Kredyt gotówkowy przelicznik rat 2023. Nowości w bankach!

2023-09-07 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy przelicznik rat – narzędzie, które pozwala wyszukać odpowiedni kredyt gotówkowy na dowolny cel, dopasowany do własnych możliwości. Dzięki pomocy przelicznika rat kredytowych, w kilka zaledwie minut, oszacujesz wysokość raty kredytu gotówkowego.

kredyt gotówkowy przelicznik rat

Kredyt gotówkowy przelicznik rat. W artykule poza samym przelicznikiem rat kredytów gotówkowych, który oszacuje raty, znajdziesz również przegląd banków i propozycji kredytowych. Dowiesz się, jakie są główne faktory wpływające na cenę zobowiązania.

Jak działa Kredyt Gotówkowy Przelicznik Rat? Należy tylko wpisać wysokość kredytu gotówkowego, jakim jesteś zainteresowany oraz czas w jakim chciałbyś spłacić zobowiązanie.

Od czasu kredytowania – liczby miesięcznych rat – zależy jej wysokość.

Następnie otrzymasz zestawienie banków, z którymi można się skontaktować w sprawie konkretnego kredytu. Należy jeszcze pamiętać, że jest tylko symulacja rat kredytów, a nie wyliczenia z dokładnością do 1 zł. Odpowiednia obliczenia można uzyskać tylko w banku, z którym skontaktujesz się w sprawie finansowania.

Kredyt gotówkowy przelicznik. Oszacowanie rat

Przelicznik rat kredytu gotówkowego to proste narzędzie, które pozwala nam obliczyć wysokość raty w zależności od kwoty kredytu i okresu kredytowania

Kredyt gotówkowy przelicznik rat 2023 – przegląd i porównanie kredytów gotówkowych w bankach. Wyliczenia rat są szacunkowe.

Kredyt gotówkowy, a precyzyjniej powinna być: pożyczka gotówkowa, może zostać przeznaczona na dowolny cel. Nie może być on jednak związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Z kredytu gotówkowego można np. sfinansować wakacyjny wyjazd, jak i remont mieszkania. Bank nie będzie sprawdzał na co wydajemy pieniądze, ale będzie zainteresowany tym, czy go spłacamy w terminie, zgodnie z harmonogramem rat.

Koszt kredytu gotówkowego

Nie ma znaczenia, czy szukamy kredytu gotówkowego „tylko” na 2000 zł, czy aż na 20 tys. zł. W obu przypadkach i tak zostaną wygenerowane znaczne koszty. Na co zwrócić uwagę, zanim wybierzemy bank i konkretny kredyt gotówkowy?

Zdecydowana większość potencjalnych klientów, uważa, że oprocentowania kredytu jest najważniejsze. Oprocentowanie nominalne, owszem jest ważne, ale nie jest ono jedynym czynnikiem wpływającym na koszt kredytu. Dodatkowym kosztem poza odsetkami może być:

 • prowizja za udzielenie kredytu,
 • opłaty dodatkowe,
 • ubezpieczenie.

Zaznaczyć również należy, że oprocentowanie nominalne (RSO) jest czym innym niż oprocentowanie rzeczywiste roczne (RRSO).

Kredyt gotówkowy przelicznik rat oczywiście nie przedstawi wszystkich kosztów, które będą konieczne do wydatkowania w związku z uzyskaniem kredytu. Tak naprawdę są one ustalane indywidualnie.

Bank przedstawia bowiem ogólną propozycję kredytową (można by było napisać, że dla wszystkich potencjalnych kredytobiorców), ale każda już oferta musi uwzględnić ocenę kredytową.

Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego

Oprocentowanie nominalne wpływa na wysokość odsetek, które zapłacimy od pożyczonego kapitału. Bank zawsze podaje oprocentowanie nominalne w skali roku, np. oprocentowanie stałe 9,45% w skali roku, oprocentowanie zmienne 12,89% w skali roku.

Oprocentowanie nominalne nie może być wyższe niż 4-krotność stopy lombardowej ustalanej przez NBP – obecnie maksymalna wysokość oprocentowania nominalnego w skali roku wynosi 19,00% (wrzesień 2023).

Dodatkowym kosztem kredytu są różnego rodzaju prowizje czy ubezpieczenie i tak naprawdę zależą od konkretnej oferty banku.

Należy jednak pamiętać i zwrócić uwagę, że koszty odsetkowe mają większy wpływ na całkowity koszt kredytu w długim okresie kredytowania i zależą od wysokości kredytu. Natomiast koszty pozaodsetkowe w zdecydowany sposób wpływają na cenę kredytu krótkoterminowego (do kilkunastu miesięcy).

W praktyce wygląda to w ten sposób, że

Przykładowe wyliczenia znajdziesz w artykule: Kredyt gotówkowy 26000 zł.

Prowizja od kredytu gotówkowego

Prowizja za przyznanie kredytu ustalona jest najczęściej jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu i jest pobierana po wypłaceniu kredytu, może zostać doliczona do pierwszej raty lub skredytowana (rozłożona na raty).

W przykładach reprezentacyjnych propozycji kredytowych znajdziesz często informację, że wyliczona całkowita kwota kredytu jest bez kredytowanych kosztów.

Zabezpieczenie spłaty kredytu gotówkowego

Zabezpieczeniem większości kredytów gotówkowych jest oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

W przypadku kredytów hipotecznych takim zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości.

Jeżeli nasza zdolność kredytowa lub wiarygodność kredytowa nie jest najlepsza, to bank może wymagać dodatkowe zabezpieczenie kredytu, np.:

 • poręczyciela,
 • weksla in blanco,
 • współkredytobiorcy lub
 • wykupienia ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Ubezpieczenie kredytu jest najczęściej nieobowiązkowe. Ale nie oznacza to, że bank nie może jego zaproponować, a co więcej, może uzależnić przyznania kredytu od jego wykupienia. Przeważnie taki wymóg jest stosowany przy dużych kredytach gotówkowych i z długim czasem spłaty lub przy gorszej ocenie kredytowej.

Zakres ubezpieczenia może być bardzo różny, np. od ubezpieczenie od utraty pracy lub następstw nieszczęśliwych wypadków. Oczywiście polisa ubezpieczeniowa nie działa w ten sposób, że kredytobiorca przestaje płacić raty i dalszą obsługą zadłużenia martwi się ubezpieczyciel. Należy pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU).

Do wszelkich promocyjnych ofert kredytowych należy podchodzić z dużą ostrożnością, bowiem banki oferują np. niższe oprocentowanie nominalne lub obniżenie prowizji, ale należy kupić ubezpieczenie lub otworzyć konto osobiste, na które będzie wypłacane wynagrodzenie. To wszystko może spowodować, że dodatkowe koszty będą większe niż korzyści wynikające z obniżki oprocentowania lub prowizji.

5 komentarzy do “Kredyt gotówkowy przelicznik rat 2023. Nowości w bankach!”

 1. Pożyczek gotówkowych na remont nie ma, ale oczywiście każda pożyczka gotówkowa może być przeznacznaczona na remont. Brałem niewielką pożyczkę z przeznaczeniem na remont kuchnii i kupno sprzętów. Wyszło 15 tys. zł pożyczki (Santander), ale remont mnie trochę taniej wyszedł.

 2. Dzięki! Skorzystałam, aby wyszukać na 7000 zł na remont. Czy są typowe remontowe kredyty lub pożyczki?

  Edit: ok. Pytania nie ma. Znalazałam informacje na stronie, w artykule.

 3. Warto czy nie warto, to tak naprawdę drugorzędna sprawa. Jeżeli dzięki takiej porównywarce znajdziemy tańszy kredyt, to oczywiście, że warto.

 4. Ja tam zawsze korzystam z takich przeliczników czy symulatorów. Chociaż moge się zorientować jaka będzie rata i jakim obciążeniem może być dla moich finansów. Kredytów czy pożyczek nie biorą co miesiąc, ale w ostatnich 5 latach wziąłem 3 i korzystałem z takich symulatorów.

 5. Plusem wszelkiego rodzaju przeliczników kredytów to możliwość obliczenia rat – oczywiście to duży plus. Moim zdaniem pozwalają porównać różne kredyty i wyliczyć raty. No właściwe to oszacować, bo i tak różnią się one tych co wyliczy bank. Dlaczego? Pani mi to wyjaśniła, że oferta, która przedstawia zależy od tego jaką ocenę kredytową wyliczy analityk i w jakim przedziale punktowym będę. Zgodnie z sugestiami wybrałam tylko 2 banki, różnica nie była wielka, akurat na racie wyszło 24 zł mniej, no ale było taniej w ogólnym koszcie o blisko 1500 zł.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok