Kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank

Kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank… Jak wybrać bank, w którym kredyt będzie najlepszy, najtańszy… Czy wybór konkretnego kredytu gotówkowego jest trudny?

Kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank

Wybór może być trudny, jeżeli decyzja jest podejmowana nagle i w pośpiechu. Potrzeba chwili lub nieoczekiwany wydatek, to bardzo często sytuacja, kiedy czasu na analizę jest bardzo mało. Konieczne i niezbędne jest jednak, aby przeanalizować dostępne oferty, zwracając uwagę na jej kluczowe elementy, tak, aby wybrać najkorzystniejszą.

Przed zaciągnięciem kredytu, rozważ czy kredyt gotówkowy jest na pewno potrzebny – to po pierwsze. Po drugie, czy spełni Twoje oczekiwania, bo być może okaże się, że wystarczy Tobie limit zadłużenia w koncie lub karta kredytowa.

Po trzecie, konieczne jest dostosowanie raty do obecnej, jak i przyszłej sytuacji finansowej, pamiętając, aby nie była ona zbyt duża, jak i zbyt mała (korzyści z maksymalnie małej raty, to niejednokrotnie niepotrzebny wzrost kosztów całkowitych z tytułu odsetek).

Najtańszy kredyt gotówkowy jaki bank?

Zanim będzie można postarać się odpowiedzieć na to pytanie, należy na samym początku wskazać elementy oferty kredytowej, które w głównej mierze decydują o koszcie kredytu.

Na koszt kredytu gotówkowego wpływają głównie:

 • odsetki – zależne od wysokości oprocentowania,
 • prowizja od wysokości udzielonego kredytu, naliczana najczęściej jako określony procent (np. 3% od 10 tys. zł to 3 000 zł),
 • składka na ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy jaki procent?

Suma wszystkich kosztów kredytowych decyduje o całkowitym koszcie kredytu, czyli właściwie o jego cenie.

Oprocentowanie nominalne jest określane w skali roku i na jego podstawie wyliczane są odsetki od pożyczonej kwoty. Ale, należy pamiętać, że:

 • wysokość odsetek zależą oczywiście od ustalonego oprocentowania (0 – 11,50%),
 • na całkowitą wysokość odsetek wpływa również czas kredytowania, rodzaj rat – malejące lub stałe, data wypłaty kredytu i płatności raty.
Im dłużej i większy kredyt gotówkowy spłacasz, tym większy będą odsetki i większy ich udział w całkowitym koszcie kredytu.

Prowizja kredytowa jest jednorazową opłatą pobieraną przez bank za udzielenie kredytu. W zależności od konkretnej oferty, można ją zapłacić w dniu otrzymania umowy lub skredytować – zostaje doliczona do rat.

Prowizja kredytowa jest stała i nie zależy od czasu kredytowania. Ma większy wpływ na całkowity koszt kredytu w krótkim okresie kredytowania.

Składka ubezpieczeniowa jest zawsze dodatkowym kosztem, który może spowodować wzrost całkowitego kosztu kredytowego, jeżeli w zamian za skorzystania z polisy, nie zostaną zmniejszone inne elementy kosztowe, np. wysokość oprocentowania.

Kredyt gotówkowy który bank?

Ważne jest, aby porównać oferty co najmniej dwie oferty. Dlaczego? Ponieważ, tylko w ten sposób można wskazać korzystniejszą ofertą.

Przydatnym narzędziem mogą być porównywarki kredytowe – po wpisaniu kwoty i czasu kredytowania otrzymasz zestawienie banków oraz oszacowanie rat. Są to tylko oszacowania raty, ponieważ ich dokładne wyliczenia mogą dokonać tylko banki.

Zwróć również uwagę na promocyjne kredyty gotówkowe. Banki od czasu do czasu oferują kredyty i pożyczki, np. z mniejszym oprocentowaniem lub bez prowizji. Są to propozycje czasowe, udostępniane w ramach ofert specjalnych, np. przed świętami, przy rozliczaniu PIT-ów, itp.

Jaki bank ma najtańszy kredyt gotówkowy?

Banki w przedstawianych propozycjach i ofertach – zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim – muszą pokazywać RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania) oraz całkowity koszt kredytu. Informacje znajdziesz w formularzu informacyjnym udostępnionym przez kredytodawcę (banki, SKOK-i) lub pożyczkodawcę (banki, SKOK-i, instytucje pożyczkowe).

Kredytodawca oraz pośrednik kredytowy są zobowiązani udzielić konsumentowi wyjaśnień dotyczących treści informacji przed zawarciem umowy oraz postanowień zawartych w umowie. W formularzu informacyjnym muszą się znaleźć wszystkie podstawowe informacje o kredycie.

Rzeczywiste oprocentowanie (RRSO) jest wskaźnikiem procentowym, który uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem (oprocentowanie nominalne, prowizję, ubezpieczenie itp.) w ujęciu rocznym i z uwzględnieniem wysokości kredytu.

Generalnie kredyt gotówkowy, który ma niższe RRSO oraz całkowity koszt będzie tańsze. Jednak musisz przy porównaniu uwzględniać te same parametry:

 • kwotę kredytu,
 • okres kredytowania,
 • dodatkowe koszty, np. ubezpieczenie,
 • rodzaj rat – równe lub malejące.

Jeżeli zmienisz np. czas kredytowania w jednej z ofert, to wówczas to porównanie nie będzie już wiarygodne.

Czasami mogą wystąpić również dodatkowe koszty, np. opłata za prowadzenie konta (jeżeli założysz je u kredytodawcy) lub opłaty za zmiany dokonane w harmonogramie spłaty. Zanim podpiszesz umowę zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji.

Niekiedy kredyty i pożyczki można porównać również w przeliczeniu kosztów na 1 zł kredytu.

4 thoughts on “Kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank”

 1. Najkorzystiejszy kredyt gotówkowy 20000 zł 5 lat

  Pytanie tylko ile chcemy pożyczyć i na jaki czas.

  Na przykład wyliczenia z kalkulatora kredytów gotówkowych na 1 marca 2022 r.: kredyt gotówkowy na 20 tys. zł na 5 lat:

  Bank i nazwa oferty: RRSO – Rata – Oprocentowanie – Prowizja – Ubezpieczenie

  Santander Consumer Bank Kredyt Gotówkowy: 6,96% – 393,67 zł – 6,75% – 0,0% – Nie
  ING Bank Śląski Pożyczka pieniężna: 7,88% – 400,85 zł – 7,49% – 0,0% – Tak
  Getin Bank Kredyt gotówkowy – oferta specjalna: 8,29% – 405,44 zł – 7,99% – 0,0% – Nie
  Alior Bank Pożyczka Internetowa (Promocja): 9,04% – 412,16 zł – 8,69% – 0,0% – Nie
  Citi Handlowy Pożyczka Gotówkowa – pożyczka online dla nowych klientów: 9,66% – 417,71 zł – 6,99% – 5,50% – Nie
  Bank Pekao Pożyczka Ekspresowa: 9,91% – 419,94 zł – 9,49% – 0,0% – Nie
  Nest Bank Nest Gotówka: 10,64% – 426,42 zł – 7,90% – 5,40% – Nie
  Santander Consumer Bank Mistrzowski Kredyt Gotówkowy: 11,46% – 433,85 zł – 9,50% – 3,29% – Nie
  Bank Millennium Pożyczka gotówkowa: 13,20% – 449,60 zł – 7,20% – 12,99% – Nie
  Inbank Kredyt gotówkowy: 13,36% – 451,07 zł – 8,90% – 8,90% – Nie
  mBank Kredyt gotówkowy: 14,14% – 458,10 zł – 7,99% – 12,99% – Nie
  Alior Bank Pożyczka z Mikrokosztami VII: 14,65% – 462,77 zł – 7,06% – 14,30% – Nie
  Getin Bank Kredyt gotówkowy: 15,47% – 470,29 zł – 9,49% – 11,99% – Nie
  Crédit Agricole Kredyt gotówkowy: 18,48% – 497,90 zł – 11,00% – 14,50% – Nie
  Bank Pocztowy Kredyt Pocztowy: 24,47% – 553,43 zł 8,99% 25,0% Nie

 2. Tylko 1

  W Pekao Banku jest chyba najlepsza propozycja. Jestem klientem tego banku od lat i nie narzekam.

 3. Na święta pożyczka? To może w Alior Bank? 100% online i 0% prowizji. Kwota do 5000 zł. Okres spłaty do 10 lat – ale bez przesady, aby 5 tys. zł na 10 lat brać… RRSO 7,43%

 4. Anonim

  Pytanie jest takie kto może otrzymać kredyt gotówkowy? Konieczne jest stałe źródło dochodu. Bez tego szanse na pozyskanie środków z banków jest prawie, że niemożliwe. Ciężko jest dostać kredyt kiedy pracujesz na umowę zlecenie lub umowa jest na czas określony.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok