Kredyt gotówkowy pytania i odpowiedzi. FORUM KREDYTOWE

Najczęściej zadawana pytanie dotyczące kredytów gotówkowych. Podstawowe brzmi: gdzie po kredyt gotówkowy? Poniżej znajduje się zestawienie banków, w których o kredyt bądź pożyczkę gotówkową możemy się ubiegać. Poniżej propozycji kredytowych i pożyczkowych, znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na forum o kredytach gotówkowych.

pytania i odpowiedzi dotyczące kredytów gotówkowych

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy (lub pożyczka gotówkowa) przeznaczony jest na sfinansowanie większych, zaplanowanych i niezaplanowanych wydatków. Może to być zarówno zakup samochodu, remont mieszkania czy kurs językowy. Środki z kredytu gotówkowego możesz przeznaczyć na dowolny cel, chyba, że w umowie kredytowej jest zapisany konkretny cel.

Jeżeli szukasz najlepszego kredytu gotówkowego, zapoznaj się dodatkowo z artykułem: TOP 10 kredytów gotówkowych. Ranking rankingowi nie równy.

Kredyt gotówkowy można uzyskać wyłączenie w banku lub w SKOK-u. W firmach pożyczkowych są dostępne TYLKO pożyczki gotówkowe, a nie kredyty gotówkowe.

Czy mając 18 lat można starać się o kredyt gotówkowy?

Minimalny wiek kredytobiorcy to przeważenie 21 lat.

Czy można ubiegać się o kredyt gotówkowy, jeżeli pracujemy na umowę zlecenie lub o dzieło?

Tak, praktycznie każdy bank uwzględnia również te formy zatrudnienia. Musimy jednak pracować minimalnie ok. 6 miesięcy.

Czy posiadając umowę o pracę na czas określony można otrzymać kredyt?

Tak, ale w przypadku zatrudnienia na czas określony termin ostatniej raty musi wypaść przed terminem rozwiązania stosunku pracy.

Jaki jest minimalny okres zatrudnienia w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy?

Minimalny wymagany okres zatrudnienia (na czas nieokreślony lub określony) w danej firmie wynosi 1 miesiąc.

Czy osoby, które pracują za granicą mogą otrzymać kredyt?

Można. Ale są warunki, np. jeżeli uzyskujemy dochód za granicą, to bank może zaakceptować takie źródło pod warunkiem, że firma posiada przedstawicielstwo w Polsce. Potrzebne jest to weryfikacji zatrudnienia.

Czy można połączyć klika kredytów gotówkowych w jeden, tak aby płacić tylko jeden kredyt i jedną ratę?

Oczywiście i taki kredyt nazywamy kredytem konsolidacyjnym. Można zatem kilka kredytów zamienić na jeden, z mniejszą ratą oraz dodatkowe uzyskać środki finansowe na dowolny cel. Na ten temat przeczytasz więcej w artykule 10 pytań, czyli to co chciałbyś wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy? Jakie kredyty można „połączyć”?

W przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego można „połączyć” w jeden kredyt: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty i pożyczki samochodowe, karty kredytowe i debety w koncie osobistym.

Czy można wnioskować o kredyt gotówkowy wraz z inną, spokrewnioną osobą, aby uzyskać wyższą kwotę?

Przeważnie nie ma najmniejszego problemu. Można połączyć dochody ze współmałżonkiem lub inna dowolna osobą. Niektóre banki pozwalają łączyć dochody nawet i czterech osób w celu podwyższenia kwoty kredytu gotówkowego.

Czy zamiast zaświadczenia o zarobkach można przedstawić inne dokumenty poświadczające uzyskiwany dochód?

Najczęściej może to być wyciąg z konta osobistego lub zestawienie operacji na rachunku z okresu 3 ostatnich miesięcy. A także niekiedy PIT 11 lub PIT 40, ale w tym przypadku najczęściej do końca czerwca. Jeżeli wynagrodzenie wpływa w tym samym banku, w którym ubiegamy się o kredyt gotówkowy, to najczęściej takie zaświadczenie nie jest potrzebne.

Jaka jest minimalna kwota kredytu gotówkowego?

Przeważnie jest to 500 zł – 1000 zł. W przypadku mniejszych kwot, warto rozważyć debet w rachunku bankowym lub kartę kredytową.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

W bankach pożyczymy nie więcej niż 200 tys. zł. Maksymalna wysokość kredytu gotówkowego zależy od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Jakie warunki należy spełniać, aby uzyskać kredyt gotówkowy w banku?

  1. posiada status rezydenta, czyli jest osobą fizyczną zamieszkałą na terenie RP,
  2. podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na terenie RP,
  3. posiada dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty lub paszport lub kartę stałego pobytu),
  4. ma nadany numer ewidencyjny PESEL,
  5. ma ukończone 21 lat oraz posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
  6. posiada stałe dochody ze źródeł akceptowanych przez bank,
  7. posiada zdolność kredytową.

Na jaki maksymalny okres można wziąć kredyt gotówkowy?

Maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych to 10 lat, czyli 120 rat kredytowych (120 miesięcy).

Co oznacza, że oprocentowanie kredytu gotówkowego jest stałe lub zmienne?

Oprocentowanie stałe kredytu gotówkowego oznacza, że jest ono niezmienne w całym okresie spłaty kredytu (rata kredytowa będzie taka sama w całym okresie kredytowania).
Oprocentowanie zmienna zależy od wysokości stóp procentowych ustalanych przez RPP i może ulec zmianie w czasie spłaty kredytu. Wówczas wysokość raty kredytowej również ulegnie zamianie.

6 komentarzy do “Kredyt gotówkowy pytania i odpowiedzi. FORUM KREDYTOWE”

  1. Mają oni na stronie sekcje z przydatnymi artykułami na temat finansów i poradami dotyczącymi planowania finansowego, nie widziałem takiej sekcji w innych serwisach.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok