Kredyt gotówkowy porównanie 2021

Kredyt gotówkowy porównanie banków w 2021 r. oraz przegląd propozycji kredytowych. Najważniejsze pytanie dotyczy tego, jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy? Korzystny, czyli tani czy może z bonusami?

kredyt gotówkowy porównanie 2021

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że szukając odpowiedniego kredytu gotówkowego nie powinniśmy sugerować się wynikami:

  • rankingów kredytów gotówkowych oraz
  • wskazaniami kalkulatorów kredytowych.

Z pewnością przedstawiają propozycje w różnych bankach, ale oczywiście nie oznacza to, że bank na miejscu pierwszym, to jednocześnie najtańszy kredyt gotówkowy. Każda oferta jest przygotowywana indywidualnie i zależy od wielu czynników, o których wspomniane zostało poniżej.

Takie narzędzia i zbiór dostępnych informacji, powinny być raczej traktowane jako pomoc w wyborze banku.

Na początku jednak warto sprawdzić, gdzie po kredyt gotówkowy, czyli:

Kredyt gotówkowy porównanie banków. Grudzień 2021

Szczegóły dotyczące kredytu gotówkowego uzyskasz w banku – wystarczy wysłać formularz kontaktowy i poczekać na telefon ze strony doradcy.

Na pewno niezbędne będzie przygotowanie odpowiednich dokumentów. Nie jest to skomplikowane, a kredyty gotówkowe – w porównaniu np. do kredytów hipotecznych – to minimum formalności.

Konieczne będzie przygotowanie dowodu osobistego, ponieważ bank musi zweryfikować naszą tożsamość. Jeżeli proces wyliczenia wstępnej zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej przejdziesz pozytywnie, to dopiero wówczas zostanie przedstawiona Tobie (wstępna) oferta. Ostatecznie pozostanie wypełnienie wniosku kredytowego oraz przygotowanie zaświadczenia o dochodach wystawione przez pracodawcę lub odcinki emerytury bądź renty.

Nie jesteś pewien jaki dokumenty musisz przygotować? Nie przejmuj się! Wnioskując o kredyt gotówkowy, zostaniesz dokładnie o tym poinformowany .

Dopiero po otrzymaniu kompletu dokumentów, wraz z poprawnie wypełnionym wnioskiem kredytowym, bank rozpoczyna proces kredytowy, przeprowadzając analizę kredytową. Jej wyniki decydują o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku lub jego odrzuceniu.

Jaki bank będzie najlepszy, jeżeli szukasz kredytu gotówkowego?

Jaki bank, a tym samym kredyt gotówkowy, będzie najlepszy? Jeżeli najważniejszym kryterium jest cena – a dla większości potencjalnych kredytobiorców, tak właśnie jest – to należy sprawdzić i porównać całkowity koszt kredytu.

PAMIĘTAJ! Im lepszą ocenę kredytową w banku uzyskasz (zdolność kredytowa + wiarygodność kredytowa), to na lepsze warunki kredytowania możesz liczyć. A jednocześnie silniejsza jest Twoja pozycja negocjacyjna.

Całkowity koszt kredytu jest to suma wszystkich kosztów, które pobiera bank w związku z udzieleniem takiego kredytu.

Każdy kredyt gotówkowy jest oprocentowany (tylko pożyczka gotówkowa może być udzielona za darmo – za 0 zł) w związku z czym wystąpią odsetki. Ich całkowity koszt zwiększa się wraz z wysokością kredytu i czasem spłaty.

Najczęściej nie jest to jedyny koszt kredytowy, a ze względu na mocne obniżki stóp procentowych, które miały miejsce w kwietniu i w maju ubiegłego roku, banki były zmuszone naliczyć dodatkowe opłaty. Najczęściej związane są z prowizją za udzielony kredyt.

Decydując się na kredyt krótkoterminowy (kilka – kilkanaście miesięcy) większe znaczenie odgrywa wysokość prowizji. Jest to mocno zauważalne zwłaszcza w krótkoterminowych pożyczkach niebankowych.

Jeżeli jednak to nie cena jest najważniejsza, to sprawdź czy istnieje możliwość skorzystania np. z wakacji kredytowych, czy można wnioskować online, a może ważne będzie wykupienie polisy ubezpieczeniowej.

Kredyt gotówkowy porównanie 2021

Poniżej znajdują się przykład wyliczeń kosztów dla dwóch kredytów gotówkowych. Dla kredytu gotówkowego na 13 tys. zł na 78 miesięcy odsetki odpowiadają za 66% całkowitych kosztów. W drugim przykładzie, dla kredytu gotówkowego na 4 tys. zł na 30 miesięcy, prowizja stanowi, aż 89% wszystkich kosztów! To bardzo dużo. Warto zatem negocjować w miarę możliwości obniżkę tych kosztów, które mają decydujący wpływ na cenę kredytu.

kredyt gotówkowy porównanie 2021 przykłady
Istotne znaczenie ma zatem dokładne sprawdzanie propozycji banków i porównanie ofert kredytowych. Nie zapominajmy zatem, aby zwrócić uwagę na koszty całkowite, ale również pamiętać o tym, aby dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem.

Nawet wówczas, kiedy bank zaakceptuje pozytywnie Twój wniosek kredytowy, to jeszcze raz przeanalizuj swoje dochody, miesięczne wydatki (w tym oczywiście aktualnie spłacane zobowiązania), aby szczerze odpowiedzieć sobie na pytania, czy nie będziesz miał problemu z regulowaniem rat w terminie.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok