Kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank

Kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank… Jak wybrać bank, w którym kredyt będzie najlepszy, najtańszy… Czy wybór konkretnego kredytu gotówkowego jest trudny?

kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank

Wybór może być trudny, jeżeli decyzja jest podejmowana nagle i w pośpiechu. Potrzeba chwili lub nieoczekiwany wydatek, to bardzo często sytuacja, kiedy czasu na analizę jest bardzo mało. Konieczne i niezbędne jest jednak, aby przeanalizować dostępne oferty, zwracając uwagę na jej kluczowe elementy, tak, aby wybrać najkorzystniejszą.

Przed zaciągnięciem kredytu, rozważ czy kredyt gotówkowy jest na pewno potrzebny – to po pierwsze. Po drugie, czy spełni Twoje oczekiwania, bo być może okaże się, że wystarczy Tobie limit zadłużenia w koncie lub karta kredytowa (karta kredytowa przez internet).

Po trzecie, konieczne jest dostosowanie raty do obecnej, jak i przyszłej sytuacji finansowej, pamiętając, aby nie była ona zbyt duża, jak i zbyt mała (korzyści z maksymalnie małej raty, to niejednokrotnie niepotrzebny wzrost kosztów całkowitych z tytułu odsetek).

Najtańszy kredyt gotówkowy jaki bank?

Zanim będzie można postarać się odpowiedzieć na to pytanie, należy na samym początku wskazać elementy oferty kredytowej, które w głównej mierze decydują o koszcie kredytu.

Na koszt kredytu gotówkowego wpływają głównie:

 • odsetki – zależne od wysokości oprocentowania,
 • prowizja od wysokości udzielonego kredytu, naliczana najczęściej jako określony procent (np. 3% od 10 tys. zł to 3 000 zł),
 • składka na ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy jaki procent?

Suma wszystkich kosztów kredytowych decyduje o całkowitym koszcie kredytu, czyli właściwie o jego cenie.

Oprocentowanie nominalne jest określane w skali roku i na jego podstawie wyliczane są odsetki od pożyczonej kwoty. Ale, należy pamiętać, że:

 • wysokość odsetek zależą oczywiście od ustalonego oprocentowania (0 – 11,50%),
 • na całkowitą wysokość odsetek wpływa również czas kredytowania, rodzaj rat – malejące lub stałe, data wypłaty kredytu i płatności raty.
Im dłużej i większy kredyt gotówkowy spłacasz, tym większy będą odsetki i większy ich udział w całkowitym koszcie kredytu.

Prowizja kredytowa jest jednorazową opłatą pobieraną przez bank za udzielenie kredytu. W zależności od konkretnej oferty, można ją zapłacić w dniu otrzymania umowy lub skredytować – zostaje doliczona do rat.

Prowizja kredytowa jest stała i nie zależy od czasu kredytowania. Ma większy wpływ na całkowity koszt kredytu w krótkim okresie kredytowania.

Składka ubezpieczeniowa jest zawsze dodatkowym kosztem, który może spowodować wzrost całkowitego kosztu kredytowego, jeżeli w zamian za skorzystania z polisy, nie zostaną zmniejszone inne elementy kosztowe, np. wysokość oprocentowania.

Kredyt gotówkowy który bank?

Ważne jest, aby porównać oferty co najmniej dwie oferty. Dlaczego? Ponieważ, tylko w ten sposób można wskazać korzystniejszą ofertą.

Przydatnym narzędziem mogą być porównywarki kredytowe – po wpisaniu kwoty i czasu kredytowania otrzymasz zestawienie banków oraz oszacowanie rat. Są to tylko oszacowania raty, ponieważ ich dokładne wyliczenia mogą dokonać tylko banki.

Zwróć również uwagę na kredyt gotówkowy w promocji. Banki od czasu do czasu oferują kredyty i pożyczki, np. z mniejszym oprocentowaniem lub bez prowizji. Są to propozycje czasowe, udostępniane w ramach ofert specjalnych, np. przed świętami, przy rozliczaniu PIT-ów, itp.

W jakim banku będzie najkorzystniejszy kredyt gotówkowy?

Banki w przedstawianych propozycjach i ofertach – zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim – muszą przedstawić RRSO (Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania) oraz całkowity koszt kredytu. Informacje znajdziesz w formularzu informacyjnym udostępnionym przez kredytodawcę (banki, SKOK-i) lub pożyczkodawcę (banki, SKOK-i, instytucje pożyczkowe).

Kredytodawca oraz pośrednik kredytowy są zobowiązani udzielić konsumentowi wyjaśnień dotyczących treści informacji przed zawarciem umowy oraz postanowień zawartych w umowie. W formularzu informacyjnym muszą się znaleźć wszystkie podstawowe informacje o kredycie.

Rzeczywiste oprocentowanie (RRSO) jest wskaźnikiem procentowym, który uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem (oprocentowanie nominalne, prowizję, ubezpieczenie itp.) w ujęciu rocznym i z uwzględnieniem wysokości kredytu.

Generalnie kredyt gotówkowy, który ma niższe RRSO oraz całkowity koszt będzie tańsze. Jednak musisz przy porównaniu uwzględniać te same parametry:

 • kwotę kredytu,
 • okres kredytowania,
 • dodatkowe koszty, np. ubezpieczenie,
 • rodzaj rat – równe lub malejące.

Jeżeli zmienisz np. czas kredytowania w jednej z ofert, to wówczas to porównanie nie będzie już wiarygodne.

Czasami mogą wystąpić również dodatkowe koszty, np. opłata za prowadzenie konta (jeżeli założysz je u kredytodawcy) lub opłaty za zmiany dokonane w harmonogramie spłaty. Zanim podpiszesz umowę zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji.

Niekiedy kredyty i pożyczki można porównać również w przeliczeniu kosztów na 1 zł kredytu. Przykładowe wyliczenia: Kredyty konsolidacyjne ranking banków 2023.

4 komentarze do “Kredyt gotówkowy najkorzystniejszy bank”

 1. Pytanie tylko ile chcemy pożyczyć i na jaki czas.

  Na przykład wyliczenia z kalkulatora kredytów gotówkowych na 1 marca 2022 r.: kredyt gotówkowy na 20 tys. zł na 5 lat:

  Bank i nazwa oferty: RRSO – Rata – Oprocentowanie – Prowizja – Ubezpieczenie

  Santander Consumer Bank Kredyt Gotówkowy: 6,96% – 393,67 zł – 6,75% – 0,0% – Nie
  ING Bank Śląski Pożyczka pieniężna: 7,88% – 400,85 zł – 7,49% – 0,0% – Tak
  Getin Bank Kredyt gotówkowy – oferta specjalna: 8,29% – 405,44 zł – 7,99% – 0,0% – Nie
  Alior Bank Pożyczka Internetowa (Promocja): 9,04% – 412,16 zł – 8,69% – 0,0% – Nie
  Citi Handlowy Pożyczka Gotówkowa – pożyczka online dla nowych klientów: 9,66% – 417,71 zł – 6,99% – 5,50% – Nie
  Bank Pekao Pożyczka Ekspresowa: 9,91% – 419,94 zł – 9,49% – 0,0% – Nie
  Nest Bank Nest Gotówka: 10,64% – 426,42 zł – 7,90% – 5,40% – Nie
  Santander Consumer Bank Mistrzowski Kredyt Gotówkowy: 11,46% – 433,85 zł – 9,50% – 3,29% – Nie
  Bank Millennium Pożyczka gotówkowa: 13,20% – 449,60 zł – 7,20% – 12,99% – Nie
  Inbank Kredyt gotówkowy: 13,36% – 451,07 zł – 8,90% – 8,90% – Nie
  mBank Kredyt gotówkowy: 14,14% – 458,10 zł – 7,99% – 12,99% – Nie
  Alior Bank Pożyczka z Mikrokosztami VII: 14,65% – 462,77 zł – 7,06% – 14,30% – Nie
  Getin Bank Kredyt gotówkowy: 15,47% – 470,29 zł – 9,49% – 11,99% – Nie
  Crédit Agricole Kredyt gotówkowy: 18,48% – 497,90 zł – 11,00% – 14,50% – Nie
  Bank Pocztowy Kredyt Pocztowy: 24,47% – 553,43 zł 8,99% 25,0% Nie

 2. W Pekao Banku jest chyba najlepsza propozycja. Jestem klientem tego banku od lat i nie narzekam.

 3. Na święta pożyczka? To może w Alior Bank? 100% online i 0% prowizji. Kwota do 5000 zł. Okres spłaty do 10 lat – ale bez przesady, aby 5 tys. zł na 10 lat brać… RRSO 7,43%

 4. Pytanie jest takie kto może otrzymać kredyt gotówkowy? Konieczne jest stałe źródło dochodu. Bez tego szanse na pozyskanie środków z banków jest prawie, że niemożliwe. Ciężko jest dostać kredyt kiedy pracujesz na umowę zlecenie lub umowa jest na czas określony.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok