Kredyt gotówkowy Tarnobrzeg

Kredyt gotówkowy Tarnobrzeg w banku. Gdzie po taki kredyt lub pożyczkę gotówkową? Jaki bank wybrać?

kredyt gotówkowy Tarnobrzeg

Kredyt gotówkowy, a właściwie to pożyczkę gotówkową, można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Pieniądze są wypłacane na wskazane konto lub w gotówce w oddziale banku. W Polsce kredyty i pożyczki gotówkowe są spłacane w ratach miesięcznych.

Poza zdolnością i wiarygodnością kredytową należy również posiadać dowód osobisty lub inny dokument poświadczający naszą tożsamość oraz zaświadczenie o uzyskiwanych zarobkach (w przypadku emerytów i rencistów – odcinek renty lub emerytury). Wniosek kredytowy można wypełnić w domu i zanieść do placówki bankowej lub jeżeli jest to kredyt gotówkowy online, zrobić to przez internet.

Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa w Tarnobrzegu

Lista propozycji kredytowych w bankach pozwala na szybkie wysłanie formularza kontaktowego do wybranego banku. Natomiast poniżej zestawienia, znajduje się lista banków (komercyjne i spółdzielcze), z którymi można się osobiście skontaktować w sprawie finansowania.

Oddziały i placówki bankowe w Tarnobrzegu.

Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu Centrala
Sokola 12
15 822 33 00

ING Bank Śląski Oddział w Tarnobrzegu
Adama Mickiewicza 5c
801 222 222

Oddział Partnerski Santander Consumer Bank Tarnobrzeg
Józefa Piłsudskiego 2
71 358 99 09

PKO Bank Polski S.A.-Oddział 2 w Tarnobrzegu
Adama Mickiewicza 1
15 812 23 61

Bank Spółdzielczy
Hieronima Dekutowskiego 6
15 822 71 93

BNP Paribas Bank Polska S.A.
Stanisława Wyspiańskiego 5
22 896 48 00

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Oddział
Szeroka 24
15 822 98 20

Santander Bank Polska S.A.
Henryka Sienkiewicza 45
71 19 999

Oddział Banku Millennium
Plac Głowackiego 16
801 331 331

PKO Bank Polski S.A. – Oddział 1 w Tarnobrzegu
Henryka Sienkiewicza 55
15 856 57 00

mBank S.A.
Plac Głowackiego 45
801 300 800

Bank Pekao S.A.
Józefa Piłsudskiego 8
15 823 88 00

Bank Ochrony Środowiska SA
Szeroka 15
22 543 34 34

Alior Bank – Placówka Partnerska
Plac Głowackiego 33
15 823 33 47

Credit Agricole Bank Polska S.A. – Placówka Bankowa
Plac Grota-Roweckiego 6
71 354 90 09

Getin Noble Bank S.A. Placówka Partnerska
Józefa Piłsudskiego 2

Aktualizacja – styczeń 2022 r. Kredyty i pożyczki gotówkowe Tarnobrzeg.

Kredyt gotówkowy nie jest dla każdego

Po skontaktowaniu się z bankiem i sprawdzeniu zdolności kredytowej otrzymamy wstępną decyzję kredytową. Ostateczna decyzja będzie uzależniona nie tylko od zdolności kredytowej, ale również od historii kredytowej po uzyskaniu raportu z BIK. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi o bieżących zobowiązaniach, jak i o wcześniej spłacanych kredytach i pożyczkach. Odnotowane opóźnienia w spłacie kredytów najczęściej powoduje, że bank odmówi udzielenia kredytu.

Pozytywna decyzja, to udzielenie kredytu i jego wypłata. Zabezpieczeniem kredytu gotówkowego może być zgoda współmałżonka na zaciągnięcie kredytu, poręczenie osób trzecich lub jego ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy teoretycznie może być udzielony nawet i na 10 lat, ale w praktyce w większości banków okres kredytowania nie przekracza 8 lat. Oczywiście jest to sprawa indywidualna i zależy od wysokości kredytu i zdolności kredytowej. Najczęściej jednak maksymalny czas spłaty nie przekracza czasu, na jaki mamy podpisaną umowę o pracę. Nie trzeba dodawać, że w najlepszej sytuacji są osoby, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony.

Kredyt gotówkowy Tarnobrzeg – tylko tani kredyt

Kredyty i pożyczki gotówkowe należą do najdroższych produktów kredytowych. Oprocentowanie nominalne może wynieść nawet i 10 proc. w skali roku.

Ale oprocentowanie nominalne nie jest jedynym kosztem, bowiem poza odsetkami jest jeszcze jednorazowa prowizja od wysokości kredytu czy jego ubezpieczenie.

Porównując zatem kredyty gotówkowe powinniśmy zatem brać pod uwagę jego koszt całkowity oraz RRSO. Tylko w ten sposób możliwe jest porównanie kredytów gotówkowych i wybór tańszego rozwiązania.

Niska rata kredytowa nie oznacza, że kredyt jest tani

Rata kredytowa będzie zawsze niższa, jeżeli:

  • bierzemy mniejszy kredyt,
  • wydłużamy czas jego spłaty.

Przykładowo, kredyt gotówkowy na 5000 zł na 2 lata z RRSO na poziomie 9,17%, to rata ok. 227 zł. Taki sam kredyt, ale na 3 lata z RRSO wynoszącym 9,92%, to rata kredytowa niższa i wynosi ok. 160 zł. Czy ta druga opcja będzie tańsza? Nie. Nie tylko kredyt jest droższy, ale i całkowity koszt będzie większy, ponieważ zapłacimy więcej odsetek – przez dłuższy czas spłacamy kredyt.

Należy również wziąć pod uwagę, że spłata kredytu może odbywać się w wariancie rat równych lub malejących.

W przypadku rat stałych, każda rata jest taka sama. Raty malejące powodują, że w na początku spłaty kredytu płacimy raty wyższe w porównaniu do systemu rat równych, ale z każdym kolejnym miesiącem są one coraz niższe. I jest to opcja, która powoduje, że kredyt jest tańszy, ale musimy mieć wyższą zdolność kredytową.

Na koniec należy wspomnieć o oprocentowaniu kredytów gotówkowych: stałe lub zmienne. Oprocentowanie stałe gwarantuje, że poziom oprocentowania w całym okresie kredytowania nie ulegnie zmianie, nawet w sytuacji podwyżki stóp procentowych przez RPP. Oprocentowanie stałe stosowane jest w przypadku kredytów krótko i średnioterminowych.

Zmienne oprocentowanie może ulec zmianie w przypadku zmian stóp procentowych, a tym samym wysokość rat kredytowych może wzrosnąć lub zmaleć. Stosowane w przypadku kredytów gotówkowych długoterminowych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok