Kredyt gotówkowy porównanie

Kredyt gotówkowy porównanie, czyli najlepszy sposób, aby znaleźć korzystny kredyt w banku. Nie potrzebujesz żadnego pośrednika czy doradcy finansowego, aby porównać kredyty gotówkowe. I oczywiście wybrać bank, w którym będziesz mógł złożyć wniosek kredytowy.

kredyt gotówkowy porównanie banków

Wszystko zrobisz samodzielnie, a przy wyszukiwaniu kredytów i przeglądzie banków, pomocna powinna być wyszukiwarka kredytowa, która jest znajduje się poniżej.

Wyszukiwarka jest prosta w obsłudze. Wpisujesz kwotę kredytu oraz okres kredytowania (liczba miesięcy, przez które będziemy spłacać kredyt) i otrzymujesz listę banków i zestawienie kredytów oraz szacunkowe wyliczenia rat kredytowych. Z wybranym bankiem skontaktujesz się wysyłając formularz kontaktowy.

Zanim jednak dokonasz najlepszego możliwego wyboru, to chciałbyś z pewnością znać odpowiedź na dwa zasadnicze pytania:

Najtańszy kredyt gotówkowy – gdzie go znaleźć?
oraz
Najtańszy kredyt gotówkowy – który wybrać bank?

Znalezienie odpowiedzi na takie pytania nie należy do najłatwiejszych, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z drugiej zaś strony nie jest to znowu niemożliwa do wykonania. Ważne jest, aby wybrać kilka propozycji kredytów (pożyczek gotówkowych), a w kolejnych krokach przeprowadzić odpowiednią analizę kosztów. Tylko takie działanie pozwalają wskazać tańszy kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy porównanie banków

Możesz być zmartwiony, ale porównywarka zawiera maksymalnie tylko ok. 20 propozycji kredytów (i to w zależności od kwoty i czasu kredytowania). Kredyt gotówkowy jest dostępny w ponad 20 bankach. A więc, to nie tylko kilka banków w twoim mieście, ale i te, których oddziałów u siebie nie znajdziesz. Dodatkowo  dochodzą placówki SKOK-ów oraz banki spółdzielcze, co powoduje, że ogólna liczba ofert kredytowych przekracza ponad 100!

Czy te „kilka” propozycji kredytowych pozwalają wybrać tani kredyt gotówkowy (nie mówiąc już, aby był to najtańszy)? Tak. Pod warunkiem, że zgodzisz się z tytułem artykułu: „kredyt gotówkowy porównanie” – tutaj jest klucz do tańszej oferty.

Ustaliliśmy już, że:

 1. Nie znajdziemy taniego kredytu bez porównania ofert.
 2. Nie mamy możliwości ich porównania ze względu na liczbę propozycji.
 3. Porównanie powinno być  zawężone do kilku propozycji, z których wybierzemy bank.

Pamiętaj jednak, że zanim bank przedstawi Tobie ofertę kredytu gotówkowego, to zbada on Twoją zdolność i wiarygodność kredytową. I teraz informacja najbardziej istotna: im lepsza uzyskana ocena, tym lepsze warunki kredytowania!

Należy zdawać sobie sprawę, że oferty banków zmieniają się co jakiś czas. Dzisiejsza propozycja może być już nieaktualna za dwa tygodnie. Co jakiś czas pojawiają się promocyjne kredyty gotówkowe, dzięki czemu można to być naprawdę tani kredyt gotówkowy.

Dlatego konieczne jest sprawdzanie aktualnych rankingów kredytów gotówkowych. Chcesz wziąć korzystny kredyt gotówkowy przez internet lub w placówce? Nie zapomnij porównać kredytów gotówkowych.

Najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji w banku

Czy wiesz co wpływa na koszt kredytu gotówkowego? To przede wszystkim oprocentowanie nominalne i odsetki.

Spójrz poniżej na przykładowe kredyty gotówkowe bez prowizji:

 • RRSO: 7,43%.
  Oprocentowanie nominalne zmienne 7,2% w skali roku.
  Całkowita kwota kredytu: 27 000 zł.
  Okres kredytowania 68 miesięcy.
  Całkowita kwota do zapłaty 32 994,05 zł.
  Całkowity koszt kredytu 5 994,05 zł (odsetki).
 • RRSO: 7,22%
  Oprocentowanie zmienne 6,99% w stosunku rocznym.
  Całkowita kwota kredytu 23 165 zł.
  Okres kredytowania 56 miesięcy.
  Całkowita kwota do zapłaty 27 265,83 zł,
  Całkowity koszt kredytu 4100,83 zł (odsetki).

W praktyce najczęściej jest tak, że jeżeli prowizja została ustalona na niskim poziomie lub jest to kredyt lub pożyczka gotówkowa bez prowizji, to oprocentowanie nominalne bardzo często zbliża się do górnego limitu. Obecnie oprocentowanie nominalne nie może przekroczyć 7,2% w skali roku (2021 r.)

A poniżej przykład kredytu gotówkowego, z różnymi opłatami:

 • RRSO: 13,70%,
  Oprocentowanie stałe 7,19%.
  Całkowita kwota kredytu gotówkowego 16 800 zł.
  Okres kredytowania 4 lata i 11 miesięcy.
  Całkowita kwota do zapłaty 22 768,77 zł.
  Całkowity koszt kredytu 5 968,77 zł, w tym:

  • odsetki 3 633,57 zł.
  • 2 335,20 zł (13,9%).

I skąd mamy wiedzieć, który z kredytów jest tani? Wbrew pozorom nie jest to trudne.

Kredyt gotówkowy porównanie pod względem ceny

Być może najważniejszym kryterium przy wyborze kredytu gotówkowego jest jego cena, czyli całościowy koszt. Rzeczywisty koszt kredytu najlepiej odzwierciedla całkowity koszt kredytu (przedstawiony w złotówkach) oraz roczna rzeczywista stopa oprocentowania  RRSO (w ujęciu procentowym).

RRSO uwzględnia wszystkie opłaty (oprocentowanie nominalne, prowizję, obowiązkowe ubezpieczenia, opłatę przygotowawczą itp.), które należy zapłacić w związku z udzieleniem kredytu. Zasada jest prosta: im niższe RRSO, tym kredyt jest korzystniejszy w ujęciu kosztowym.

W przypadku kiedy bierzesz kredyt na krócej niż 12 miesięcy, wartość RRSO będzie z pewnością wysoka, a jej kwota nie do końca miarodajna. Jest to spowodowane tym, że koszty kredytowe rozłożone są tylko na jeden rok. W tej sytuacji lepiej jest patrzeć na koszt całkowity.

Kredyt gotówkowy porównanie. Podsumowanie

Wyszukanie atrakcyjnej oferty kredytu gotówkowego jest z pewnością czasochłonne, ale nie jest trudne zadanie. Jeżeli nie zależy nam na cenie kredytu, to hasło kredyt gotówkowy porównanie nas nie obowiązuje i można wybrać dowolną ofertę.

Powinniśmy pamiętać, że kredyt gotówkowy zaciągamy średnio na kilka lat i należy przeanalizować każdy szczegół oferty oraz umowy kredytowej. I to nie ma znaczenia czy chcemy pożyczyć niższą kwotę, większą czy przez internet.

Porównywarka kredytów gotówkowych nie jest rankingiem kredytów gotówkowych i nie wylicza dokładnie rat kredytowych. Dlaczego? To już zostało wspomniane powyżej: oferta kredytów gotówkowych jest indywidualna, zależy od oceny scoringowej i warto wspomnieć, że ofertę można również negocjować.

Każdemu kredytobiorcy zależy, aby zapłacić jak najmniej za kredyt (chociaż nie można wykluczyć, że są osoby, którym na tym nie zależy). Jeżeli należysz do zdecydowanej większości, to informacja, że jest to kredyt gotówkowy w promocji, bez prowizji czy z oprocentowanie „tylko” 5,99% nie są wystarczające.

Kredyt gotówkowy porównanie, to zwrócenie uwagi na całkowity koszt kredytu oraz RRSO. Tylko porównanie pozwoli sprawdzić, która oferta będzie dla nas najlepsza.

Przeczytaj również:

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą: Umowa leasingu – najważniejsze informacje
Podstawowe różnice: Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa
Spłacasz 1 kredyt lub kilka? Sprawdź: Jak sobie poradzić z nadmiernym zadłużeniem.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok