Kredyt gotówkowy na zaświadczenie o zarobkach

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy na zaświadczenie, to kredyt gotówkowy z uproszczoną formułą jego udzielania. Jest to z pewnością łatwy dostęp do finansowania z uproszczoną procedurą udzielania kredytów gotówkowych.

kredyt gotówkowy na zaświadczenie o zarobkach

Udzielenie kredytu gotówkowego wiąże się z tym, że bank zanim udzieli nam kredytu, z pewnością zweryfikuje naszą zdolność i wiarygodność kredytową. Banki nie tylko ograniczają w ten sposób ryzyko udzielania złego kredytu, ale i dostosowują się do zaleceń KNF.

W ofercie banków bez problemu znajdziemy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach. Ale nie oznacza to, że otrzymamy kredyt gotówkowy na wysokie kwoty bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek dokumentów.

Wspomnieliśmy, że bank przeprowadzi analizę naszej sytuacji finansowej. Sprawdzi w jakiej wysokości otrzymujemy dochody, ale i ich częstotliwość i źródło osiąganych dochodów.

Jeżeli ubiegamy się o kredyt gotówkowy w banku, z którego usług nie korzystamy i wcześniej nie korzystaliśmy, to składając wniosek kredytowy, bank z pewnością poprosi o przedstawienie zaświadczenia o zarobkach.

Co to jest zaświadczenie o zarobkach? Jest to dokument potwierdzony przez pracodawcę, w którym znajduje się informacja o średnim miesięcznym dochodzie, rodzaju umowy o pracę i okresie zatrudnienia.

Na podstawie takiego zaświadczenie o zarobkach oraz po sprawdzeniu informacje w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), bank podejmuje decyzję kredytową.

Przegląd najnowszych propozycji kredytów gotówkowych w bankach:

Kredyt gotówkowy bez zaświadczenia o zarobkach

Nie każda osoba chce, aby pracodawca wiedział o jego prywatnych zobowiązaniach kredytowych. Można wówczas poszukać banków, które umożliwiają przedstawienie innych dokumentów, które potwierdzą, że osiągamy dochody. Jeżeli ma to być kredyt gotówkowy bez zaświadczenia o zarobkach, to wówczas należy szukać:

W każdym powyższym przypadku, bank dokonuje analizy zdolności kredytowej klienta i sprawdza historię kredytową w BIK.

W przypadku kredytów na oświadczenie o zarobkach wymagane będzie przedstawienie oświadczenia wskazującego wysokość i częstotliwość osiąganych dochodów. Bardzo często takie oświadczenie jest wymagane w firmach pożyczkowych oferujących pożyczki gotówkowe.

Bank z reguły potwierdza przekazane informacje, kontaktując się z pracodawcą.

Kredyt na PIT lub na wyciąg z konta

Kredyt gotówkowy na PIT jest udzielany w oparciu o dochody wykazane w deklaracji podatkowej. Takie kredyty gotówkowe najczęściej pojawiają się w okresie po zakończeniu rozliczeń podatkowych.

Jeżeli natomiast potrzebny jest kredyt gotówkowy na wyciąg z konta to w takim przypadku powinna wystarczyć udostępniona historia wpływów na rachunek bankowy, przeważnie za ostanie 3-6 miesięcy.

Wybór kredytów gotówkowych z uproszczoną procedurą jest całkiem duży, ale takie kredyty to najczęściej znaczne ograniczenie maksymalnej kwoty kredytu, jak i okresu kredytowania. Warto zwrócić również uwagę na kredyty na oświadczenie lub na zaświadczenie o zarobkach dla osób wykonujących wolne zawody, jak i dla pracowników budżetowych.

Uproszczone zasady uzyskiwania kredytów mogą być obarczone wyższym oprocentowanie nominalnym i prowizją za udzielenie kredytu. Dlatego zawsze konieczne jest zwrócenie na koszt całkowity kredytu gotówkowego oraz ich RRSO.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok