Kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu

Kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu, czyli szybka i wygodna forma skorzystania z finansowania oferowanego przez banki. Nie jest to oczywiście nowość, ale ze względu na ostanie wydarzenia związane z ograniczeniami spotkań i zaleceniami unikania skupisk ludzkich, banki wyszły na przeciw swoim klientom i wprowadziły szerzej taką możliwość.

kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu

Czy kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu będzie tańszy niż w tradycyjnej formie – złożenie wniosku w placówce bankowej? To wszystko zależy, z jednej strony, od propozycji konkretnego banku, a z drugiej, od porównania co najmniej dwóch ofert kredytowych, z uwzględnieniem kosztów całkowitych.

W pierwszej kolejności należałoby sprawdzić jakie propozycje są dostępne na rynku. Poniżej niektóre propozycje: kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu oraz tradycyjny.

Czym różnic się kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu, od tradycyjnego?

Jedyna różnica jest taka, że wniosek kredytowy jest wysyłany przez internet, a cała dalsza procedura odbywa się 100% online i telefonicznie, bez konieczności wizyty w oddziale banku. To jest 100% kredyt gotówkowy online.

Może być również tak, że wniosek jest wysyłany przez internet, ustalenie warunków umowy odbywa się telefonicznie, a umowa jest podpisywana w placówce bankowej lub przywozi ją kurier. Każdy z banków ma nieco inne procedury kredytowe w tym zakresie.

Wszelkiego rodzaju formalności, jak i kryteria są podobne:

  • należy mieć odpowiednią zdolność kredytową – wymagane będzie np. zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, wyciąg (czy skan) z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące,
  • wykazać wiarygodność kredytowa – pozytywna historia kredytowa w BIK oraz brak wpisów na listach dłużników.

Zasadniczym plusem kredytu gotówkowego bez wychodzenia z domu jest to, że pieniądze na rachunku bankowym z kredytu, możemy mieć nawet w tym samym dniu, co wysłany wniosek kredytowy.

Jak wybrać tani kredyt lub pożyczkę gotówkową?

Jeżeli uważasz, że wyszukiwarka lub porównywarka kredytów gotówkowych wskaże najlepszy i najtańszy kredyt gotówkowy, to niestety, jesteś w błędzie. Takie zestawienia nie zawierają wystarczających informacji, które pozwalają na zadecydowanie czy warto wziąć taki kredyt w konkretnym banku.

Jest to spowodowane tym, że zasadniczą funkcję, którą ma spełnić takie narzędzie, jest:

  • oszacowanie rat kredytowych,
  • zaprezentowanie propozycji kredytowych,
  • skontaktowanie się z wybranymi bankami.

Nie jest to natomiast:

  • ranking kredytów gotówkowych,
  • zestawienie najtańszych kredytów gotówkowych.

Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, ale zasadniczym powodem jest to, że są to tylko ogólne informacje dotyczące kredytów, natomiast oferta kredytu gotówkowego jest zawsze indywidualna. Musi ona uwzględniać ocenę kredytową wnioskodawcy.

I oczywiście, im lepszą uzyskamy ocenę, to bank jest skłonny udzielić nam kredytu gotówkowego na lepszych warunkach. Jeżeli uzyskamy ocenę gorszą, to być może zdecyduje się nam udzielić kredyt, ale np. podwyższy oprocentowanie, prowizję czy będzie wymagał dodatkowego zabezpieczenia w formie ubezpieczenia lub przedstawienia poręczyciela kredytu.

W przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych zabezpieczeniem nie może być nieruchomość. Hipoteka na nieruchomości, jako zabezpieczenie spłaty zobowiązania wystąpi w przypadku pożyczki hipotecznej, kredytu konsolidacyjnego hipotecznego czy kredytu hipotecznego.

Niższe oprocentowanie nominalne to tańszy kredyt?

Oprocentowanie nominalne ma przełożenie na cenę kredytu gotówkowego ponieważ na tej podstawie są wyliczane odsetki kredytowe. Duże oprocentowanie, duża kwota kredytu i długi czas kredytowania, to duży koszt odsetkowy.

Jednocześnie są jeszcze koszty pozaodsetkowe, takie jak prowizja od wysokości udzielonego kredytu czy opłata administracyjna.

Prowizja kredytowa jest wyliczana najczęściej jako pewien procent od wartości udzielonego kredytu i ma większy udział w koszcie całkowitym w przypadku kredytów krótkoterminowych. Natomiast od wysokość oprocentowania nominalnego zależy wysokość odsetekim dłużej spłacasz kredyt, tym więcej odsetek od pożyczonego kapitału zapłacisz, a to w konsekwencji wpływa na całkowity koszt kredytu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok