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem takiego finansowania. Ale nie sztuką jest pożyczyć pieniądze, ale uzyskać kredyt gotówkowy jak najtańszy. Pamiętać należy, że kredyty i pożyczki to kosztowne rozwiązanie: oddajesz znacznie więcej niż tylko pożyczony kapitał. Wyjątkiem są pożyczki gotówkowe pozabankowe w promocji dla nowych klientów (udzielane przeważnie przez firmy pożyczkowe internetowe). Ale i wybierając taką formę pożyczki, należy wziąć pod uwagę mocno ograniczoną liczbę dostępnych podmiotów, dodatkowo, oferty promocyjne – oddajesz tyle, ile pożyczasz – dotycząc stosunkowo niewielkich kwot z krótkim okresem spłaty.

Długoterminowy kredyt gotówkowy w banku

Decydując się na kredyt gotówkowy w banku, z pewnością wiesz, że poza pożyczonym kapitałem, musisz oddać również odsetki kredytowe, ale i być może naliczone zostaną koszty dodatkowe, z których można wyróżnić:

  • prowizję – najczęściej jako ustalony pewien procent od wysokości kredytu,
  • opłaty dodatkowe, np. opłata za rozpatrzenie wniosku,
  • ubezpieczenie – nie jest obowiązujące, ale proponowane przez banki.

Wszystkie zsumowane koszty decydują o Całkowitym Koszcie Kredytu, który może być rozpatrywany, jako cena kredytu. Podobne opłaty dotyczą również pożyczek gotówkowych.

Przegląd kredytów gotówkowych (oraz pożyczek gotówkowych) dostępnych w bankach tradycyjnie i przez internet:

Jaki wybór jest najkorzystniejszy, biorąc pod uwagę powyższe zestawienie propozycji bankowych? Nie ma odpowiedzi bez porównania ofert kredytowych (nie propozycji, ale ofert). Ważna informacja jest taka, że ofertę kredytową przedstawi bank, dopiero po sprawdzeniu i przeanalizowaniu Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej. Mając już zaledwie dwie oferty kredytu gotówkowego, przygotowane dla tych samych parametrów, łatwiej jest wskazać tańszą propozycję.

Kredyty i pożyczki gotówkowe można podzielić na krótko-, średnio- i długoterminowe. Maksymalny okres kredytowania nie przekracza 10 lat. Im dłuższy jest czas spłaty kredytu, to co prawda rata kredytowa będzie mniejsza, ale wzrośnie całkowity koszt odsetkowy.

Porównanie całkowitych kosztów kredytowych (oraz RRSO) pomoże wskazać, który z kredytów gotówkowych jest najtańszy, a tym samym najkorzystniejszy pod względem ceny. Niska rata, niewielka prowizja, nie oznacza wcale, że kredyt jest najkorzystniejszy.

Szybkie porównanie kredytów gotówkowych

Jednym z najczęściej powielanych półprawd dotyczących szybkiego porównanie kredytów, jest sugestia, że rankingi kredytowe, zestawienia kredytów oraz kalkulatory, pozwalają znaleźć szybko najlepszy kredyt. Informacje o tym czy warto korzystać z takich narzędzi, znajdziesz w artykule „Tani kredyt gotówkowy w banku bez wychodzenia z domu”.

Owszem, rankingi czy porównywarki, pozwalają uzyskać podstawową informację o kilku propozycjach i wybrać szybko kredyt gotówkowy, ale nie gwarantują, że będzie to korzystne rozwiązanie. Konieczna jest w każdym przypadku analiza oferty (w porównaniu do innych) uwzględniająca własne potrzeby, możliwości finansowe i indywidualną sytuację materialną. O tym czy masz szansę otrzymać finansowanie z banku zadecyduje analiza kredytowa przeprowadzona przez analityka bankowego.

Podobnie podchodź (z dużą rezerwą) do opinii wyrażonych w internecie, zwłaszcza na forach internetowych. Znajdziesz tam często skrajnie subiektywne opinie: od entuzjastycznych, aż po dyskredytujące podmioty finansowe i ich oferty kredytowe. Są one bardzo często wynikiem działania osób, zajmujących się szeroko pojętym marketingiem internetowym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok