Kredyt gotówkowy porównanie najlepszych banków

2022-12-08 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy porównanie najlepszych banków. Po co to wszystko? A wszystko to, bo… aby znaleźć jak najlepszy kredyt gotówkowy. Porównaj kredyty gotówkowe w bankach na dowolny cel. Szybki kontakt z wybranym bankiem.

kredyt gotówkowy porównanie najlepszych banków

Wyszukanie kredytu gotówkowego czy pożyczki gotówkowej nie jest trudne. Ofert bankowych jest bardzo dużo. Wystarczy tylko przejrzeć reklamę telewizyjną i już można wybrać bank. Ale nie jest to oczywiście najlepszy sposób.

Ponieważ wszystkich propozycji kredytowych nie przeanalizujemy, nie ma takiej możliwości!, to należałoby wówczas dokonać porównania najlepszych banków z przygotowanej listy.

Kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe są dostępne w bankach komercyjnych, ale i spółdzielczych. Kredyty gotówkowe oferują również SKOK-i. To jasno wskazuje, że porównanie ich wszystkich jest raczej niemożliwe, tzm bardziej, że wiele z tych instytucji ma po dwa lub więcej propozycji.

Ale można zapoznać się chociażby z pewną liczbą banków i to w zupełności wystarczy.

Warto poświecić trochę czasu na przegląd propozycji, wybranie dwie, trzy oferty i ich porównanie pod względem ceny. Tylko w ten sposób można stworzyć własny ranking kredytów gotówkowych i wybrać korzystną ofertę kredytową.

Porównanie najlepszych banków

Po zebraniu ofert bankowych należy je porównać. Najlepszym sposobem na porównanie kredytów, jest wyliczone RRSO lub koszt całkowity. Jeżeli szukasz np. kredyt gotówkowy na 25 tys zł na 6 lat, to każdy bank po sprawdzeniu wstępnej zdolności kredytowej, przedstawi ofertę, wyliczy całkowite koszty kredytowe oraz przedstawi RRSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie. Im jest ono mniejsze, tym taki kredyt jest tańszy.

Kredyty i pożyczki gotówkowe można połączyć, czyli skonsolidować w nowy kredyt. W ten sposób możliwe jest obniżenie nowej raty. Czym jest kredyt konsolidacyjny. Czy można go dostać przez internet?

Spójrzmy poniżej, jak może przedstawiać się rozkład kosztów kredytów i pożyczek gotówkowych.

Kredyt gotówkowy na 10 tys. zł na 42 raty:

  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 14,35%.
  • Oprocentowanie stałe 9,50% w stosunku rocznym.
  • Całkowita kwota do zapłaty: 12 600,04 zł.
  • Całkowity koszt kredytu 2 600,04 zł (w tym: prowizja 683,76 zł, odsetki: 1916,28 zł).
  • Kalkulacja na dzień 12.8.2022 r.

kredyt gotówkowy 10000 zł przykładowy rozkład kosztów

Kredyt gotówkowy porównanie najlepszych banków z porównywarką

Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo czasu, aby iść do każdego z banku z osobna i zapytać o kredyt. Niekiedy będziemy zmuszeni do zastosowania innych, prostszych metod, ale również skutecznych.

W takim przypadku można skorzystać z kalkulatora pożyczek gotówkowych. Pozwala on zapoznać się z kredytami, prowizją i oprocentowaniem, a jednocześnie możesz wyliczyć szacunkowe raty kredytowe.

Każdy kalkulator czy porównywarka kredytów szacuje tylko raty i koszty całkowite. Jeżeli zależy nam na dokładnych wyliczeniach, to konieczne jest skontaktowanie się w sprawie kredytu z wybranym bankiem.

Najtańszy kredyt z najlepszym bankiem

Jak widać bez porównania kredytów, szanse na znalezienie najlepszego kredytu są mocno ograniczone. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki przykładowy kredyt i już widać jakie różnice mogą być w poszczególnych ratach. Jednocześnie w przybliżeniu można sprawdzić, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić na pożyczce lub kredycie.

A co w przypadku, gdy nie masz zdolności kredytowej? Wówczas można tylko pomyśleć o nieatrakcyjnych i drogich pożyczkach pozabankowych. Ale powinna to być tylko i wyłącznie ostateczność. Nieważne ile pożyczasz, takie pożyczki są i tak drogie lub bardzo drogie.

Banki których już nie ma na rynku polskim. Cykl artykuł z historii polskiej bankowości:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok