Kredyt gotówkowy porównanie ofert banków

2022-12-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy porównanie ofert banków pod względem kosztów całkowitych i RRSO, to jedyny sposób na to, aby znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie kredytowe. W jakim banku znajdziemy taki kredyt? Czy są obecnie jakieś atrakcyjnie cenowo promocyjne kredyty gotówkowe? To wszystko sprawdzisz poniżej.

kredyt gotówkowy porównanie ofert banków 2022

Kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: jaką ofertę kredytową wybrać?

Co to jest kredyt gotówkowy porównywarka?

Jest to narzędzie służące do porównywania zgromadzonych propozycji kredytowych banków. W jednym miejscu, na jednej stronie masz dostęp do wielu ofert kredytowych. W ten sposób można, po przeprowadzonej analizie, znaleźć tani kredyt gotówkowy. Dodatkowa taka porównywarka umożliwia nie tylko oszacowanie rat w zależności od wpisanych parametrów, ale i szybkie skontaktowanie się z wybranym bankiem. Z porównywarki możesz skorzystać w tym miejscu.

Porównywarka kredytów gotówkowych jest często również nazywana kalkulatorem, z tej racji, że pozwala oszacować raty kredytowe. Rzeczywista wysokość rat kredytowych zależy od indywidualnie przedstawionej oferty bankowej.

Głównym zadaniem kalkulatora rat kredytowych jest symulacja lat kredytowych. Do kalkulatora należy tylko wpisać szukany kredyt, np. 50 tys zł na 10 lat lub mniejszy 10000 zł na 3 lata. I otrzymujemy listę banków i propozycji kredytowych, możliwość skontaktowania się z wybranymi bankami, ale także symulację rat.

Gdy już zdecydowałeś się na konkretny kredyt i bank możesz wysłać formularz kontaktowy do banku. W rozmowie telefonicznej, pracownik banku wyliczy Twoją zdolność kredytową, wylicz raty kredytu gotówkowego i dowiesz się szczegółów oferty. Zadecydujesz wówczas czy jest to najlepszy kredyt gotówkowy.

Warto wziąć pod uwagę, że kredyt lub pożyczka gotówkowa jest jednym z najdroższych kredytów konsumenckich, dlatego odpowiedni wybór oferty i najkorzystniejszego banku jest bardzo istotne. Jeżeli możesz wybrać tańszy kredyt, płacić mniejsze raty i zaoszczędzić na kredycie, to należy sprawdzić oferty i wybrać taki kredyt.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Wniosek kredytowy można złożyć w tym banku, w którym zdecydujemy się na kredyt. Jeżeli jest to kredyt gotówkowy przez internet, to wniosek składamy online, w przeciwnym wypadku należy udać się do banku i tam na miejscu można wypełnić taki wniosek o kredyt.

Wniosek kredytowy jest czym innym niż wniosek kontaktowy, chociaż i tak w obu przypadkach przedstawiciel banku sprawdzi na początku naszą zdolność kredytową, a dopiero w następnym kroku przedstawi ofertę. Wniosek kontaktowy nie zobowiązuje nas do skorzystania z oferty.

Czy można otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach?

Zdecydowana większość banków wymaga takiego oświadczenia. W przypadku, gdy mamy konto bankowe w danym banku, wówczas takie zaświadczenie może nie być wymagane, ponieważ bank ma wgląd do naszych wpływów na konto. Podobnie jest sytuacja, kiedy oferta dotyczy kredytu gotówkowego na PIT (oferty takie najczęściej pojawiają się w okresie maj-czerwiec).

Jaki jest dobry kredyt gotówkowy?

To tani kredyt gotówkowy, czyli z jak najmniejszym RRSO, jeżeli najważniejsza jest cena kredytu, czyli interesuje nas wyłącznie całkowity koszt zobowiązania. Ale dla niektórych osób cena niekoniecznie musi być najważniejsza i szukają ofert kredytów gotówkowych, które oferują inne dodatkowe opcje, np. „wakacje kredytowe”, opcję ubezpieczenia kredytu, itp.

Jakie jest oprocentowanie kredytów gotówkowych w bankach?

Każdy bank ma inną ofertę kredytów gotówkowych, a tym samym oprocentowanie w poszczególnych bankach różni się. Możemy jednak wyróżnić oprocentowanie stałe i zmienne. Stałe oznacza, że rata kredytowa się nie zmieni, niezależnie od zamiany stóp procentowych. Natomiast w przypadku oprocentowania zmiennego wysokość raty kredytowej będzie się zmieniać w przypadku wzrostu lub spadku stóp procentowych.

Oprocentowanie nominalne decyduje o koszcie pożyczonego pieniądza. Z oprocentowaniem wiążą się odsetki. Im większa kwota kredytu i im dłuższy okres kredytowania, tym więcej odsetek od kredytu zapłacimy (oprocentowanie 0% oznacza, że odsetki wynoszą 0 zł).

Gdzie jest tani kredyt dla lekarzy?

Ciekawą ofertę dla określonych grup zawodowych można w każdym banku. Lekarze, prawnicy, wojskowi i pracownicy budżetówki oraz emeryci, to potencjalni kredytobiorcy, którzy mogą liczyć na lepsze warunki kredytowe (przy pozytywnej wiarygodności kredytowej).

W jakim banku kredyt gotówkowy?

Wybór banku zależy od naszej zdolności kredytowej oraz atrakcyjności oferty bankowej. Kredyt gotówkowy porównanie ofert banków jest zatem kluczem do tego, aby znaleźć korzystny i atrakcyjny kredyt gotówkowy.

Gdzie jest najtańszy kredyt gotówkowy?

Nie ma jednego taniego kredytu gotówkowego dla wszystkich. Podobnie jak i nie znajdziemy rankingu kredytów gotówkowych o konkretnie szukanych parametrach. Przeprowadzona dokładnie analiza kredytów gotówkowych, z uwzględnieniem kosztów kredytowych, pozwala wyselekcjonować kredyty i wybrać tańszą ofertę.

Każda oferta kredytu gotówkowego ma charakter indywidualny, co oznacza, że nie ma dwóch takich samych potencjalnych kredytobiorców.

Kredyty i pożyczki konsolidacyjne:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok