Kredyt gotówkowy porównanie

Kredyt gotówkowy porównanieKredyt gotówkowy porównanie znajdziesz bez wychodzenia z domu. Nie potrzebujesz żadnego pośrednika czy doradcy finansowego, aby porównać kredyty gotówkowe. I oczywiście wybrać bank, w którym będziesz mógł złożyć wniosek kredytowy.

Wszystko zrobisz sam, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i kalkulatora kredytowego udostępnionego w serwisie poniżej. Zanim jednak wybierzesz bank, to musisz znaleźć odpowiedź na dwa zasadnicze pytania:

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie go znaleźć?
oraz
Najtańszy kredyt gotówkowy – który wybrać bank?

Przede wszystkim konieczne jest znalezienie kilku propozycji bankowych dotyczących kredytów i pożyczek gotówkowych, na podstawie których możemy wybrać bank.

Później już po dokładnie przeprowadzonej analizie, możemy zadecydować, który jest tani kredyt gotówkowy i w jakim banku. Najtańszy kredyt gotówkowy jest i tak trudno znaleźć, bo nie mamy możliwości zapoznania się ze wszystkimi ofertami kredytów i pożyczek.

Kredyt gotówkowy jest dostępny w ponad 20 bankach. A więc, to nie tylko kilka banków w twoim mieście, ale i te, których oddziałów u siebie nie znajdziesz, jak i dodatkowo placówki SKOK-ów.

Porównanie kredytów gotówkowych. Najtańszy kredyt gotówkowy w 2019 r.

Jaki kredyt gotówkowy jest najtańszy? To już ustaliliśmy: trudno wyszukać bank z najtańszą ofertą. Nie tylko z powodu braku możliwości porównania wszystkich propozycji kredytowych. Wpływ na ofertę ma również ocena scoringowa dokonana przez bank: bada on naszą zdolność i wiarygodność kredytową. Im lepsza ocena, tym lepsze warunki uzyskania kredytu.

Poniżej skorzystasz z wyszukiwarki kredytów gotówkowych, aby porównać kredyt gotówkowy w różnych bankach.

Wyszukiwarka jest prosta w obsłudze. Wpisujesz kwotę kredytu oraz okres kredytowania (liczba miesięcy, przez które będziemy spłacać kredyt) i otrzymujesz listę banków i zestawienie kredytów oraz szacunkowe wyliczenia rat kredytowych. Z wybranym bankiem skontaktujesz się wysyłając formularz kontaktowy.

Należy zdawać sobie sprawę, że oferty banków zmieniają się co jakiś czas. Dzisiejsza propozycja może być już nieaktualna za dwa tygodnie. Co jakiś czas pojawiają się promocyjne kredyty gotówkowe, dzięki czemu można to być naprawdę tani kredyt gotówkowy.

Dlatego konieczne jest sprawdzanie aktualnych rankingów kredytów gotówkowych. Chcesz wziąć korzystny kredyt gotówkowy przez internet lub w placówce? Nie zapomnij porównać kredytów gotówkowych.

Najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji w banku

Czy wiesz co wpływa na koszt kredytu gotówkowego? To przede wszystkim oprocentowanie nominalne i odsetki.

Spójrz poniżej na przykładowe kredyty gotówkowe bez prowizji:

RRSO: 10,47%.
Oprocentowanie nominalne zmienne 9,99% w skali roku.
Całkowita kwota kredytu: 11 591,00 zł.
Całkowita kwota do zapłaty 13 953,22 zł.
Całkowity koszt kredytu 2 362,22 zł, w tym: prowizja 0 % – 0 zł, odsetki 2 362,22 zł.

RRSO: 9,38%
Oprocentowanie zmienne 8,99% w stosunku rocznym.
Całkowita kwota kredytu 3000 zł.
Okres kredytowania 2 lata.
Całkowita kwota do zapłaty 3288,97 zł,
Całkowity koszt kredytu 288,97 zł, w tym prowizja 0% – 0zł, odsetki 288,97 zł.

Jak widać powyżej, zazwyczaj jest tak, że jeżeli prowizja jest ustalana na niskim poziomie lub jest to kredyt lub pożyczka gotówkowa bez prowizji, to oprocentowanie nominalne ustalane jest jak najwyżej. Obecnie maksymalne oprocentowanie nominalne może wynieść 10% w skali roku (na dzień: 31.12.2018 r.)

A poniżej przykład kredytu gotówkowego, z różnymi opłatami:

RRSO: 21,83%,
Oprocentowanie stałe 8,5%.
Całkowita kwota kredytu gotówkowego 28 300 zł.
Okres kredytowania 5 lat i 3 miesiące.
Całkowita kwota do zapłaty 45 841,46 zł.
Całkowity koszt kredytu 17 541,46 zł, w tym:

  • opłata przygotowawcza 100,40 zł,
  • prowizja 3 015,97 zł,
  • odsetki 8 966,09 zł,
  • ubezpieczenie 5 459 zł.

I skąd mamy wiedzieć, który z kredytów jest tani? Wbrew pozorom nie jest to trudne.

Porównanie kredytów gotówkowych pod względem ceny

Być może najważniejszym kryterium przy wyborze kredytu gotówkowego jest jego cena, czyli całościowy koszt. Rzeczywisty koszt kredytu najlepiej odzwierciedla całkowity koszt kredytu (przedstawiony w złotówkach) oraz roczna rzeczywista stopa oprocentowania – RRSO – (w ujęciu procentowym).

RRSO uwzględnia wszystkie opłaty (oprocentowanie nominalne, prowizję, obowiązkowe ubezpieczenia, opłatę przygotowawczą itp.), które należy zapłacić w związku z udzieleniem kredytu. Zasada jest prosta: im niższe RRSO, tym kredyt jest korzystniejszy w ujęciu kosztowym.

W przypadku kiedy bierzesz kredyt na krócej niż 12 miesięcy, wartość RRSO będzie z pewnością wysoka, a jej kwota nie do końca miarodajna. Jest to spowodowane tym, że koszty kredytowe rozłożone są tylko na jeden rok. W tej sytuacji lepiej jest patrzeć na koszt całkowity.


Przeczytaj również:
Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą: Umowa leasingu – najważniejsze informacje
Ranking kredytów gotówkowych 2019 – czy rankingom kredytowym można ufać?
Podstawowe różnice: Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa